gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gebied op de schop: dit gaat er gebeuren tussen Ulft en Silvolde tot 2050

WhatsApp Image 2026-04-22 at 10.07.43 (1)

Foto: REGIO8

De visie voor het landschapspark tussen Ulft en Silvolde is officieel vastgesteld. Daarmee ligt er nu een uitgewerkt toekomstbeeld voor het gebied langs de Oude IJssel, waar natuur, wonen en recreatie de komende decennia stap voor stap samen moeten komen. Van meer woningen tot een eiland in de rivier met ruimte voor de otter.

Bart Sollman |  | Aangepast op

Wethouder Ria Ankersmit spreekt van een gebied waar meerdere opgaven samenkomen. “We hebben het landschap meer tot uiting gebracht in combinatie met alle andere opgaven die we hebben: wonen, recreëren, fietsen, maar ook de wateropgaven”, zegt ze. De blik reikt ver: richting 2035 en zelfs 2050.

Een van de opvallendste nieuwe onderdelen is de OV-hub tussen Ulft en Silvolde. Die moet uitgroeien tot meer dan een gewone bushalte waar lijnbussen stoppen en vertrekken. “Een OV-hub is meer dan alleen een bushalte. Daar wil je ook deelfietsen, deelauto’s en een ontmoetingsplek hebben”, aldus Ankersmit. Het idee is dat het een soort schakel wordt tussen de kernen, met samenwerking met provincie en vervoerder Arriva.

Camperplekken bij de DRU
Ook rond de DRU Industriepark komen eerste zichtbare veranderingen. Een deel van de parkeerplaats wordt ingericht als camperplek. “Die parkeerplaats is niet altijd bezet. Eén van die vakken gaan we gebruiken om in ieder geval ook camperplekken in te richten”, zegt wethouder John Haverdil. Volgens hem is daar vraag naar in de regio.

Meer waterrecreatie en toegankelijkheid
Daarnaast moet de Oude IJssel zelf nadrukkelijker onderdeel worden van het recreatiegebied. Er komen meer aanlegplekken voor pleziervaart en er wordt gekeken naar betere toegang vanaf het water.

“We willen de recreatiefvaart bevorderen”, zegt Haverdil. “En we willen ook meer aanlegplekken faciliteren.” Ook wordt gekeken hoe het gebied toegankelijker kan worden voor mensen die minder mobiel zijn. De Iesselganger moet op den duur een aanlegsteiger met lift aan de kant van de DRU krijgen.

Huntenpop blijft gewoon op z’n plek
Het festival Huntenpop blijft in de plannen gewoon op de huidige locatie. Het terrein blijft een vaste evenementenplek binnen het gebied, naast alle plannen voor natuur en recreatie. “Wat ons betreft blijft Huntenpop gewoon op deze plek”, zegt Haverdil. “Het is en blijft een evenementenlocatie.” De gemeente ziet zelfs een groei van het aantal evenementen wel zitten.

‘Stip op de horizon’
Ondanks de vastgestelde visie blijft het vooral een langetermijnverhaal. Beide wethouders benadrukken dat niet alles tegelijk kan en dat veel afhankelijk is van initiatief van anderen. “Het is realistisch in de tijd. We kunnen niet alles tegelijk”, zegt Ankersmit. “Het zal stap voor stap gaan.”

Haverdil noemt het vooral een richting voor de komende jaren. “Dan gaan we over twintig jaar wel zien hoe realistisch alles is”, zegt hij. “Het is vooral een stip op de horizon. Als partijen met goede plannen komen, dan gaan we daarin mee.”

De komende jaren moet duidelijk worden welke onderdelen als eerste zichtbaar worden in het landschap tussen Ulft en Silvolde.

Landschapspark

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-11 at 16.14.17

Bisschop Ronald Cornelissen terug op vertrouwde grond tijdens Gaanderense kermis

De kermis in Gaanderen krijgt dit weekend bijzonder bezoek. Bisschop Ronald Cornelissen keert zondag terug naar zijn geboortedorp. Hij draagt in de St. Martinuskerk een speciale gildemis op vanwege het 155-jarig bestaan van schutterij St. Martinus.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 23.43.51

De Graafschap vecht zich naar de winst in Emmen

De Graafschap heeft met 1-2 gewonnen van FC Emmen. Het was een zwaarbevochten winst op de Oude Meerdijk, maar met name door een sterke teamspirit konden de drie punten uiteindelijk worden veiliggesteld.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 09.29.34 (2)

Wandeling in Wehl maakt zelfdoding bespreekbaar: 'Je voelt je gedragen door elkaar'

Een groep mensen zich verzamelden zich op de vroege vrijdagochtend voor een bijzondere wandeling in Wehl. Tijdens Walk into the Light liepen meer dan dertig deelnemers symbolisch van het donker naar het kleurrijke ochtendlicht. Onderweg werd gesproken over zelfdoding, verlies en moeilijke periodes, maar was er ook ruimte voor stilte en bezinning.

leegstand eibergen spiegeling lege winkelpanden

Kleine middenstand kwijnt weg door grenswinkelen: ‘Help ons, we zitten aan de taks’

Het is een noodkreet van Peter Stoverink, voorzitter van de Eibergse centrumondernemers, en wethouder Han Boer van Berkelland. Tijdens een bezoek van Tweede Kamerleden aan het centrum van Eibergen waarschuwen zij voor de gevolgen van grenswinkelen. “Ambachtelijke winkels en de kleine lokale middenstand kwijnen weg. Dat gebeurt niet alleen in Eibergen, maar ook in plaatsen als Neede en Groenlo. Het speelt langs de hele grens. Help ons, we moeten hier samen iets aan doen.”

GerritGaanderen0

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met twee gezichten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Bij de kermis in Gaanderen voorspelt de weerboer een weekend met twee gezichten.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 11.41.23

Enorme explosie Eibergen: politie start grootschalig onderzoek naar mogelijke aanslag

In de nacht van donderdag op vrijdag is de Eikenlaan in Eibergen opgeschrikt door een hevige explosie. Wat de oorzaak is van de explosie is niet bekend, de politie houdt wel rekening met een aanslag.