"Dit is de top van Nederland", weet de Giesbeekse zeiler Koen Sibbel. "Als je daarin mee kan komen, mag je gewoon ongelofelijk tevreden zijn." Sinds dit jaar wordt er in Nederland een eredivisie in het zeilen georganiseerd. In totaal doen achttien ploegen mee aan het kampioenschap. "Kijk om je heen", aldus een enthousiaste Sanne Kamps namens de Watersportvereniging Giesbeek. "Het is gewoon fantastisch! We hebben mooi weer vandaag en de wind waait goed."
Tijdens de eerste eredivisiewedstrijd in Monnickendam werd de ploeg uit Giesbeek zevende. "Maar in een thuiswedstrijd wil je altijd iets beter presteren", aldus Sibbel. "Dus we hopen nog te stijgen." Zijn ploeg stond zaterdagmiddag slechts op de achtste plaats. De beste twee teams aan het einde van het seizoen mogen meedoen aan het Europees Kampioenschap.
Jeugd warm maken voor het zeilen
De eredivisiewedstrijd op de Giese Plas werd door de plaatselijke watersportvereniging gelijk aangegrepen om jongeren te betrekken bij de sport. Het hele weekend kunnen kinderen in een klein bootje, een zogenaamde optimist, kennismaken met de zeilsport. "We willen natuurlijk niet vergrijzen", aldus Kamps namens WSV Giesbeek. "Dus we zijn veel bezig met de jeugd. Om ze fanatiek te houden voor het zeilen."