gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Getroffen gezin wil niet terug naar woning

be5ac60013f3e492e4276d56c5b0f38a

Het Griekse gezin dat zondag gewond raakte bij een kachelexplosie in Terborg, wil volgens de moeder niet terugkeren naar de woning. Haar 6-jarige dochtertje raakte zwaargewond en ligt nog in het ziekenhuis in Nijmegen, maar is buiten levensgevaar.

Redactie REGIO8 |
“We zaten in de woonkamer en hoorden bij de kachel een geluid wat leek op kokend water. Een paar minuten later kwam uit het niks de enorme explosie”, herinnert de vrouw, die niet bij naam genoemd wil worden, zich nog goed. Het raam knalde eruit en in de woning was veel schade. De moeder nam direct haar dochter in haar handen, die ernstig gewond was geraakt. “Ik rende naar de badkamer om eerst alles schoon te wassen. Daarna bracht ik haar naar haar bed en probeerde het bloeden te stoppen met een handdoek en hebben we gewacht tot de hulpdiensten er waren.” Volgens de Griekse is haar dochter in het ziekenhuis geopereerd aan haar hoofd, maar vallen de rest van de verwondingen mee. “Ze heeft veel geluk gehad en zoals het er nu uitziet komt alles goed met haar.”

Volgens de vrouw zijn er nooit eerder problemen geconstateerd aan de kachel. “We gebruiken de kachel vrijwel nooit, het was de eerste keer dit jaar dat we hem aan hadden dit jaar.” Ze kan dan ook niks zeggen over hoe de kachel heeft kunnen exploderen.Het gezin heeft tijdelijk onderdak gekregen in Terborg en hoopt dat ze snel terecht kunnen bij vrienden. Het gezin wil absoluut niet terugkeren naar de woning als deze is hersteld. “Ik was daar gisteren even om wat spullen te pakken, maar het is te pijnlijk”, vertelt moeder. “De beelden van binnenuit maken het duidelijk dat het een wonder is dat we nog in leven zijn. Geloof me niemand wil dat nog een keer zien.”

Steun
De familie voelt zich erg gesteund door de vele berichten en reacties die ze krijgen van mensen uit Terborg. “Ik ontvang berichten van mensen die ik zelf niet ken waaruit ik veel steun haal”, zegt moeder. “We krijgen van alle kanten hulp aangeboden. Dat is hartverwarmend.”

Foto: REGIO8

Lees ook

GRARKCFOTO

De Graafschap geeft voorsprong uit handen en deelt de punten met RKC

De Graafschap heeft vrijdag, tijdens een stormachtige avond, in eigen huis met 1-1 gelijkgespeeld tegen RKC Waalwijk. In de slotfase gaven de Doetinchemmers de voorsprong uit handen en werd de vierde overwinning van het seizoen misgelopen.

GerritVossers6710

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een onstuimig herfstweekend

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. Dit weekend staat er een onstuimig herfstweekend voor de deur.

Boerinnen_9824

'Landbouwdiplomatie' richt zich op boerinnen in de grensstreek

Een eigen koers voor het boerenbedrijf vraagt om kennis, contacten en geld. Toch voelen boerinnen zich als ondernemer nog geregeld achtergesteld of buitengesloten. De Nederlandse ambassade in Berlijn bracht samen met Duitse regionale boerenorganisaties boerinnen uit de Achterhoek en het Kleverland bijeen. Wat kunnen zij over de grens voor elkaar betekenen?

regen10

Code geel in de Achterhoek vanwege storm Austen

Vanwege storm Austen geldt vrijdagavond in de Achterhoek en andere delen van Nederland code geel. Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten. De regio lijkt de rest van het weekend gespaard te worden.

WhatsApp Image 2026-10-23 at 10.45.13

Brand in dak van aanbouw woning in Silvolde snel geblust

In het dak van een aanbouw van een woning aan de Ulftseweg in Silvolde is vrijdagochtend brand uitgebroken. De brandweer rukte met meerdere eenheden uit om het vuur te bestrijden.

Spaarpaal10

Laren spaart met positieve flitser voor verkeersplein bij drie scholen

Geen boetes, maar geld voor een verkeersplein waar kinderen kunnen spelen en verkeersregels leren. Automobilisten die zich de komende zeven weken aan de snelheid houden op de Deventerweg in Laren, sparen met een zogenoemde spaarpaal geld bij elkaar voor de drie Larense scholen. De gemeente Lochem betaalt het bedrag dat met de spaarpaal wordt opgehaald.