gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Effectief De Graafschap wint ruim bij RKC Waalwijk

ea2bf92e4a4ddf000c192d1494ca98d2.jpg

De Graafschap heeft zondagmiddag een overtuigende overwinning geboekt. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen ging uiterst effectief om met de kansen en boekte zo een overtuigende overwinning op RKC. Doelpunten van Bouke Boersma, Kaya Simons, El Kadiri en Arjen van der Heide brachten een eindstand van 1-4 op het bord.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
Trainer Marinus Dijkhuizen kon weer uitgaan van zijn sterkste opstelling. Verdediger Othniël Raterink zat weer bij de selectie, en stond gelijk in de basis. De wedstrijd begon uitstekend voor De Graafschap. Een scherpe voorzet van Kaya Simons belandde voor de voeten van Boersma, die met een acrobatische hakbal de 0-1 binnenschoot.
Het halfuur daarna was  RKC de betere ploeg. De Graafschap had moeite met het veldspel van de Waalwijkers en liep daardoor geregeld achter de bal aan. Keeper Ties Wieggers moest een paar keer optreden op schoten van verschillende RKC-aanvallers.

De Graafschap breidde de score echter opnieuw uit. Een schitterende combinatie zorgde ervoor dat Kaya Simons alleen voor de keeper kwam te staan. Hij schoof de bal beheerst achter keeper Spenkelink en zorgde voor de 0-2. Kort voor rust werd het zelfs 0-3. El Kadiri dribbelde naar binnen en schoot de bal weergaloos in de lange hoek. De Graafschap kon naar de kleedkamer met een comfortabele voorsprong.

Na de rust was er een hele tijd weinig aan de hand voor De Graafschap. Het was RKC Waalwijk dat het vaakst de bal in bezit had, maar hier geen echte kansen uithaalde. Zo werd na tachtig minuten wel duidelijk dat de drie punten mee zouden gaan naar Doetinchem. Invaller Tim van der Leij redde de eer voor RKC en maakte de 1-3. Invaller Arjen van der Heide zorgde voor het slotakkoord met een schot wat van richting werd veranderd; 1-4.

De Graafschap kan de komende week rust pakken. De eerstvolgende wedstrijd van de Superboeren is op 21 november. Dan speelt De Graafschap een thuiswedstrijd om 20:00 tegen Helmond Sport.

Lees meer over:

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-09 at 22.33.41.jpeg

Achterhoekse remontada blijft uit: De Graafschap weer snel uit play-offs

De Graafschap is er niet in geslaagd om de verloren wedstrijd van afgelopen woensdag tegen Almere City (3-1) in eigen huis om te keren. Op een uitverkochte De Vijverberg werd het 2-2, met uitschakeling en dus een achtste seizoen in de Keuken Kampioen Divisie als gevolg.

OrionstarsTraining10.jpg

Orion wil titel in eigen huis binnenhalen: 'Iets moois neerzetten in een uitverkocht huis'

Orion Stars kan zondag de landstitel prolongeren door in de eigen SaZa Topsporthal te winnen van Lycurgus Groningen. De Doetinchemmers waren in de eerste twee wedstrijden van het vijfluik al te sterk voor de Groningers. Er werd met 3-2 en 1-3 gewonnen. Sterkhouder Jannes van der Ham blikt vooruit op de titelwedstrijd.

WhatsApp Image 2026-05-08 at 17.04.06.jpeg

'Alles voor die ene G': Superboer laat liefde voor club én zoons tatoeëren

Wesley Vervuren (36) is De Graafschap-supporter in hart en nieren. De liefde voor zijn club heeft hij sinds kort in een kunstwerk vereeuwigd op zijn lichaam. De Superboer die met zijn zoons Gilano (14) en Giovanni (10) uit- en thuiswedstrijden bezoekt, vertelt over de tattoo en de betekenis.

GrenscontrolNL20.jpg

Asielminister: niet meer aan de grens controleren

Asielminister Bart van den Brink wil de regels voor grenscontroles versoepelen. De Koninklijke Marechaussee gaat na september niet meer aan de grens controleren als het aan de CDA-minister ligt, maar gaat gebruikmaken van mobiele controles.

VBFRAALM0.jpg

De Graafschap gelooft in Achterhoeks mirakel: ‘Alle vertrouwen dat we verdergaan’

De Graafschap speelt zaterdag een cruciale duel tegen Almere City FC. Afgelopen woensdag werd op bezoek in het Yanmar stadion met 3-1 verloren. De Superboeren moeten de rug zien te rechten op de eigen Vijverberg, om zicht te houden op promotie naar de Eredivisie.

WhatsApp Image 2026-05-08 at 15.09.50.jpeg

Auto belandt in sloot na botsing op rondweg in Zelhem

Twee auto’s zijn vrijdagmiddag op elkaar gebotst op de N315 in Zelhem. Beide auto’s hebben behoorlijke schade en moeten worden afgesleept. De provincie heeft de rondweg in beide richtingen afgesloten.