gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gele kentekens keren terug bij Duitse pomp

d30ba655fd9a9bc7cd0eb4b982a85c9c

Duitse tankstations kunnen zich opmaken voor een toeloop van auto’s met gele nummerborden uit Nederland. De accijns op benzine wordt woensdag met dertig cent verlaagd, waardoor de prijs in Duitsland ouderwets lager is dan in ons land.

Jasper Hazelaar |
“Ik denk dat het een gekkenhuis wordt, het is wel extreem wat ze gedaan hebben”, zegt eigenaar Paul Kuster van Kuster Energy, wiens bedrijf zowel vestigingen in Nederland áls in Duitsland heeft. De afgelopen tijd bleven Nederlanders veelal in eigen land tanken, maar woensdag verwacht Kuster dat de gele kentekens weer richting Duitse pompstations gaan. De benzineprijs wordt dertig cent per liter goedkoper, waardoor de prijs volgens Kuster rond 1,70 per liter uitkomt. De literprijs van diesel daalt met veertien cent. De prijsdaling is ingegeven door de Duitse overheid. Voor een periode van drie maanden wordt de accijns verlaagd om inwoners tegemoet te komen vanwege de oplopende prijzen.

Kuster vindt dat Nederland, in ieder geval deels, moet volgen. Op dit moment is de accijns in ons land al met zeventien cent per liter verlaagd, maar de eigenaar ziet graag een verdere verlaging. “We hebben het liefst dat de prijzen meer in evenwicht zijn”, aldus de eigenaar van Kuster Energy. “Het verschil met Nederland wordt nu vijftig cent per liter benzine, dat is wel heel extreem. Ik kan me niet herinneren dat het verschil ooit zo groot was.”

Geen verkeersregelaars
Qua toeloop op woensdagochtend verwacht Kuster drukte, maar geen chaos bij zijn Duitse locaties: “Niet iedereen heeft op hetzelfde moment de tank leeg. Bovendien kan je de komende drie maanden goedkoper tanken.” Bij zijn Nederlandse pomplocaties, waar het bedrijf meer onbemande tankstations heeft, wordt dan weer minder verkocht. “Dat er iets verschil is, daar kan je niets aan doen", zegt Kuster, die zijn oproep om de accijns in Nederland óók te verlagen herhaald. "Je moet het niet extreem maken, want we hebben aan beide kanten mensen werken.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroepen Antenne Niederrhein en RN7.

Foto: REGIO8

Lees ook

133835a0788373bcf175f86cfec3522c

De Graafschap weet ondanks gouden wissels niet te winnen in Eindhoven

De Graafschap is er niet in geslaagd om met drie punten terug te keren naar Doetinchem. De ploeg van Thomas Duivenvoorden kwam door invallers Finocchiaro en Kwint knap terug van een achterstand, maar de Doetinchemers wisten een tegentreffer niet te voorkomen; 2-2.

WhatsApp Image 2026-10-02 at 14.30.52

Fietser overleden na aanrijding in Doetinchem

Een fietser is overleden na een aanrijding op de Varsseveldseweg in Doetinchem. Een traumahelikopter is opgeroepen en landde in een nabijgelegen weiland, maar hulp mocht niet meer baten.

VB_FCEIGRA10

De Graafschap wil doorpakken in Eindhoven, Kwint aast op eerste treffer

Na de overwinning op FC Den Bosch op De Vijverberg hoopt De Graafschap zaterdag tegen FC Eindhoven de weg omhoog verder in te slaan. De Superboeren wonnen twee van hun laatste drie wedstrijden en trainer Thomas Duivenvoorden merkt dat het vertrouwen binnen zijn ploeg steeds verder groeit.

DiesmeToren10

Zes miljoen nodig voor Diemse toren: ‘Icoon moet behouden blijven’

Bijna zes miljoen euro is nodig om de Didamse Mariakerk en de bijbehorende toren te restaureren. De actie ‘Red de Diemse Toren’ wordt vrijdagavond officieel afgetrapt. Initiatiefnemer Ted Kok hoopt dat inwoners en bedrijven uit Didam de schouders eronder zetten.

Grens Suderwick Duitsland 2025

Achterhoek legt Duitslandplannen vast: goede buren, één koers

Het ligt niet aan de contacten met de Duitse partners. Die zijn goed. “Nederlandse en Duitse bestuurders weten elkaar snel te vinden”, zeggen Duitslandcoördinatoren Andrea Arens en Miranda van Balveren. Wat tot dusver ontbrak, was een gezamenlijke koers: één document waarin de acht Achterhoekse gemeenten vastleggen welke onderwerpen in de samenwerking met Duitsland voorrang krijgen.

WhatsApp Image 2026-10-02 at 10.55.02 (1)

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een bewolkt maar aangenaam weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Vanuit Silvolde voorspelt Gerrit een aangenaam weekend.