gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Floris de Gelder nieuwe directeur algemene zaken Kasteel Huis Bergh

46ac5fc4850a781228ad54d8359c8398

Floris de Gelder volgt Heidi van Limburg Stirum op als directeur algemene zaken van Kasteel Huis Bergh. Het kasteel bevindt zich momenteel in een grote en complexe verbouwing, waardoor een versterking van de directietaken noodzakelijk is. Floris de Gelder wordt gezien als de ideale opvolger van Van Limburg Stirum, die zich als directeur bouwzaken gaat richten op de restauratie van het kasteel.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
"Met deze versterking kunnen wij optimaal aandacht geven aan alle bouwkundige en organisatorische zaken binnen de stichting Huis Bergh," vertelt voorzitter Folef Hooft Grafland van Stichting Huis Bergh, Floris de Gelder. "Wij zijn blij dat wij een beroep kunnen doen op de brede ervaring van De Gelder." De Gelder is onder andere wethouder van Economische Zaken en Cultuur in Utrecht geweest en directeur van Paleis Soestdijk. Nu neemt hij het stokje over van Van Limburg Stirum in ‘s Heerenberg.

Sinds januari 2024 is het kasteel volledig op de schop genomen. Zo zouden delen van het kasteel aan het wegzakken zijn en moest er asbest worden verwijderd. Aan dat laatste is al hard gewerkt. Begin volgend jaar worden de grote werkzaamheden verwacht, zoals het aanpakken van de fundering van het kasteel. Op deze grote verbouwing zal de oud-directeur algemene zaken, Van Limburg Stirum, zich dus gaan richten.

Lees ook

geen sproeiverbod

Waterschap geeft onttrekkingsverbod af voor Achterhoek vanwege droogte

Water oppompen uit beken, sloten en andere oppervlaktewateren is vanaf donderdag om 12.00 uur verboden in de Achterhoek. Het waterschap Rijn en IJssel grijpt in met het onttrekkingsverbod omdat de waterstanden door aanhoudende droogte en hoge temperaturen snel dalen. Overtreders riskeren een boete.

1abe328e-7762-424f-a0f5-c5c9af1f752f

Brandweer blust brandende groenstrook in Doetinchem

De brandweer heeft dinsdagmiddag een brand op een braakliggend stuk grond in Doetinchem snel weten te blussen. Door snel handelen kon uitbreiding van de brand worden voorkomen.

Politie logo jas

Doorzoeking bij bedrijf in Didam in onderzoek naar drugshandel

Bij een groot onderzoek naar een drugslijn in Gelderland heeft de politie de afgelopen maanden zeventien verdachten aangehouden. Tijdens een actiedag werd ook een bedrijf in Didam doorzocht.

1b016bf5-2baf-3dc5-95ee-55288b6deb7d

Christiaan (26) krijgt tbs met dwangverpleging voor doden Lisanne (23)

De 26-jarige Christiaan uit Ulft is dinsdag veroordeeld voor het doden van de toen 23-jarige Lisanne. Daarvoor krijgt hij geen celstraf, maar tbs met dwangverpleging opgelegd. Volgens de rechter is de man ontoerekeningsvatbaar.

IMG_0213

Nieuwe wethouder Samen voor Berkelland ‘principieel’ uit de gemeente

Samen voor Berkelland gaat na het snelle vertrek van Ton Koenderink op zoek naar een nieuwe wethouder en één ding is zeker: hij of zij is momenteel woonachtig in Berkelland. “We gaan in de eigen kring kijken én, dat is voor ons een principe, de nieuwe wethouder komt uit de gemeente”, zegt fractievoorzitter Bouke Winters van Samen voor Berkelland (SvB).

Hessenbad V2 10

Vrijwilligers Hessenbad in Hoog-Keppel luiden noodklok: 'Moeite om shifts te vullen'

De vrijwilligers van het Hessenbad in Hoog-Keppel luiden de noodklok. Door een flink tekort aan vrijwilligers komt het voortbestaan van het zwembad in het gedrang. Met een oproep hoopt bestuurslid Marije ten Zijthoff dat het bad de komende tijd gewoon open kan met warm weer.