gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Europees geld brengt honderden 'traditionele luiken' terug in Achterhoek

22940fbe9732332619b2716cb59770f1

Honderden traditionele luiken zijn met Europees geld bij tientallen boerderijen in de Achterhoek vernieuwd of teruggeplaatst. Vorig jaar ging het project van start, de resultaten zijn nu van Olburgen tot Gelselaar en van Winterswijk tot Wehl te zien.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
Bij 43 verschillende deelnemers zijn ongeveer 450 traditionele luiken geplaatst of opgeknapt. Het gaat om traditionele houten luiken aan de buitenzijde van boerderijen. De Boerderijenstichting Achterhoek, initiatiefnemer van het project, vindt het van groot belang dat deze zichtbaar blijven: 'Helaas zijn vele luiken verdwenen of in slechte staat van onderhoud, het is een kostenpost die niet iedereen kan of wil opbrengen. Luiken zijn echter beeldbepalend voor een streek, ze ademen een rijke historie en zijn belangrijk voor de inwoners en bezoekers met interesse voor cultuur.'

In totaal was er vanuit een LEADER-project, dat met Europees geld projecten in het landelijk gebied ondersteunt, een bedrag van 220.000 euro beschikbaar. Een overzicht van alle deelnemers is te vinden op de website van de Boerderijenstichting Achterhoek. Het project wordt in juni afgesloten met een afsluitende bijeenkomst.

Lees ook

unnamed

Trots en emotie overheersen bij team '21x21 is ons doel' na deelname Alpe d’HuZes

Na maanden van voorbereiding en vele inzamelingsacties om geld op te halen voor kankeronderzoek, stond het team ‘21x21isonsdoel’ aan de start van het bijzondere evenement Alpe d’Huzes. Voor teamcaptain Carlo Keurntjes was de persoonlijke motivatie de ziekte van zijn zwager André. Voor het hele team werd het een dag om nooit te vergeten. Hoewel het oorspronkelijke doel niet volledig werd behaald, kijken de deelnemers met veel trots terug op hun prestatie.

MarinusFluitje0

Marinus Dijkhuizen nieuwe trainer VVV-Venlo

Marinus Dijkhuizen is de nieuwe trainer van VVV. Dat heeft de Limburgse club vanmiddag bevestigd. De 54-jarige trainer tekent in Venlo een contract voor twee seizoenen.

gemeentehuis_doetinchem

Doetinchem wordt beoordeeld op mogelijke nationale status voor grootschalige woningbouw

Gemeente Doetinchem maakt kans op een plek als nationale grootschalige woningbouwlocatie. De stadsgemeente staat op een longlist van het Rijk voor deze status. Het Rijk onderzoekt momenteel welke gebieden uiteindelijk worden geselecteerd. Volgens de gemeente kan een nationale aanwijzing verschillende voordelen opleveren voor de toekomst.

Grenscontrolles_omroep Gelderland

Burgemeesters hopen op snel einde Duitse grenscontroles na oproep EU

De oproep van de Europese Commissie om de grenscontroles binnen Europa af te bouwen naar uiteindelijk een stopt, valt goed bij bestuurders in de Achterhoek. Zij hopen dat Duitsland de controles aan de grens snel stopt.

WhatsApp Image 2026-06-05 at 12.09.00

Weerboer Gerrit voorspelt een wisselvallig weekend met buien en zon

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen de oldtimers in Sinderen voorspelt de weerboer een wisselvallig weekend met kans op buien maar ook op zon.

MartJansen0

Jeugdinternational Curaçao en Superboer Mart Jansen (18) hoopt op WK-stunt

Mart Jansen (18) maakt furore in de jeugd van De Graafschap, maar is daarnaast ook jeugdinternational van Curaçao. De verdediger kwam uit voor drie jeugdteams en heeft elf interlands op zijn naam staan. “Zo nu en dan vlieg ik naar de andere kant van de wereld om daar een paar potjes te spelen.”