'Het hele spoor tussen Doetinchem en Winterswijk wordt volledig vernieuwd', laat ProRail op hun site weten over de werkzaamheden. 'Dat betekent nieuwe rails, dwarsliggers, ballastgrind, wissels en kabels en leidingen over ongeveer vijftien kilometer spoor.' Ook worden er enkele overwegen aangepakt, sommige hekwerken vernieuwd en er komen 'verwarmingen' in de wissels op het spoor in Varsseveld en Aalten.
Op zaterdag 29 juni begint aannemer Swietelsky in opdracht van ProRail aan het grootschalige project. Tot woensdagochtend 10 juli wordt er aan het spoor gewerkt in de gemeenten Doetinchem, Oude IJsselstreek en Aalten. Er wordt dag en nacht gewerkt, wat betekent dat er helemaal geen treinen rijden. Vervoerder Arriva zet bussen in om de reizigers te vervoeren.
Groot onderhoud in november
Van zaterdag 10 tot en met zondag 11 augustus wordt er in dezelfde gemeenten nog onderhoud uitgevoerd. Van zaterdag 9 tot en met zondag 17 november rijden er weer lange tijd geen treinen door werkzaamheden in de gemeente Winterswijk.
Omleidingen
Ook wordt er gewerkt aan enkele overwegen bij het spoor. De bevloering van de overwegen wordt onder andere vernieuwd aan de Dennenweg op het traject tussen Gaanderen en Doetinchem. Ook de Akkerstraat tussen Terborg en Gaanderen gaat op de schop, hetzelfde geldt voor maar liefst zes overwegen tussen Aalten en Varsseveld. Tijdens de werkzaamheden wordt het verkeer omgeleid.