gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Geschiedenis herleeft op oogstdag in Bekveld

6514399eafae9664201ac37279dfa36c.jpg

Tijdens de traditionele oogstdagen bij recreatie- en kinderboerderij Feltsigt in Bekveld gingen bezoekers de afgelopen dagen terug in de tijd. Ondanks het tegenvallende weer werden er ouderwetse manieren van oogsten getoond aan het publiek.

Redactie REGIO8 |

"Als je oogst dan moet het gewoon droog zijn dat is het ideale", vertelt vrijwilliger Bernard Schieven. "Dat moesten we vroeger ook. Je ging niet eerder maaien dan dat het mooi droog was." De traditionele oogstdag werd geteisterd door regenbuien, wat niet alleen een weerslag had op de oogst maar ook op de belangstelling. "Het zijn barre tijden om evenementen te organiseren dat weet iedereen. En zo ook bij ons", aldus organisator Albert Janssen. "En als de weergoden dan ook nog niet mee werken dan moet je van goede huizen komen om goede zin te houden, maar dat lukt nog steeds."

Schieven is desondanks blij dat hij kan laten zien hoe er in zijn jeugd werd geoogst: "Dat ik dit nog kan doen dat vind ik prachtig. Om de mensen te laten zien hoe het vroeger gedaan werd." Hoewel het oogsten inmiddels wordt gedaan door moderne apparaten, hoopt Janssen in Bekveld nog lang de oude wijze te kunnen laten zien: "Als alle mensen die het meegemaakt hebben zijn gestorven dan willen we nog steeds op deze manier blijven oogsten. Het is een uitdaging maar we gaan hem aan."

Foto: REGIO8

Lees ook

Voetbalclubslogos.jpg

JOY 26 nieuwe naam jeugdvoetbalsamenwerking Oude IJsselstreek

De zeven samenwerkende voetbalclubs uit de gemeente Oude IJsselstreek hebben de naam voor de nieuw op te richten SJO jeugdvoetbalclub gepresenteerd. De jeugd van Ulftse Boys, SDOUC, GWVV, NVC, Etten, Gendringen én SVGG voetballen vanaf komend seizoen onder de naam JOY 26.

WhatsApp Image 2026-03-05 at 12.51.28.jpeg

Auto belandt in weiland Wehl na onwelwording

Aan de Broekhuizerstraat in Wehl is donderdagochtend een bestuurder onwel geraakt. De persoon kwam met de auto in het weiland terecht en is naar het ziekenhuis gebracht.

RacebaanDidam0.jpg

Louis en Didi Jansen bouwen droomracebaan in Didamse garage: ‘Je voelt je weer even kind’

Wat begon met een klein racebaantje uit zijn jeugd, groeide uit tot een indrukwekkend mini-circuit in de garage. Louis en Didi Jansen uit Didam bouwden de afgelopen jaren aan een uitgebreide slotracebaan, compleet met verlichting, een computersysteem en wedstrijden tegen vrienden. “Het is misschien een beetje uit de hand gelopen, maar vooral heel leuk.”

WhatsApp Image 2026-03-04 at 23.41.47 (1).jpeg

Schuur bij woning brandt af in Winterswijk

In Winterswijk is in de nacht van woensdag op donderdag een schuur bij een woning afgebrand. Mogelijk werd de brand veroorzaakt door een accu van een elektrische fiets.

stemmen potlood.jpg

733 inwoners Doetinchem ontvangen dubbele stempas, gemeente werkt aan oplossing

Een aantal inwoners van de gemeente Doetinchem heeft door een onbekende fout niet één, maar twee stempassen in de brievenbus gekregen. 733 inwoners kregen een dubbele stempas in de brievenbus.

WhatsApp Image 2026-03-05 at 09.33.57.jpeg

Auto in sloot bij Winterswijk Huppel: bestuurder naar politiebureau

Een personenauto is woensdagavond in de sloot beland langs de Vredenseweg in de Winterswijkse buurtschap Huppel. De bestuurder belandde na een bocht in de sloot, maar raakte niet gewond.