gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Elektrocar Gendringen binnen half jaar gerealiseerd

420c2c759255a47c543a65e5f4955dbc

In navolging van onder andere Ulft en Silvolde heeft Gendringen sinds deze week een elektrocar. Het kleine, elektrische en begrensde wagentje kan mensen door de gemeente Oude IJsselstreek vervoeren. In tegenstelling tot andere elektrocars is deze niet alleen voor ouderen bedoeld. Alle inwoners van Gendringen, Netterden, Voorst en Megchelen kunnen het wagentje gebruiken.

Bart Sollman |
“Ik ben echt heel trots op wat wij als klein dorp in korte tijd gepresteerd hebben”, zegt Petra Haverdil namens Gendringen Leefbaar. Die stichting was één van de kartrekkers voor de realisatie van het wagentje. Kerken, andere organisaties, bedrijven, allen hebben bijgedragen aan de komst van de elektrocar. “Dat geeft wel aan dat als we in Gendringen ergens voor willen gaan, iedereen ook daadwerkelijk helpt”, aldus Haverdil. Die hulp was hard nodig, zo’n wagen kost namelijk 35.000 euro.

Met alleen geld kom je er niet, daarom hebben verschillende werkgroepen ook volop ingezet op het werven van vrijwilligers. Dat heeft zijn vruchten afgeworpen, ongeveer dertig chauffeurs hebben zich al gemeld om vrijwillig een dagdeel rond te rijden door de gemeente. “Maar meer vrijwilligers zijn altijd welkom, we zijn nog met meer projecten bezig waar we ook extra handjes voor nodig hebben”, zegt Haverdil.

Betalen per rit
Meerijden met de wagen is niet gratis, voor 2,50 euro word je naar je bestemming gebracht. Wie ook nog opgehaald wil worden, betaalt nogmaals 2,50 euro. De kar is alleen voor mensen die echt een mobiliteitsprobleem hebben. Haverdil: “Als je hem wil gebruiken om met een borreltje te veel op terug naar huis te komen heb je pech, dan moet je maar een taxi bellen, haha.”

Foto: REGIO8

Lees ook

IMG_8781.JPG

Geklungel kost De Graafschap de wedstrijd in Venlo

De Graafschap wacht na drie speelronden nog op de eerste zege in de Keuken Kampioen Divisie. Ondanks een snelle voorsprong gaf de ploeg van Thomas Duivenvoorden de wedstrijd door geklungel uit handen in Venlo. VVV - van oud-trainer Marinus Dijkhuizen - won met 2-1 in De Koel.

VBVVVGRA10

De Graafschap treft oud-trainer Dijkhuizen in duel tegen VVV-Venlo

De Graafschap maakt zich op voor de derde competitiewedstrijd van het seizoen. Na een stroeve seizoenstart met een gelijkspel tegen Helmond Sport en een thuisnederlaag tegen Jong AZ treffen de superboeren zondagmiddag VVV-Venlo in de Koel.

WIELRENARCHIEF

Wielrenners trotseren opnieuw Baakse klinkers tijdens Hel van Baok

De klinkers in het buitengebied van Baak vormen zondag 23 augustus het decor van de wielerwedstrijd ‘Hel van Baok’. Zo’n negentig wielrenners strijden dan om de winst op een parcours, waarbij vooral de beruchte klinkerstrook op de Vrendenbargsedijk het verschil moet maken. Martin Weijers van Wielervereniging Vierakker Wichmond is blij dat er nog wielerwedstrijden zoals deze worden gereden.

Gerrits WeerpraotDUIM0

Weerboer Gerrit voorspelt een wisselvallig weekend vanuit Mariënvelde

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Mariënvelde voorspelt de weerboer een wisselvallig weekend.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 15.34.37

Keijenborgse zorgcentrum staat voor flinke verandering

Zorgcentrum Maria Postel in Keijenborg krijgt een nieuwe toekomst. Remon van Amersfoort, eigenaar van Huize Sonnevanck in Hengelo, gaat de zorglocatie voortzetten nadat de vorige zorginstelling failliet ging. Hij wil van de Maria Postel weer een plek maken die een actieve rol speelt in het dorp en de maatschappij.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 14.31.25

Geen gewonden bij botsing tussen twee auto’s in Doetinchem

Twee personenauto’s zijn donderdagmiddag met elkaar in botsing gekomen. Bij het ongeval raakte niemand gewond.