gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Golfdag Bergh krijgt verrassende wending

9884952fc80519f35ba99f8ebd4f3f60
Redactie REGIO8 |

"Als ik geen honderd procent match had gehad, dan had ik hier niet meer gestaan", aldus de 18-jarige ambassadeur Ruben Winkels. Winkels heeft in zijn jonge leven al drie keer kanker gehad en is de derde keer genezen door middel van een stamceldonor. "Er zijn er zeker hier in Nederland nog veel te weinig. Als je geen stamceldonor hebt is het afgelopen zaak en dat is natuurlijk niet de bedoeling." In Hoog-Keppel deed Winkels zijn verhaal. Wat hij niet wist, was dat een oude bekende van hem, tv-presentatrice Caroline Tensen, naar de Achterhoek was gekomen om hem te verrassen.

"Het was ontzettend leuk om hem zo te verrassen, want hij was ook echt verrast", aldus een jubelende Tensen. Winkels deed zes jaar geleden mee aan een aflevering van het programma Familieberichten, dat Tensen presenteerde. De band die ze daarin opbouwden bleef door de jaren heen bestaan. Dat Winkels nu ambassadeur is in de zoektocht naar stamceldonoren deed haar goed. "Dat vind ik heel goed, want ik wist helemaal niet dat stamceldonaties zo onbekend was in Nederland. Ik ben geen stamceldonor dus ik moet dat ook gaan doen. Nu word je gewoon met je neus op de feiten gedrukt, op een positieve manier, dat dat ontzettend kan helpen."

Lees ook

Schermafbeelding 2026-06-25 143543

Nieuw spoor in grensgebied: onderzoek naar verdwijning Borculoër Wico van Leeuwen

De politie heeft mogelijk een nieuw aanknopingspunt gevonden in het onderzoek naar de verdwijning en vermoedelijke dood van de 48-jarige Wico van Leeuwen uit Borculo. Duitse en Nederlandse politieagenten hebben maandag onderzoek gedaan in een natuurgebied bij het Duitse Vreden.

DierenWarmte0

Extreme hitte vraagt om extra maatregelen voor dieren in de Achterhoek

De afgelopen dagen steeg het kwik in de Achterhoek naar tropische temperaturen. Niet alleen Achterhoekers hebben moeite met de hitte, ook dieren hebben het erg warm. Bij het dierencentrum Achterhoek in Doetinchem stijgt de temperatuur in het gebouw al snel, waardoor medewerkers voorzorgsmaatregelen moeten nemen om de dieren het zo aangenaam mogelijk te maken.

Slagersmes

Man aangehouden voor zware mishandeling na steekincident met slagersmes in Ulft

Een persoon is donderdagochtend aangehouden voor zware mishandeling in Ulft. De verdachte viel een vrachtwagenchauffeur met een slagersmes aan.

Ondertekening Ned:D politiediensten

Samenwerking Nederlandse en Duitse politie krijgt stevigere basis

Nederlandse en Duitse agenten werken in de grensstreek al langer samen, zoals gezamenlijke patrouilles op de Bocholtse kermis of de politiegrenspost in Dinxperlo. Maar de overeenkomst die woensdag in Zevenaar is ondertekend, gaat over een breder mandaat, waar de Duitse Bondspolitie, NRW en de Koninklijke Marechaussee en het politiedistrict Oost-Nederland werkbaar kunnen samenwerken in een groter grensgebied dat grenst aan Noordrijn-Westfalen.

SportGorsselGLD

Gorssel zoekt nieuwe manieren om zorg bereikbaar te houden

De landelijke recordpoging buiten bewegen ging niet door vanwege de hitte, maar op het plein voor Den Oldenhof in Gorssel werd wel gewoon gesport. Voor Zorgzaam Gorssel was de ochtend vooral een manier om inwoners met elkaar in contact te brengen. Dat is volgens de initiatiefnemers hard nodig in een dorp waar de gemiddelde leeftijd inmiddels 63 jaar is.

Schermafbeelding 2026-06-24 165910

Auto meters meegesleept na botsing met vrachtwagen in Steenderen

Bij een ongeval op de L. Dolfinsweg in Steenderen zijn een auto en een vrachtwagen met elkaar in botsing gekomen. Het voertuig zou meters zijn meegesleept na de aanrijding.