gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Foëfelfest gaat ondanks aangekondigd afscheid nog keihard door

5ca0a56e755c9736a1226c51ae85c8bf.jpg

Wie elders in het land voorstelt om gezellig te gaan foefelen, wordt vaak raar aangekeken. In Ulft en omstreken is dit inmiddels wél een begrip: een feest vol gekkigheid, wodka en leverworsten in Cocagne in Ulft. Nu de kroeg, ook bekend als Het Wapen van Ulft, verkocht is, leek het even spannend of het feest door kon gaan. Afgelopen weekend werd bewezen dat dat gewoon kan, ondanks dat er vorig jaar al een afscheidsfeest was georganiseerd.

Bart Sollman |  | Aangepast op
"We hebben eigenlijk gewoon glashard gelogen toen we de laatste editie en het afscheidsfeest aankondigden", zegt Yannick Boland, een van de organisatoren. "Tuurlijk zouden we wel doorgaan, dat wisten we zelfs toen al. De jubileumeditie was echt onze tiende keer, maar mensen dachten dat het om het tiende jaar ging. Toen speelden we dat maar mee." Wat betreft de afscheidseditie geeft Boland aan dat er toen al een goed gevoel was over een mogelijke doorstart, al was dat nog niet zeker: "Het afscheid gold vooral voor de familie Gervers als kroegbazen. Zo stond het ook in de krant: ‘Foefelfestijn gaat door in de toekomst, wellicht in andere vorm, wellicht op een andere plek.’”

Mede-organisator Jonah Falke voegt toe: "We hebben ook ontzettend veel geluk met de nieuwe eigenaren van de kroeg. Zij geven ons de mogelijkheid om gewoon door te gaan." De oude eigenaar, en zo ongeveer de mascotte van het feest, Michel Gervers, was ook nog bereid een handje te helpen. "We wisten niet hoe we het biljart moesten afdekken. Binnen een uur was hij hier om het te fixen", aldus Falke. 's Avonds kwam Gervers zelf ook nog even een kijkje nemen.

Wat maakt Foëfelfest nou zo bijzonder? "Het is echt een gevoel: het is chaos. Wel onlosmakelijk verbonden met dit café", aldus Falke. Boland denkt even na hoe hij het het best kan omschrijven. "Foëfelfest is in een notendop vochtige naastenliefde", zegt hij. In de avond wordt al snel duidelijk wat het feest zo bijzonder maakt. De bezoekers verschillen qua leeftijd enorm, van net 18 tot boven de 90 jaar. Het meest tekenend is nog wel het verschil in de muziek. In de kroeg brengt dweilorkest Over de Rooie klassieke hoempapa-meezingers ten gehore, terwijl er in de zaal achter keihard wordt geheadbangd op de snoeiharde rock van Cannibalistic Sqvirrel.

Huntenpop
Bezoekers van Huntenpop hebben de afgelopen drie jaar kennis kunnen maken met de sfeer van het feest. Foëfelfest had namelijk die edities een eigen tent en podium op het festival. "We hebben geprobeerd om een beetje van onze sfeer daar neer te zetten, maar het is toch een ander publiek. Het is daar een soort Foëfel in de etalage. Het échte feest is binnen de vier muren van Cocagne", zegt Boland. De organisatie wil ook niet dat het te druk wordt. Al was het zaterdagavond proppen in de zaal en kroeg. Zo'n tweehonderd man dompelden zich onder in het Foëfelfest. Falke vat het nog eens samen: "Foëfelfest is voor iedereen, maar niet voor de massa."

Monster und Mädel
Van de ongeveer tweehonderd bezoekers was een deel ook verkleed. Na het thema 'Masquerade Carnivale Tropicana' van de vorige editie, stond nu alles in het teken van 'Monster und Mädel'. Wat houdt dat in? Boland: "Een soort jaren twintig, monster, Great Gatsby-achtig thema." Vampieren stonden te praten met danseressen uit de twenties en Frankenstein liep samen met een Peaky Blinder, die net een hap van een leverworst nam, de deur uit. Mensen die elkaar voor het feest nog niet kenden. "Het is echt moeilijk te omschrijven. Foëfelfest moet je gewoon ervaren en niet onder woorden brengen", zegt Falke.

Lees ook

PaasloopMontferland.jpeg

Veertigste editie Paasloop in Kilder: een groeiend succes voor jong en oud

Tweede paasdag viert de paasloop in Kilder zijn veertig jarige jubileum. Wat begon als een kleinschalig initiatief door een groepje hardlopers, is uitgegroeid tot een niet meer weg te denken traditie. Het hardloopevenement dat jaarlijks plaatsvindt, wordt voornamelijk door vrijwilligers georganiseerd en sponsoren maken het mogelijk om alles te realiseren.

JamieOverbeekLordsofTram.jpeg

Jamie Overbeek (20) uit Ulft haalt hoogste score ooit en verbreekt meerdere records

De 20-jarige Jamie Overbeek uit Ulft heeft tijdens de kitesurfwedstrijd Lords of Tram meerdere records verbroken. Tijdens zijn Big Air wedstrijd wist de Ulftenaar de hoogste score ooit, en de eerste tien ooit te behalen. Later heeft hij ook het overall hoogterecord verbroken naar 42,3 meter met een zogenaamde ‘twintip’.

Maarten0.jpg

PRO wil na kritiek op coalitieadvies Doetinchem vooruitkijken: ‘Dit is ontzettend democratisch’

Na stevige kritiek op het coalitieadvies van de verkenner in de gemeente Doetinchem, blikt PRO-voorman Maarten op de Weegh terug op een bewogen donderdagavond. Waar andere partijen spreken van een ‘zwarte bladzijde’ en ‘achterkamertjespolitiek’, probeert hij de rust te bewaren en vooruit te kijken.

Paasvuur Zieuwent-11.jpeg

Over de grens branden de paasvuren volop: minder regels, meer samenzijn

Waar in de Achterhoek het organiseren van paasvuren steeds lastiger wordt, lijkt het nét over de grens een stuk eenvoudiger. In de gemeenten Bocholt en Isselburg worden dit jaar bij elkaar dertien paasvuren ontstoken. Daar draait het nog om waar het ooit voor bedoeld was: samenkomen, elkaar ontmoeten en de lente vieren.

e7e23284-0abe-4534-bb83-fdb161fb6516.jpg

Kwint weer goudhaantje als invaller: punt in Eindhoven

De Graafschap mag invaller Kyano Kwint bedanken. Door twee doelpunten van de negentienjarige spits kwamen de Doetinchemmers twee keer terug van een achterstand op bezoek bij FC Eindhoven. Een punt bleek het maximale: 2-2.

Tomesen10.jpg

Prijsstijging eieren trekt Achterhoekers naar lokale boeren

Wie tijdens de Paasdagen een brunch wil met een traditioneel eitje, merkt dat direct in de portemonnee. Uit een recente prijspeiling van de Consumentenbond blijkt dat de prijs per ei de afgelopen jaren aanzienlijk is gestegen. Boeren in de gemeente Doetinchem merken dit ook in de klandizie, doordat klanten rechtstreeks bij de boer hun eieren kopen.