gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Eerste Achterhoek Pride officieel afgetrapt

77f752f8a0acf330eef6c5ff6927473e

De eerste Achterhoek Pride is woensdag officieel van start gegaan. De komende maand staat bol van feesten, lezingen en exposities, waarbij de boodschap is dat iedereen zichzelf mag zijn.

Davie Klein Gunnewiek |
“Daar moet je ook trots op kunnen zijn”, zegt initiatiefnemer Michiel Wopereis. “Natuurlijk heeft de Achterhoek Pride te maken met LHBTIQ+, maar daarnaast gaat het over iedere Achterhoeker die bezig is met jezelf te zijn.” Dat kan volgens Wopereis ook de buurvrouw zijn die altijd na moet denken over wat ze aan doet naar een feestje. “Je mag vieren wie je bent en laten zien dat je daar trots op bent.” Volgens wethouder Elvira Schepers van Winterswijk is de Achterhoekse Pride maand meer dan een maand om alleen de gemeenschap van LHBTIQ+’ers te markeren. “Oost Gelre en Winterswjik zijn twee Regenbooggemeenten en dat betekent veel meer”, zegt Schepers. “Wij zijn het hele jaar door bezig om uit te dragen waar we voor staan.” Wethouder Jos Hoenderboom van Oost Gelre ziet dat de afgelopen jaren veel stappen zijn gezet. “Als ik drie jaar geleden in Zieuwent zou hebben gezegd dat we een Achterhoek Pride zouden organiseren, dan hadden ze mij waarschijnlijk voor gek verklaard”, zegt Hoenderboom. “Nu ontkom je er niet meer aan.”

Wopereis ziet ook dat de Achterhoek er klaar voor is. “Heel veel gemeenten in de Achterhoek zijn bezig om een Regenbooggemeente te worden. Daarin draait alles om diversiteit en inclusie.” Dat ziet Wopereis ook steeds meer terug komen bij jongeren. “Ze zijn bezig met hun genderidentiteit en dat maakt dat deze Achterhoek Pride perfect getimed is nu.” De komende maand worden er door de hele Achterhoek heen verschillende activiteiten georganiseerd. Komend weekend worden deze activiteiten afgetrapt tijdens het Over de Top festival in Lichtenvoorde. Later deze maand zal Splinter Chabot een lezing geven in de Koppelkerk in Bredevoort, komt er een literair café, een Regenboogdienst in de Zuiderkerk in Aalten en worden er regenboogsjaals gehaakt in Neede.

Achterhoek Pride krijgt een vervolg
De Achterhoek Pride moet volgend jaar volgens Wopereis zeker een vervolg krijgen. “De beweging die je ziet is nu al zo enorm”, aldus Wopereis. “Zoveel organisaties, verenigingen of gemeenten voelen zich verbonden met het thema dat iedereen zichzelf mag zijn. Dat kan alleen maar groeien en groter worden.”

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Lees ook

VBVVVGRA10

De Graafschap treft oud-trainer Dijkhuizen in duel tegen VVV-Venlo

De Graafschap maakt zich op voor de derde competitiewedstrijd van het seizoen. Na een stroeve seizoenstart met een gelijkspel tegen Helmond Sport en een thuisnederlaag tegen Jong AZ treffen de superboeren zondagmiddag VVV-Venlo in de Koel.

WIELRENARCHIEF

Wielrenners trotseren opnieuw Baakse klinkers tijdens Hel van Baok

De klinkers in het buitengebied van Baak vormen zondag 23 augustus het decor van de wielerwedstrijd ‘Hel van Baok’. Zo’n negentig wielrenners strijden dan om de winst op een parcours, waarbij vooral de beruchte klinkerstrook op de Vrendenbargsedijk het verschil moet maken. Martin Weijers van Wielervereniging Vierakker Wichmond is blij dat er nog wielerwedstrijden zoals deze worden gereden.

Gerrits WeerpraotDUIM0

Weerboer Gerrit voorspelt een wisselvallig weekend vanuit Mariënvelde

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Mariënvelde voorspelt de weerboer een wisselvallig weekend.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 15.34.37

Keijenborgse zorgcentrum staat voor flinke verandering

Zorgcentrum Maria Postel in Keijenborg krijgt een nieuwe toekomst. Remon van Amersfoort, eigenaar van Huize Sonnevanck in Hengelo, gaat de zorglocatie voortzetten nadat de vorige zorginstelling failliet ging. Hij wil van de Maria Postel weer een plek maken die een actieve rol speelt in het dorp en de maatschappij.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 14.31.25

Geen gewonden bij botsing tussen twee auto’s in Doetinchem

Twee personenauto’s zijn donderdagmiddag met elkaar in botsing gekomen. Bij het ongeval raakte niemand gewond.

Huntenpop202610

Geen Tomorrowland maar Huntenpop: Nieuw soort tent maakt Europees debuut in Ulft

Een opvallende nieuwe eyecatcher op de 35e editie van Huntenpop in Ulft dit weekend. Een 25-meter brede koepel wordt omgedoopt tot discodome. Het is de eerste keer dat de tent op een Europees festival te zien is. De eer zou eerst aan het Achterhoekse festival voorbij gaan.