gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gemeente steunt woningbouw in Heelweg

8cf08617efb1e4d35bf1450dc909b193.jpg
Tim Rondeel |
Oude IJsselstreek steunt de plannen om acht nieuwe woningen aan de rand van Heelweg te realiseren. Het initiatief komt uit de wens van een aantal jongeren om in de kern te kunnen blijven wonen.

"Dan is het ook goed om te zien dat een lokale partij samen met een grondeigenaar bereid zijn om mee te denken", aldus wethouder Ben Hiddinga. De jongeren gaven hun woonbehoefte aan naar aanleiding van de Kleine Kernen aanpak. Hierop werd er een plan ingediend voor acht nieuwe woningen in Heelweg. Om betaalbare starterswoningen te realiseren worden er naast zes huizen voor starters ook twee levensloopbestendige woningen in het plan opgenomen. "Uit de berekeningen omtrent de financiële haalbaarheid van het woningbouwplan bleek al snel dat het wenselijk was om twee levensloopbestendige woningen toe te voegen aan het plan", aldus de gemeente.

De huizen moeten volgens de gemeente voor een verbinding tussen het landschap en de kern Heelweg zorgen: "Er wordt een nieuwe overgangszone gecreëerd tussen het landelijk gebied en de bebouwde omgeving met deze woningen. De woningen worden daarom dusdanig ontworpen, dat deze passend zijn in de omgeving."

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Lees ook

Defensie_030.png

Grootste landmachtoefening in twintig jaar trekt door de Achterhoek

De Nederlandse landmacht is begonnen aan de grootste oefening van dit jaar. De oefening heeft de naam ‘Fighter Lion’ en loopt tot begin juli. De oefening is in de Achterhoekse grensregio goed zichtbaar. In juni trekken duizenden militairen met een groot aantal legervoertuigen door de Achterhoek naar Duitsland.

CDA Gewonnen (NIEUWSUITBERKELLAND)

Sterk besluit CDA: kleur bekend en geen speelbal in Berkelland

COMMENTAAR / De gesprekken over een raadsakkoord in Berkelland gaan verder zonder het CDA. De grootste partij heeft zélf de stekker getrokken uit het overleg met de andere vijf fracties en zal daardoor de komende vier jaren niet aan het politieke stuur zitten.

KerkEtten50.jpg

Geen extra subsidie voor hoger uitgevallen bouwkosten Martinuskerk Etten

Stichting Martinuskerk Etten trekt aan het kortste eind in een geschil over de subsidie met de gemeente Oude IJsselstreek. De kerk wilde dertig procent van de totale bouwkosten ontvangen, de gemeente gaat hier niet in mee.

InfoavondKeppelWindmolens Omroep GLD.jpg

Onrust bij informatieavond over windpark in Keppel, groepje loopt boos weg

Een informatieavond over het geplande windpark in Keppel-Eldrik heeft dinsdagavond voor onrust gezorgd in een vol Hessencafé in Hoog-Keppel. Ongeveer 150 belangstellenden kwamen af op de plannen van GreenTrust en Landgoed Keppel voor mogelijk vier tot zes windmolens met een tiphoogte van 230 tot 270 meter.

terborgseweg drone 20.jpg

Opvanglocatie Terborgseweg Doetinchem in de zomer open: vergunning terecht verleend

De voorbereidingen voor de opvanglocatie van asielzoekers aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem mogen doorgaan. Dat laat de gemeente weten samen met het COA aan omwonenden middels een brief. Volgens de gemeente zijn de ingediende bezwaren tegen de vergunning behandeld en is geconcludeerd dat deze ‘terecht is verleend’. Wel blijkt uit een risicoanalyse dat er nog tientallen risicopunten zijn waar de gemeente en COA mee aan de slag moeten voor de locatie kan openen.

wesenthorst3.jpg

Voormalig schoolgebouw de Wesenthorst in Ulft wordt toch gesloopt

Het pand van voormalig middelbare school de Wesenthorst in Ulft gaat tóch aan de grond. Het gebied rond de oude school in het centrum wordt stevig aangepakt de komende jaren. In eerste instantie zouden delen van het pand een nieuwe invulling krijgen, zodat het kon blijven staan, nu blijkt dat niet haalbaar.