gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gijzelnemer aangehouden bij Duitse grenscontrole nabij Beek

d9b386fc27eb6a19e70b6fe001463c6d

De Duitse politie heeft de afgelopen dagen meerdere personen aangehouden tijdens grenscontroles op onder meer de A3 bij Elten, bij de grensovergang Bergh. Het ging daarbij onder andere om mensen die nog gevangenisstraffen moesten uitzitten of internationaal gezocht werden.

Eveline Zuurbier |  | Aangepast op
De controles maken deel uit van de tijdelijke herinvoering van grensbewaking aan de Duitse landsgrenzen, die sinds september 2024 van kracht is op last van de Duitse minister van Binnenlandse Zaken. Het houden van grenscontroles heeft de nieuwe regering Metz flink geïntensiveerd. Dagelijks staat er bij ’s-Heerenberg-Beek-Elten een file.

Op vrijdagochtend 11 juli werd een 44-jarige Roemeen gecontroleerd bij de grensovergang Bergh. Hij bleek gezocht te worden door het Duitse Openbaar Ministerie in Mülhausen wegens kentekenmisbruik. Door ter plekke een openstaande boete van 140 euro te betalen, wist hij een gevangenisstraf van zeven dagen te voorkomen en mocht hij zijn reis vervolgen.

Later die dag werd een 25-jarige Hongaar, reizend met een vervangende busdienst voor de RE 19, staande gehouden op de A3. Uit controle bleek dat hij internationaal werd gezocht wegens vrijheidsberoving en gijzeling. De man moet nog een gevangenisstraf van drie jaar uitzitten. Hij werd gearresteerd en overgebracht naar het politiebureau in Kleve, waar hij op zaterdag werd voorgeleid aan de rechter.

Ook op zondag werden bij grensovergangen aanhoudingen verricht. Een 25-jarige Pool werd op de A3 aangehouden vanwege het niet betalen van een boete voor zwartrijden. Hij moet nu een straf van 27 dagen uitzitten in de gevangenis van Kleve.
De grenscontroles gaan ook tijdens de zomervakantie gewoon door. Volgens de Duitse autoriteiten zijn ze nodig om illegale migratie en grensoverschrijdende criminaliteit tegen te gaan. De rijkspolitie controleert daarbij gericht op snelwegen, in treinen en bij de grotere grensovergangen in de grensregio.


Lees ook

TreinDE10

Onderzoek naar nieuwe treinverbinding met Duitsland

NS onderzoekt samen met Deutsche Bahn of er een extra internationale intercity kan gaan rijden tussen Nederland en het Duitse Ruhrgebied, met een stop in Arnhem. Dit kan voor reizigers uit de Achterhoek de OV-verbinding met Duitsland flink verbeteren.

Gemeentehuis Bronckhorst10

Nog voor het zomerreces duidelijkheid over coalitie Bronckhorst

GBB, PRO Bronckhorst, VVD en D66 verwachten nog voor het zomerreces een coalitieakkoord en een nieuw college te presenteren. Dat liet GBB-fractievoorzitter Robbert van Velsen donderdagavond weten tijdens een update aan de gemeenteraad.

FlexFlitserBoetes

Beruchte flitspaal Rijksweg in Gaanderen bezorgt inwoner zes verkeersboetes

Een flexflitser in Gaanderen houdt de gemoederen van inwoners al weken bezig. Ook op twee andere locaties in de gemeente Doetinchem moet hard rijden worden teruggedrongen. Henk te Mebel (74) was in mei zes keer de sjaak aan de Rijksweg. Zijn boeteteller staat nu op 778 euro.

OranjekoortsDTC2

Oranjekoorts moet nog op gang komen in Doetinchem: ‘Eerst de groepsfase overleven'

Het wereldkampioenschap voetbal is officieel van start. Nederland trapt het toernooi zondagavond af met de groepsfasewedstrijd tegen Japan. Toch lijkt de Oranjekoorts nog niet overal toegeslagen.

Glasvezel20

Glasvezelbelofte in Emmerich eindigt in teleurstelling: stad zoekt nieuwe uitweg

De grote glasvezelbelofte voor Emmerich am Rhein valt grotendeels in duigen. Het bedrijf Unsere Grüne Glasfaser, kortweg UGG, heeft besloten de uitrol voor het grootste deel stop te zetten. Burgemeester Claudia Lindlahr betreurt dat zeer. De stad beëindigt nu de samenwerking met het telecombedrijf.

Gekantelde trekker Meddo 2

Trekker met bestrijdingsmiddelen gekanteld in Meddo

Een trekker met veldspuit is vrijdagmiddag op de Meddoseweg bij Meddo gekanteld. De bestuurder moest uitwijken voor een tegemoetkomende vrachtwagen, maar kwam daarbij in de berm terecht. Door de zachte berm is de trekker op zijn kant terechtgekomen.