Ulft, Nederland
Terug

Gesloopte brug over Bolksbeek leeft voort in nieuwe brug

a705bdc766739b8b24e84142033bea39.jpg

De brug over de Bolksbeek tussen Gelselaar en Geesteren is ontmanteld. Het beton dat daarbij vrij kwam, is gerecycled en verwerkt in het beton voor de nieuwe brug, die naar verwachting in december opent.

Serena Speet |
"Dat de brug ontmanteld en nieuw gebouwd moest worden, stond als een paal boven water", aldus Ewout Aman, projectleider bij Van Heteren, de hoofdaannemer van het project. "De constructie was aangetast, dus de bestaande brug renoveren was geen optie." Gemeente Berkelland, opdrachtgever van de sloop en heropbouw van de brug, wilde de CO2-uitstoot rondom het proces zoveel mogelijk beperken binnen het beschikbaar gestelde budget. Rouwmaat begon begin oktober met de sloop.

"Door het vrijkomende betonpuin hoogwaardig te recyclen en te verwerken in beton voor de nieuwe brug, kon milieubelasting van het beton worden beperkt", legt Peter Wolterinck, betontechnoloog bij Rouwmaat, uit. "De milieubelasting van beton ligt al een tijdje onder een vergrootglas." Om deze te verlagen maakt Rouwmaat zelf grind- en zandvervangers van beton dat vrijkomt tijdens sloopprojecten, zo ook bij de Berkellandse brug.

Nieuwe brug van gerecycled beton

Het oude beton wordt in Groenlo afgebroken, gezeefd en gewassen, om er vervolgens nieuw beton voor de bouw van de brug over de Bolksbeek van te maken. "Dat leveren wij terug aan Van Heteren", vertelt Wolterinck. Het recyclen van beton uit sloopprojecten is niet experimenteel. "Maar we zetten ons er wel voor in om binnen de wetgeving al het mogelijke te doen om beton te verduurzamen." Het resultaat is dat de nieuwe brug gebouwd wordt met beton dat tot 50% milieuvriendelijker is.

Foto: Rouwmaat

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-09 at 20.36.27.jpeg

Auto belandt op dak na eenzijdig ongeval N18 Varsseveld

Een auto is maandagavond bij een eenzijdig ongeval op de N18 bij Varsseveld op het dak terechtgekomen. De afslag naar de A18 is enige tijd afgesloten geweest. Niemand raakte gewond.

WhatsApp Image 2026-02-09 at 19.34.23.jpeg

Bestuurder meegenomen voor blaastest na ongeval op N18 bij Eibergen

De N18 is maandagavond tijdelijk deels afgesloten geweest na een aanrijding ter hoogte van Eibergen. De veroorzaker van het ongeval is meegenomen naar het politiebureau voor een ademanalyse.

Fietspad.jpg

Gemeente koopt eigen fietspad in Silvolde voor 185 euro: papierwerk duurder dan asfalt

Oude IJsselstreek heeft een stuk fietspad in Silvolde gekocht voor 185 euro. Daarmee is de gemeente eindelijk eigenaar van een fietspad dat er al jaren ligt, dagelijks wordt gebruikt en al die tijd al door de gemeente werd onderhouden. Alleen juridisch gezien was het nog niet van haar.

IMG_5570.jpeg

Jongeren vernielen kunstwerk ‘Die Badende’ in Eibergen

Het kunstwerk ‘Die Badende’ in Eibergen is vorige week vernield door een groep jongeren. Het beeld stelt een vrouw voor die zich in een houding bevindt alsof ze bijna een duik in de Berkel wil nemen, waar het kunstwerk bij staat. De vernieling volgde op een woordenwisseling bij de nabijgelegen golfbaan.

Zaal Bronckhorst.png

Terugblik op raadsperiode Bronckhorst: grote dossiers, geklapte coalitie en afsplitsingen

Inwoners van Bronckhorst mogen op 18 maart weer naar de stembussen voor de gemeenteraadsverkiezingen. In aanloop daarnaartoe blikken we terug op de afgelopen raadsperiode en de onderwerpen die het politieke debat tussen 2022 en 2025 het meest hebben bepaald. Grote dossiers als windenergie, asielopvang, woningbouw en landbouw zorgden niet alleen voor inhoudelijke discussies, maar hadden ook zichtbaar invloed op de verhoudingen binnen de gemeenteraad.

Kaars overlijden.jpg

Verslagenheid bij sportclub Eefde na dodelijk ongeval

Alle wedstrijden van sportclub Eefde zijn vandaag afgelast, na het ongeluk van vrijdag op zaterdagnacht waarbij twee jongens uit Eefde om het leven kwamen, meldt Omroep Gelderland. De twee dodelijke slachtoffers waren betrokken bij de sportclub. Op Facebook schrijft de club dat alle leden vanmiddag welkom zijn in de kantine om troost bij elkaar te zoeken.