Ulft, Netherlands

Grote zorgen na ontdekking van PFAS in zwemwater

Foto: Gemeente Aalten
Tot nu toe is er op twee plekken in de Achterhoek PFAS gevonden in recreatiewater. Er wordt daarom niet gezwommen in de zwemplassen in Zelhem (De Betteld) en Dinxperlo (Het Blauwe Meer), met name in de gemeente Aalten zijn er grote zorgen door wegblijvende gasten.
Jasper Hazelaar | 20 mei 2024 12:58 | Aangepast op 20 mei 2024 12:58
'Enkele bezoekers', dat is volgens een persbericht alles wat nog op het zwembad bij het Blauwe Meer afkomt sinds de PFAS-melding voor het meer. De gemeente Aalten en eigenaar Optisport maken zich zorgen. “Het PFAS-probleem krijgen we niet 1-2-3 opgelost, maar wij doen er wel alles aan om zwemmen en recreëren bij ons op zwembad aantrekkelijk te maken", meldt Maarten Frazer van Optisport. "Als er echter nauwelijks iemand komt, wordt het voor ons bijna niet te doen om het bad verantwoord open te houden.”

Bij De Betteld in Zelhem waren de zorgen vorige week minder groot. “Voor ons is het wrang, want wij willen graag dat mensen heerlijk kunnen zwemmen", liet campingeigenaar Gerhard Hobelman weten. “Ik weet niet of er nu minder bezoekers komen. Vroeger hadden we een camping zonder plas, toen waren we ook populair. Maar het kan zijn dat een enkeling nu niet meer komt.” Of er ook PFAS in andere Achterhoekse zwemwateren zit, is onderdeel van een 'spoedonderzoek' vanuit de Provincie Gelderland.

Lees ook

Dinxperlo opent zijn groene huiskamer, Duitsland volgt voorbeeld

Wat begon als een kaal parkeerplein, is nu het hart van een klimaatvriendelijk centrum. Het vernieuw...

Middeleeuwse resten gevonden bij archeologisch onderzoek in Zelhem

De bouw van woonwijk Het Loo in Zelhem is afgelopen weekend van start gegaan. De toekomstige bewoner...

Doorboren van gasleiding verstoort werkzaamheden aan Ambachtsweg in Zelhem

Bij werkzaamheden aan de Ambachtsweg in Zelhem is dinsdagmiddag een gaslekkage ontstaan. Tijdens de ...

Achterhoekse bokser Koemans keert terug in de ring: 'Ik miste iets om naar toe te werken'

Bokser Stanley Koemans keert weer terug op de plek waar hij zich het meest thuis voelt; in de boksri...

Vervuilde PFAS-grond uit Doetinchem gebruikt voor huizen: ‘Daar kun je acht tot tien woningen mee bouwen’

Van vieze PFAS-kleigrond uit Doetinchem naar schone bakstenen: een mogelijke oplossing voor het grot...

Bosbrand in buitengebied Zelhem snel onder controle

De brandweer heeft woensdagmiddag een bosbrand in het buitengebied van Zelhem snel onder controle ge...