gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gaanderen beleeft met Thaise schutterskoningin warmste kermis ooit

dc2d07f9c1e2b2a0b48934d6b0fa6488

Gaanderen beleeft met temperaturen boven de dertig graden een tropische 152e editie van de Kermis. Traditioneel vindt het altijd het tweede weekend van september plaats, maar zo warm als het nu is, is het volgens de organisatie nog nooit geweest.

Nick Hermsen | Jasper Hazelaar |
“In de vijftig jaar dat ik in de organisatie zit, is dit de warmste”, bevestigt erelid Guus Schepers van schutterij St. Martinus, die aangeeft dat er de nodige maatregelen zijn genomen. “We hebben voor veel goede dingen gezorgd. Er zijn waterpunten gemaakt, er is voor schaduwmogelijkheden gezorgd en er is ventilatie in de tent. Er was veel improvisatie nodig.” Voorzitter Rob Stevens vult aan: “We hebben weeleens een dag boven de dertig graden gehad, maar nog nooit een heel weekend. Het is eigenlijk een graden of tien te warm. Als het 23 graden is, is het voor ons beter, voor de mensen beter en voor de omzet stukken beter.”

De zinderende hitte houdt de echte enthousiastelingen niet tegen. Aan het traditionele Koningsschieten deden maandag 150 mensen mee. “Het is goed te doen, als je goed drinkt komt het helemaal in orde”, zegt deelnemer Esther Centen. Ondanks de warmte, is de organisatie tevreden over de kermis die nog tot en met dinsdag duurt. “We hebben een paar kleine incidentjes gehad”, zegt Schepers. “Maar wanneer je zoveel mensen op visite krijgt kan er weleens iets mislopen. Het is allemaal zeker binnen de perken gebleven.”

Thaise koningin
De nieuwe schutterskoningin werd Kanopphonn Kaemcantuek (roepnaam Koi, red.) uit Thailand. Zij was met haar vriend Jeroen Messink op de kermis en na zeven rondes schoot ze de vogel naar beneden. “Het was een taaie vogel”, vertelt Messink, die zelf na de winnares mocht schieten. Of het nog zuur is dat hij het koningsschap misgelopen is? “Nee, ik ben vooral verrast, maar ik vind het wel heel leuk. Koi zelf is ook helemaal een beetje flabbergasted. Ze weet niet wat er allemaal gebeurt.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-29 at 20.05.41

De Graafschap wacht nog steeds op eerste zege

De Graafschap is er zaterdag niet in geslaagd om de eerste overwinning van het seizoen te behalen. Het kwam vlak voor rust terug in de wedstrijd tegen Almere City FC (1-1), maar vergat na de thee om de voorsprong te nemen en werd daarna door de Flevolanders hard aangepakt: 1-4.

WhatsApp Image 2026-08-27 at 07.59.34

Na anderhalf jaar voorbereiding is Zelhem bijna klaar voor WK Trial

Nog één week wachten en dan strijkt de internationale trialwereld neer bij de voormalige vuilnisbult in Zelhem. Tientallen motorrijders laten op 4, 5 en 6 september hun behendigheid zien tijdens de Nederlandse ronde van het WK Trial. Achter de schermen wordt ondertussen de laatste hand gelegd aan het parcours. Kartrekker Dick Bulten kijkt met trots naar het resultaat van ruim anderhalf jaar voorbereiding.

b9a260de-a153-3112-9de8-41acd48ae6fc

Man (68) aangehouden nadat video van potloodventer viral gaat

De politie heeft een 68-jarige man uit Montferland aangehouden die in beeld kwam nadat Valerie tijdens een wandeling begin augustus werd achtervolgd door een potloodventer. De man is gehoord en wordt verdacht van schennispleging.

GRAALM0

De Graafschap op jacht naar broodnodige punten tegen Almere City

De Graafschap is na een moeizame seizoensstart dringend op zoek naar punten. Na slechts één punt uit de eerste drie wedstrijden moet het zaterdagavond op de eigen Vijverberg beter tegen Almere City. Verdediger Thomas Kok kan de Superboeren daarbij weer helpen. De 28-jarige Brabander vertrok afgelopen zomer nog uit Doetinchem, maar keerde deze week verrassend terug.

DSC02743

De Graafschap Onder-21 versterkt zich met Feyenoorder Ringeling

De Graafschap heeft de selectie van Onder-21 versterkt met de 20-jarige Sam Ringeling. De centrale verdediger komt transfervrij over van Feyenoord en sluit per direct aan bij het opleidingsteam van de Doetinchemmers.

Wielrennen234

Ronde van Ulft en Ronde van de Achterhoek slaan handen ineen: 'Ideaalplaatje'

De Ronde van de Achterhoek en de Ronde van Ulft slaan dit jaar de handen ineen. Komende zondag komen de wielerfans volop aan hun trekken in Ulft. De regionale ronde profiteert onder meer van de lokale contacten, terwijl de Ulftse organisatie kan meeliften op de vergunning en faciliteiten van de grotere koers. Voor de Ronde van Ulft betekent de samenwerking bovendien een aantal veranderingen.