gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gaanderen beleeft met Thaise schutterskoningin warmste kermis ooit

dc2d07f9c1e2b2a0b48934d6b0fa6488

Gaanderen beleeft met temperaturen boven de dertig graden een tropische 152e editie van de Kermis. Traditioneel vindt het altijd het tweede weekend van september plaats, maar zo warm als het nu is, is het volgens de organisatie nog nooit geweest.

Nick Hermsen | Jasper Hazelaar |
“In de vijftig jaar dat ik in de organisatie zit, is dit de warmste”, bevestigt erelid Guus Schepers van schutterij St. Martinus, die aangeeft dat er de nodige maatregelen zijn genomen. “We hebben voor veel goede dingen gezorgd. Er zijn waterpunten gemaakt, er is voor schaduwmogelijkheden gezorgd en er is ventilatie in de tent. Er was veel improvisatie nodig.” Voorzitter Rob Stevens vult aan: “We hebben weeleens een dag boven de dertig graden gehad, maar nog nooit een heel weekend. Het is eigenlijk een graden of tien te warm. Als het 23 graden is, is het voor ons beter, voor de mensen beter en voor de omzet stukken beter.”

De zinderende hitte houdt de echte enthousiastelingen niet tegen. Aan het traditionele Koningsschieten deden maandag 150 mensen mee. “Het is goed te doen, als je goed drinkt komt het helemaal in orde”, zegt deelnemer Esther Centen. Ondanks de warmte, is de organisatie tevreden over de kermis die nog tot en met dinsdag duurt. “We hebben een paar kleine incidentjes gehad”, zegt Schepers. “Maar wanneer je zoveel mensen op visite krijgt kan er weleens iets mislopen. Het is allemaal zeker binnen de perken gebleven.”

Thaise koningin
De nieuwe schutterskoningin werd Kanopphonn Kaemcantuek (roepnaam Koi, red.) uit Thailand. Zij was met haar vriend Jeroen Messink op de kermis en na zeven rondes schoot ze de vogel naar beneden. “Het was een taaie vogel”, vertelt Messink, die zelf na de winnares mocht schieten. Of het nog zuur is dat hij het koningsschap misgelopen is? “Nee, ik ben vooral verrast, maar ik vind het wel heel leuk. Koi zelf is ook helemaal een beetje flabbergasted. Ze weet niet wat er allemaal gebeurt.”

Foto: REGIO8

Lees ook

OranjekoortsDTC2

Oranjekoorts moet nog op gang komen in Doetinchem: ‘Eerst de groepsfase overleven'

Het wereldkampioenschap voetbal is officieel van start. Nederland trapt het toernooi zondagavond af met de groepsfasewedstrijd tegen Japan. Toch lijkt de Oranjekoorts nog niet overal toegeslagen.

Glasvezel20

Glasvezelbelofte in Emmerich eindigt in teleurstelling: stad zoekt nieuwe uitweg

De grote glasvezelbelofte voor Emmerich am Rhein valt grotendeels in duigen. Het bedrijf Unsere Grüne Glasfaser, kortweg UGG, heeft besloten de uitrol voor het grootste deel stop te zetten. Burgemeester Claudia Lindlahr betreurt dat zeer. De stad beëindigt nu de samenwerking met het telecombedrijf.

Gekantelde trekker Meddo 2

Trekker met bestrijdingsmiddelen gekanteld in Meddo

Een trekker met veldspuit is vrijdagmiddag op de Meddoseweg bij Meddo gekanteld. De bestuurder moest uitwijken voor een tegemoetkomende vrachtwagen, maar kwam daarbij in de berm terecht. Door de zachte berm is de trekker op zijn kant terechtgekomen.

Politie logo jas

Jongen in Doetinchem beroofd van insulinecontroller, politie zoekt getuigen

De politie zoekt getuigen van een wel hele laffe beroving in Doetinchem. Een jongen werd op zaterdag 23 mei door vier jongens beroofd van zijn telefoon en insulinecontroller.

b6cb83c7-fe6d-473a-be77-6bc8627ebe00

Weerboer Gerrit voorspelt een druilerig weekend met af en toe een zonnetje

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit het buitengebied van Silvolde voorspelt de weerboer een druilerig weekend waarin de zon steeds meer de overhand neemt.

112MisterwegBlur

Twee motorrijders gewond bij ongeval in Winterswijk

Bij een verkeersongeval op de Misterweg in het buitengebied van Winterswijk zijn vrijdagochtend twee motorrijders gewond geraakt. De weg is tijdelijk afgesloten voor hulpverlening en bergingswerkzaamheden.