gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gigantische Donald Duck in Geesteren

0840b91fdfdb28a7442a7256c784d13d

Het maïs groeit met rasse schreden bij akkerbouwers in de Achterhoek en dat bracht boer Willy Erinkveld uit Geesteren op een idee. Hij creëerde een maïsdoolhof van 15.000 vierkante meter groot in de vorm van het bekende stripfiguur Donald Duck.

Dean van het Laar |
"Het is iets dat we al jaren doen", zegt Erinkveld over het doolhof. "Meestal kiezen we een thema dat te maken heeft met de boerderij, maar vanwege het jubileumjaar van Donald Duck, hebben we dit jaar voor dat thema gekozen." Tijdens de tocht door het doolhof moeten gasten vijf opdrachten oplossen, waardoor ze meer te weten komen over het boerenleven. "We proberen altijd iets leerzaams mee te geven aan de kinderen", verklaart de boer. "Maar vaak zijn het juist de ouders die zeggen dat ze iets nieuws hebben geleerd."

Naast het doolhof, zijn ook de stallen met kalfjes toegankelijk voor bezoekers. "We vinden het belangrijk dat kinderen in aanraking komen met de boerderij, want ik hoor steeds vaker dat de kinderen geen familie hebben die op de boerderij wonen", aldus Erinkveld, die glundert als hij vertelt over het agrarische leven. "Het boerenleven maakt mij trots, dus ik vind het mooi om dat over te dragen aan de jonge generatie."

'Wel drie meter hoog'
Het doolhof is de gehele zomer te bezoeken in Geesteren. "Het maïs groeit de aankomende periode nog door, dus bezoekers lopen straks tussen maïsstengels die wel drie meter lang kunnen worden", vertelt Erinkveld. "Het is dus niet zo gemakkelijk om zomaar weer uit het doolhof te lopen. Toch vinden de mensen de weg altijd weer terug. Ze kunnen tot eind september van het doolhof genieten, dan gaan het maïs eraf voor de oogst."

Foto: REGIO8

Lees meer over:

|

Lees ook

ac91cbac-f9da-4c1a-919d-2eb67cafa8bf

De Graafschap verliest ruim van SC Heerenveen en is Kwint maanden kwijt

De Graafschap is vrijdagavond in Akkrum tegen een fikse nederlaag aangelopen. Tegen SC Heerenveen werd het na 120 minuten spelen 7-2. Nadat de Superboeren vorige week vertrouwen tankten door in de eerste oefenwedstrijd te winnen van FC Utrecht, werden ze vrijdagavond geconfronteerd met een andere realiteit.

CorsoVarsseveld

Organisatie optocht Varsseveld stuurt brandbrief: ‘Het wordt heel lastig’

De toekomst van het Varsseveldse bloemencorso en allegorisch optocht staat onder druk. De organisatie heeft te maken met een bekend fenomeen in de wereld van carnavalsoptochten en bloemencorso’s: steeds minder bouwplekken. AOV Varsseveld en Stichting Bloemencorso Varsseveld sturen daarom samen een brandbrief naar de gemeente Oude IJsselstreek.

GWWP0

Weerboer Gerrit voorspelt een mooi weekend: 'De zon gaat goed schijnen'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Op het beachvolleybalveld in Megchelen voorspelt de weerboer 'een prima zomersweekend' met ook kans op bui.

ARGO (GLD)

Doetinchemse atletiekclub ARGO viert 65-jarig jubileum

Een briljanten feest in Doetinchem, zaterdag op sportpark De Bezelhorst. Atletiekvereniging ARGO viert het 65-jarig bestaan.

WethoudersMontferland0

Twee nieuwkomers in college Montferland waaronder jongste wethouder van de Achterhoek

Montferland heeft een nieuw college, in plaats van vier, gaan vijf wethouders het de komende vier jaar doen. VVD'er Martin Som keert terug in het college. Jeanette Derksen van Lokaal Belang en Ingrid Wolsing van PRO gaan door. Het CDA komt met twee nieuwkomers, Chiel Polman en Merel Balduk.

SalmSalmEdit

Geen troon, wel invloed: bij Gendringen leeft een Duitse vorst in een kasteel

Net over de grens bij Gendringen ligt Anholt, ooit een klein vorstendom met invloed tot in het huidige Nederland en Europa. Nog altijd leeft die geschiedenis voort en dat was te merken toen in juli 2025 honderden inwoners op de been kwamen om Emanuel Fürst zu Salm-Salm als ‘hun Fürst’ te begroeten. Dit gebeurde een jaar nadat Anholt afscheid nam van zijn vader, wijlen Vorst Carl Philipp. Bij de Wasserburg Anholt wachtte hem een officiële inhuldiging door de burgemeester en het schuttersleven van Isselburg.