gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gemeente Lochem sloot 2025 af met flinke financiële meevaller

lochem gemeentehuis0.jpg
Foto: REGIO8 (archief)

De gemeente Lochem heeft 2025 afgesloten met een financiële meevaller van 7,4 miljoen euro. In eerste instantie werd rekening gehouden met een voordeel van 2,6 miljoen euro, nu blijkt dat volgens de concept-jaarrekening bijna vijf miljoen euro hoger te liggen.

Caitlin Sturris |  | Aangepast op

De gemeente kreeg vorig jaar onverwacht extra geld van het Rijk en extra inkomsten voor woningbouw en energieprojecten. Deze eenmalige bedragen droegen flink bij aan de financiële meevaller. Volgens de gemeente waren er ook enkele tegenvallers en konden een aantal werkzaamheden niet volledig worden uitgevoerd, desondanks blijft het financieel positief. Het college wil het bedrag toevoegen aan de algemene reserve.

Eind 2024 ging Lochem er vanuit dat ze een tekort van 650.000 euro moesten aanvullen vanuit de algemene reserve. De gemeenteraad ging toen met een nipte meerderheid akkoord met de begroting. De jaarrekening wordt nog gecontroleerd door de accountant, uiteindelijk besluit de gemeenteraad over de gecontroleerde jaarrekening.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-11 at 16.43.04.jpeg

Botsing tussen lesauto en schakelbrommer in Doetinchem

Bij een verkeersongeval op de kruising van de Melkweg met de C. Missetstraat in Doetinchem is maandagmiddag een lesauto in botsing gekomen met een schakelbrommer.

Lambregts20.jpg

Lambregts stopt na twaalf jaar als wethouder van Doetinchem: ‘Ik ga nu wat vaker thuis zijn'

Ingrid Lambregts stopt na twaalf jaar als wethouder van de gemeente Doetinchem. De 63-jarige CDA-bestuurder was sinds 2014 verantwoordelijk voor onder meer woningbouw, ruimtelijke ontwikkeling en later ook asielbeleid. In die periode veranderde Doetinchem van een gemeente die rekening hield met krimp naar een stad die inzet op groei en woningbouw.

WhatsApp Image 2026-05-11 at 15.22.25.jpeg

VV Vorden neemt vernieuwde sportaccommodatie in gebruik, maar kijkt alweer vooruit

De vernieuwde sportaccommodatie van VV Vorden is afgelopen zaterdag feestelijk in gebruik genomen. Met een feestelijk openingsmoment werd het zogenaamde ‘Masterplan B’ afgerond, tot vreugde van voorzitter Jarno Messing. Volgens hem zit er echter nog wel meer in het vat.

KalfjeSinderen.jpg

Vermist kalfje weer veilig in Sinderense stal: ‘We gaan hem zwerver noemen’

Het waren hectische momenten voor de familie Barink uit Sinderen vorige week. Een zes dagen oud kalfje nam donderdagavond de benen. Inmiddels staat het kalfje weer veilig en gezond in de stal. Hobbyboer Dick Barink doet zijn verhaal: “Het was echt wel even hectisch.”

Gijssel0.png

Wethouder Van Gijssel legt functie in Berkelland neer

Arjen van Gijssel (CDA) is niet langer wethouder in de gemeente Berkelland. Afgelopen zondag heeft hij zijn ontslag aangeboden. Dat is kort voor de finish. Op dinsdag zou het advies voor een nieuwe coalitie gepresenteerd worden, maar er is meer tijd nodig.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Na Hengelo roert ook Vorden zich: 'Geen jonge asielzoekers hier'

Elf omwonenden van een geplande opvang van minderjarige asielzoekers in Vorden en de gemeente Bronckhorst stonden vrijdag in Arnhem tegenover elkaar bij de voorzieningenrechter. Inzet: "Op ons industrieterrein geen opvanglocatie."