gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Eerste rit voor opgeknapte Siebelink-ijskar

c83326e0fc28560e0aa1c1df7fd4e8b9

Arjan Berendsen reed zondag voor het eerst met een authentieke Siebelink-ijskar door Zelhem om gratis ijsjes uit te delen. De Zelhemmer trad hiermee in de voetsporten van zijn opa, die in de jaren zestig dezelfde route aflegde met de kar.

Redactie REGIO8 |

"Het was altijd al een wens om met een ijscokar op pad te gaan", vertelt de ijscoman. "Als je dan ook nog de kans krijgt om een kar van firma Siebelink op te knappen dan is dat hartstikke mooi." Het ijs van Siebelink was in de jaren zestig beroemd in en rond Doetinchem. Met meerdere karren trok de familie rond langs onder meer de Hamburgerstraat, bij Koekendaal, op markten en langs scholen. Toen Berendsen een oproep voorbij zag komen met de vraag wie de ouderwetse kar weer naar Doetinchem wilde halen hoefde hij geen twee keer na te denken: "Ik zag vorig jaar een bericht voorbij komen dat de kar in een museum in Dronten stond, die heb ik gebeld en een paar dagen later kon ik hem ophalen."

De ijscoman kreeg na anderhalf uur een lekke band, maar kon dankzij een aanhanger snel verder. Bezoekers die zondag een ijsje kwamen halen bij Berendsen kunnen zich de Siebelink-ijskar nog goed herinneren. "Voor mij is dit zeker nostalgisch", aldus Han Peppelman, die een ijsje kwam halen in Zelhem. "We gingen vroeger wel eens naar Koekendaal en altijd gingen we onderweg een ijsje van Siebelink halen."

Bijna identiek
Voordat Berendsen met de kar kon gaan rijden moest deze eerst gerenoveerd worden. Ook is de kar geschilderd. Naast dat de kar er hetzelfde uitziet als vroeger, is ook het ijs bijna identiek: "Ik heb een ijsmaker gevonden die de kleur aan wilde passen." Tegenwoordig wordt vanille volgens Berendsen vaak geel gemaakt, maar vroeger was het wit. "We hebben dezelfde smaken: banaan, vanille en aardbei in het geel, wit en roze."

Een drukke zomer
Het rondrijden met de ijskar was al jaren een droom van Berendsen, hoewel hij verwacht dat hij meer rond gaat rijden zodra hij met pensioen gaat, hoeft hij de komende tijd ook niet stil te zitten. "Ik heb al uitnodigingen gehad van verschillende verpleeghuizen", vertelt de ijscoman. "Dus het wordt een drukke zomer denk ik."

Foto: REGIO8

Lees ook

GRARKCFOTO

De Graafschap geeft voorsprong uit handen en deelt de punten met RKC

De Graafschap heeft vrijdag, tijdens een stormachtige avond, in eigen huis met 1-1 gelijkgespeeld tegen RKC Waalwijk. In de slotfase gaven de Doetinchemmers de voorsprong uit handen en werd de vierde overwinning van het seizoen misgelopen.

GerritVossers6710

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een onstuimig herfstweekend

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. Dit weekend staat er een onstuimig herfstweekend voor de deur.

Boerinnen_9824

'Landbouwdiplomatie' richt zich op boerinnen in de grensstreek

Een eigen koers voor het boerenbedrijf vraagt om kennis, contacten en geld. Toch voelen boerinnen zich als ondernemer nog geregeld achtergesteld of buitengesloten. De Nederlandse ambassade in Berlijn bracht samen met Duitse regionale boerenorganisaties boerinnen uit de Achterhoek en het Kleverland bijeen. Wat kunnen zij over de grens voor elkaar betekenen?

regen10

Code geel in de Achterhoek vanwege storm Austen

Vanwege storm Austen geldt vrijdagavond in de Achterhoek en andere delen van Nederland code geel. Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten. De regio lijkt de rest van het weekend gespaard te worden.

WhatsApp Image 2026-10-23 at 10.45.13

Brand in dak van aanbouw woning in Silvolde snel geblust

In het dak van een aanbouw van een woning aan de Ulftseweg in Silvolde is vrijdagochtend brand uitgebroken. De brandweer rukte met meerdere eenheden uit om het vuur te bestrijden.

Spaarpaal10

Laren spaart met positieve flitser voor verkeersplein bij drie scholen

Geen boetes, maar geld voor een verkeersplein waar kinderen kunnen spelen en verkeersregels leren. Automobilisten die zich de komende zeven weken aan de snelheid houden op de Deventerweg in Laren, sparen met een zogenoemde spaarpaal geld bij elkaar voor de drie Larense scholen. De gemeente Lochem betaalt het bedrag dat met de spaarpaal wordt opgehaald.