gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Els Rutting stopt per direct als fractievoorzitter PvdA Montferland

902aca1f03916a3e1837c6e65fb88a47

Els Rutting treedt per direct terug als fractievoorzitter van de PvdA in Montferland. Tijdens het debat over recreatie en toerisme op 17 april uitte ze zich fel. Volgens de agendacommissie ging het daarbij om ‘respectloos gedrag’. Rutting trekt nu haar conclusies en legt haar functie neer.

Bart Sollman |  | Aangepast op
"Ik ben die avond echt uit de bocht gevlogen, dat klopt. Maar ik heb daarvoor meerdere keren mijn excuses aangeboden", zegt Rutting. "Op deze manier schaad ik mijn partij en mezelf. Daarom blijf ik gewoon raadslid, maar stop ik als fractievoorzitter." Het is een stap waarvan ze nooit had verwacht die te moeten zetten, maar de situatie laat haar volgens eigen zeggen geen andere keus.

"Ik had het zo niet moeten doen tijdens de vergadering, maar wat kan ik anders dan openlijk mijn excuses aanbieden?" Enkele dagen na het debat verstuurde de griffier een e-mail waarin werd aangekondigd dat het vergadermodel wordt aangepast. In de mail staat: 'Deze avond heeft bij velen, en in het bijzonder bij de leden van de agendacommissie, een zure nasmaak achtergelaten.'

De e-mail blijft vaag over wie precies wordt bedoeld, maar stelt: 'De agendacommissie betreurt het respectloze gedrag, de toon en de woorden van enkele sprekers, ook richting het ambtelijk apparaat.' Rutting zegt daarover: "Die mail gaat over mij. Ondanks mijn excuses is het blijkbaar zo ernstig dat ze dit besloten hebben."

Brief aan de raad
Rutting nam haar besluit na een paar dagen bedenktijd, wat ze ook toelicht in een brief aan haar collega’s. Daarin zet ze in enkele punten haar motivatie uiteen. Ze stelt onder meer dat ze geen gelegenheid heeft gehad tot wederhoor. Hoewel ze niet bij naam wordt genoemd, voelt ze zich direct aangesproken in de e-mail van de griffier, die breed werd verspreid binnen de organisatie. Dat gaf haar het gevoel buitengesloten en ongehoord te zijn.

Ook uit ze kritiek op het gebrek aan persoonlijk contact vanuit de agendacommissie of andere betrokkenen over het incident. Tot haar verrassing bleek interne communicatie zonder haar medeweten te zijn besproken in het college van burgemeester en wethouders. "Ik voel me echt wel een beetje in de steek gelaten. Mensen kennen mij, weten dat ik impulsief en fel kan zijn. Dit voelt machteloos", zegt Rutting.

Politieke rust
"Met mijn besluit hoop ik bij te dragen aan rust in de tent. Dat is wat we volgens mij allemaal willen. Maar vervolgens worden mijn brief en de e-mail van de griffier gelekt. Daar baal ik van", zegt ze. Wie haar opvolgt als fractievoorzitter is nog niet bekend. "Dat gaan we intern bespreken. Ik heb lang nagedacht over deze beslissing en het is goed zo."

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-11 at 05.48.10

Persoon overleden en twee gewonden bij eenzijdig ongeval in Ruurlo

Bij een eenzijdig verkeersongeval is zaterdagnacht in Ruurlo een persoon om het leven gekomen. Twee andere inzittenden raakten gewond toen de auto waarin ze zaten tegen een boom botste.

WhatsApp Image 2026-10-10 at 11.32.06

Appartementencomplex ontruimd na kelderbrand in Emmerich

Een appartementencomplex in het Duitse Emmerich am Rhein is vrijdagavond ontruimd na een brand in de kelder. Door de brand kwam rook in het trappenhuis terecht. Meerdere personen zijn nagekeken door ambulancepersoneel.

WhatsApp Image 2026-10-10 at 09.36.33

Juwelierszaak in Gaanderen doelwit van ramkraak: 'Dit raakt ons enorm'

In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft er een ramkraak plaatsgevonden bij een juwelierszaak in Gaanderen. De schade aan het pand is enorm. Hoeveel er is buitgemaakt, is nog niet bekend.

156c5aee-c93a-4d3b-8129-631b99613626

De Graafschap draait wedstrijd om en wint kelderkraker van Jong FC Utrecht

De Graafschap heeft de wedstrijd tegen Jong FC Utrecht gewonnen. De ploeg van Thomas Duivenvoorden keek grotendeels tegen een achterstand aan, maar door een inhaalslag in de tweede helft, bleven de drie punten in Doetinchem: 2-1.

SmdiHagelkruis0

Hagelkruis in Kilder wordt na ruim zes eeuwen grondig gerestaureerd

Na meer dan zeshonderd jaar in weer en wind in een weiland in Kilder te hebben gestaan, is het Rijksmonument het Hagelkruis aan een broodnodige restauratiebeurt toe. Wethouder Merel Balduk van de gemeente Montferland vindt het belangrijk dat historische plekken zoals deze worden behouden.

ToegankelijkheidDTC10

Studenten zoeken naar obstakels in Doetinchem: 'De binnenstad is niet heel toegankelijk'

Een fiets die verkeerd geparkeerd staat of een reclamebord die midden in het loopgebied staat. Voor velen een klein obstakel maar voor mensen met een beperking bijvoorbeeld een mogelijk probleem. Studenten van het Graafschap College gingen daarom donderdagmiddag tijdens de Week van de Toegankelijkheid, samen met ervaringsdeskundige Saskia Tieben de binnenstad van Doetinchem in om te kijken waar er verbeterpunten zijn.