gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Graafschap College puzzelt in coronatijd

5143483635671860f8fb5dfec6493c0a

Na een introductieweek start het reguliere onderwijs deze week op de diverse locaties van het Graafschap College. Studenten, leraren en andere gasten worden geconfronteerd met een reeks afspraken om de verspreiding van het coronavirus te voorkomen, terwijl een deel van het onderwijs nog altijd vanuit huis wordt gevolgd.

Redactie REGIO8 |

De afspraken komen voort uit een wettelijke verplichting om anderhalve meter afstand in stand te kunnen houden. Volgens bestuursvoorzitter Mirjam Koster gaat het Graafschap College de 'basisplusfase' in. Ongeveer de helft van het onderwijs vindt de komende periode op school plaats, wat een puzzel was om vorm te geven. “In alle ruimten staat aangegeven met hoeveel mensen je maximaal in die ruimte mag zijn”, legt Koster namens het Graafschap College uit. “Daarop zijn we opnieuw gaan roosteren, zodat groepen niet groter zijn dan het maximum aantal personen dat in die ruimte kan zijn. We zijn onze lessen nog veel meer gaan spreiden tot behoorlijk in de avonduren. Dat hebben we ook afgestemd met Arriva, zodat we zo veel mogelijk spreiding hebben in het vervoer.”

Naast de maatregelen om fysiek onderwijs vorm te geven, heeft de coronacrisis effect op de beschikbare stageplekken. Koster schetst de worsteling die de onderwijsinstelling samen met het bedrijfsleven ervaart. “Er is heel veel bewustzijn dat als je de studenten daar nu mee laat zitten, dat je op termijn als bedrijf of organisatie zelf een probleem hebt”, aldus de bestuursvoorzitter, die aangeeft dat in overleg met de Achterhoek Board en andere partijen wordt gezocht naar een oplossing. “Er is heel veel bereidheid om ondanks de werkdruk en de financiële problemen te kijken hoe we die plekken in de benen kunnen houden”, zegt Koster. “Maar eenvoudig zal het niet zijn.”

Foto: REGIO8

Lees ook

GRARKCFOTO

De Graafschap geeft voorsprong uit handen en deelt de punten met RKC

De Graafschap heeft vrijdag, tijdens een stormachtige avond, in eigen huis met 1-1 gelijkgespeeld tegen RKC Waalwijk. In de slotfase gaven de Doetinchemmers de voorsprong uit handen en werd de vierde overwinning van het seizoen misgelopen.

GerritVossers6710

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een onstuimig herfstweekend

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. Dit weekend staat er een onstuimig herfstweekend voor de deur.

Boerinnen_9824

'Landbouwdiplomatie' richt zich op boerinnen in de grensstreek

Een eigen koers voor het boerenbedrijf vraagt om kennis, contacten en geld. Toch voelen boerinnen zich als ondernemer nog geregeld achtergesteld of buitengesloten. De Nederlandse ambassade in Berlijn bracht samen met Duitse regionale boerenorganisaties boerinnen uit de Achterhoek en het Kleverland bijeen. Wat kunnen zij over de grens voor elkaar betekenen?

regen10

Code geel in de Achterhoek vanwege storm Austen

Vanwege storm Austen geldt vrijdagavond in de Achterhoek en andere delen van Nederland code geel. Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten. De regio lijkt de rest van het weekend gespaard te worden.

WhatsApp Image 2026-10-23 at 10.45.13

Brand in dak van aanbouw woning in Silvolde snel geblust

In het dak van een aanbouw van een woning aan de Ulftseweg in Silvolde is vrijdagochtend brand uitgebroken. De brandweer rukte met meerdere eenheden uit om het vuur te bestrijden.

Spaarpaal10

Laren spaart met positieve flitser voor verkeersplein bij drie scholen

Geen boetes, maar geld voor een verkeersplein waar kinderen kunnen spelen en verkeersregels leren. Automobilisten die zich de komende zeven weken aan de snelheid houden op de Deventerweg in Laren, sparen met een zogenoemde spaarpaal geld bij elkaar voor de drie Larense scholen. De gemeente Lochem betaalt het bedrag dat met de spaarpaal wordt opgehaald.