gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gemeenteraad Oude IJsselstreek buitengewoon eensgezind, begroting binnen één avond afgetikt

05fb4fc67f556e7729322a5247d860ad.jpg

Er stonden maar liefst twee avonden voor gepland, de algemene beschouwingen in Oude IJsselstreek. Een eerste termijn op maandag, en de tweede op donderdag. Die tweede avond is nu geschrapt, 23.00 uur stipt was alles al rond en kon de begroting afgetikt worden. Een avond vol eensgezindheid die bijna tegen het kleffe aan zat.

Bart Sollman |
“Ik zit al sinds 2010 in de gemeenteraad, maar dit is echt uniek”, zei CDA'er Guido Hakvoort tijdens zijn stemverklaring nadat bekend werd dat de donderdag vervalt. De eerste termijn van de begrotingsbehandeling verliep redelijk vlekkeloos voor het college. Er werden wel wat vragen gesteld, af en toe zat er ook nog een kritische tussen, maar de politici waren vooral heel lief voor elkaar. Het lijkt wel alsof iedereen, van links tot rechts, het met elkaar eens is. Om 22.40 uur zat de eerste termijn erop, burgemeester Otwin van Dijk stelde voor om de tweede termijn, omdat er toch geen vuurwerk verwacht werd, maar gelijk te doen. Na een kort overleg tussen de fractievoorzitters stemden ze hiermee in.

Het regent complimentjes, en ach, wat is iedereen toch blij met elkaar. Zijn de partijen niet te mild voor het college en elkaar? De moties, dat waren er maar twee, werden unaniem gesteund. De rest werd ook, al dan niet met een kleine kanttekening, door iedereen goedgekeurd. Een groter verschil met buurgemeente Montferland kun je bijna niet verzinnen. Waar daar iedereen elkaar de pan uit vecht, gaan ze in Oude IJsselstreek bij wijze van samen stappen. De avond deed soms meer denken aan een kringverjaardag dan de algemene beschouwingen.

Wat te doen met de vrije avond?
Nu de donderdagavond ineens een vrije avond is, stelde burgemeester Van Dijk hardop de vraag hoe hij thuis moest uitleggen dat hij donderdag niet weg hoeft. Hij kwam zelf ook gelijk met een suggestie: “We kunnen ook een soort kroegmeeting doen met een pubquiz voor de liefhebber.” Die kroegmeeting wordt na de vergadering, als altijd, gelijk ingezet. Zonder bitterballen, dat wel. Die waren namelijk voor de vergadering van donderdag besteld.

Foto: REGIO8

Lees ook

vvvgra.jpg

De Graafschap geeft zege in blessuretijd uit handen bij VVV

De Graafschap is zaterdag niet verder gekomen dan een 3-3-gelijkspel bij laagvlieger VVV in Venlo. Na de officiële speeltijd stonden de Superboeren nog met 1-3 voor, maar die stand werd in de blessuretijd compleet weggegeven.

brug.png

Nettelhorsterbrug in Lochem geopend: maandag pas open voor verkeer

De Nettelhorsterbrug in Lochem is zaterdagmiddag officieel geopend. Veel inwoners kwamen een kijkje nemen en konden meteen zelf de brug op lopen. Ook werd tijdens de opening kort stilgestaan bij de twee personen die om het leven kwamen tijdens het bouwen van de brug.

588ee6ab-5462-4b4f-83b4-45296cd6d178 (002).jpeg

Achterhoekse vriendinnen runnen eenmalig bar in Zeddam: ‘Wie weet een carrièreswitch’

Vijf vriendinnen uit de Achterhoek staan zaterdag 18 april achter de bar in café Tapperij 2A in Zeddam. Tijdens een bijzondere wedstrijd draait elk team van vijf personen een volledige avond achter de tap en is verantwoordelijk voor de complete barbediening. Het team dat het beste presteert, wint tien procent van de omzet.

WIjd still.jpg

De Graafschap Vrouwen blijven in de race voor kampioenschap

De vrouwen van De Graafschap hebben op De Vijverberg met 3-0 gewonnen van hekkensluiter FC Groningen. Sam Roddenhof scoorde twee keer en bracht daarmee haar persoonlijke doelsaldo op 26. De andere treffer kwam op naam van Anne Tijink. De ploeg van Timo Klein Hesselink blijft door deze overwinning op de tweede plaats staan, drie punten achter koploper Jong Ajax.

MF01691.jpg

Storing rioolwaterzuivering Haarlo beïnvloedt waterkwaliteit Berkel

Een technische storing bij de rioolwaterzuivering in Haarlo heeft gevolgen voor de waterkwaliteit van de rivier de Berkel. Door het probleem komt er momenteel een verhoogde hoeveelheid ammonium in het water terecht.

Robot0.png

Robotfinale tussen basisscholen in Civon: 'Doet-ie het wel, doet-ie het niet’

Na weken van bouwen, programmeren en timmeren was het vrijdagochtend zover bij het Civon Innovatiecentrum. Een robotfinalewedstrijd in Ulft, tussen verschillende basisscholen uit de regio. Tientallen kinderen streden tegen elkaar om twee prijzen in de zogeheten Tech-Tok League.