gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gemeenteraad Oude IJsselstreek buitengewoon eensgezind, begroting binnen één avond afgetikt

05fb4fc67f556e7729322a5247d860ad.jpg

Er stonden maar liefst twee avonden voor gepland, de algemene beschouwingen in Oude IJsselstreek. Een eerste termijn op maandag, en de tweede op donderdag. Die tweede avond is nu geschrapt, 23.00 uur stipt was alles al rond en kon de begroting afgetikt worden. Een avond vol eensgezindheid die bijna tegen het kleffe aan zat.

Bart Sollman |
“Ik zit al sinds 2010 in de gemeenteraad, maar dit is echt uniek”, zei CDA'er Guido Hakvoort tijdens zijn stemverklaring nadat bekend werd dat de donderdag vervalt. De eerste termijn van de begrotingsbehandeling verliep redelijk vlekkeloos voor het college. Er werden wel wat vragen gesteld, af en toe zat er ook nog een kritische tussen, maar de politici waren vooral heel lief voor elkaar. Het lijkt wel alsof iedereen, van links tot rechts, het met elkaar eens is. Om 22.40 uur zat de eerste termijn erop, burgemeester Otwin van Dijk stelde voor om de tweede termijn, omdat er toch geen vuurwerk verwacht werd, maar gelijk te doen. Na een kort overleg tussen de fractievoorzitters stemden ze hiermee in.

Het regent complimentjes, en ach, wat is iedereen toch blij met elkaar. Zijn de partijen niet te mild voor het college en elkaar? De moties, dat waren er maar twee, werden unaniem gesteund. De rest werd ook, al dan niet met een kleine kanttekening, door iedereen goedgekeurd. Een groter verschil met buurgemeente Montferland kun je bijna niet verzinnen. Waar daar iedereen elkaar de pan uit vecht, gaan ze in Oude IJsselstreek bij wijze van samen stappen. De avond deed soms meer denken aan een kringverjaardag dan de algemene beschouwingen.

Wat te doen met de vrije avond?
Nu de donderdagavond ineens een vrije avond is, stelde burgemeester Van Dijk hardop de vraag hoe hij thuis moest uitleggen dat hij donderdag niet weg hoeft. Hij kwam zelf ook gelijk met een suggestie: “We kunnen ook een soort kroegmeeting doen met een pubquiz voor de liefhebber.” Die kroegmeeting wordt na de vergadering, als altijd, gelijk ingezet. Zonder bitterballen, dat wel. Die waren namelijk voor de vergadering van donderdag besteld.

Foto: REGIO8

Lees ook

Stembureau algemeen.jpg

LIVEBLOG | Gemeenteraadsverkiezingen 2026

Volg in dit liveblog de laatste ontwikkelingen van de gemeenteraadsverkiezingen 2026. De hele dag is REGIO8 in de Achterhoek te vinden.

96704b9f-93d9-4792-af24-dc89a3148cf0.jpg

Twee personen gewond na aanrijding op de N318 bij Varsseveld

Twee personen zijn woensdagmiddag gewond geraakt na een frontale botsing op de N318 ter hoogte van Aalten. De weg is tijdelijk afgesloten.

Prokkel0.png

Prokkelduo Jonny en Saskia zorgt voor een glimlach bij stembureau in Doetinchem

Op de dag van de gemeenteraadsverkiezingen zijn door het hele land vrijwilligers al vroeg in de weer om alles op de stembureaus soepel te laten verlopen. In de Achterhoek gebeurt dat met een bijzonder tintje. Bij het Borghuis in Doetinchem krijgt het team hulp van het prokkelduo Jonny en Saskia.

werger0.jpg

Haastige dag voor burgemeester Oude IJsselstreek, Werger bezoekt álle stembureaus

Laura Werger, burgemeester van Oude IJsselstreek, rent en vliegt de hele dag door haar gemeente. Volgens een nauwkeurig maar vooral druk schema bezoekt ze alle 26 stembureaus. Eigenlijk bezoekt ze er zelfs 27: “Ik woon nog een maandje in Zutphen, dus ik heb zelf ook al even snel gestemd vanochtend.”

rechtbankZutphen.jpg

Man uit Doetinchem voor rechter om vondst cobra’s in garagebox

Is Arjan L. uit Doetinchem een geradicaliseerde man die koste wat het kost geen asielzoekerscentrum in Doetinchem wil? Of een hardwerkende ondernemer die erbij wordt gelapt door een kwade ex-partner? In Zutphen moest L. (37) voor de rechter verschijnen omdat in zijn garagebox vier cobra's (explosieven), ducttape en een aansteeklont waren gevonden. "Wij zijn er niet op uit om meneer op te knopen aan de hoogste boom", zei de officier van justitie in een pro forma-zitting.

Sluiting stadsmuseum_burgemeesters OIJ-MO_EM_8012.JPG

Drie vrouwelijke burgemeesters als rolmodel in de grensstreek

De tentoonstelling over de vijf invloedrijkste vrouwen van ’s-Heerenberg is ten einde en daarmee ook een tijdperk voor het stadsmuseum in de ruimte van horecazaak De Gracht. Drie vrouwelijke burgemeesters uit Montferland, Oude IJsselstreek en Emmerich am Rhein sloten de expositie af. Een symbolisch moment: waar eeuwenlang de (graaf)Heeren van Bergh de macht hadden in deze grensstreek, staan nu burgervrouwen aan het roer.