Ulft, Nederland
Terug

Eerdere maatregelen blijken niet genoeg, nu ook drempels op DRU Industriepark

be62ca5f0f036f8a973a3d6c577c7c33.jpg

De gemeente Oude IJsselstreek gaat verkeersdrempels plaatsen op het DRU Industriepark. Nog steeds komen er veel meldingen binnen over hardrijders op het park. Eerdere maatregelen tegen de overlast blijken nog niet genoeg effect te hebben want er wordt nog steeds hard gereden.

Bart Sollman |  | Aangepast op
‘De politie onderschrijft dit beeld en signaleert dat de verkeersoverlast in het gebied hardnekkig is’, schrijft de gemeente in een brief aan de bewoners van het park. Om de snelheid er nog meer uit te halen plaatst de gemeente drie zwart-gele drempels op de Hutteweg. Op het hele industriepark geldt een maximumsnelheid van dertig kilometer per uur.

Eerder zijn er ook al maatregelen genomen om overlast tegen te gaan. Zo is het Emailleplein gesplitst met meerdere bloembakken. ‘Waardoor driften op de parkeerplaats niet langer mogelijk is’, schrijft de gemeente. Daarnaast zijn er poorten geplaatst in de binnentuin van het Beltmancomplex en hangen er borden ‘verboden toegang’. In de hoek van de Hutteweg is eerder al een drempel geplaatst en een versmalling met paaltjes.

De drempels worden naar verwachting in januari of februari geplaatst. Ze blijven minimaal een jaar liggen, aan het einde van 2026 wordt er samen met bewoners gekeken of de drempels effect hebben gehad.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-03 at 21.15.28.jpeg

KIJK | Verkiezingsdebat Oude IJsselstreek gemeenteraadsverkiezing 2026

De negen lijsttrekkers van de gemeente Oude IJsselstreek zijn dinsdagavond met elkaar in debat gegaan. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over de komst van een asielzoekersdorp, woningbouw en de toekomst van de DRU. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Oude IJsselstreek terug.

3d871405-c0a8-35b3-a18b-34685f52e76a.jpg

Motie van treurnis haalt het niet na ophef over 1000 euro-regeling in Lochem

De komst van een asielzoekerscentrum (azc) in Lochem houdt de gemoederen al maanden bezig. Tijdens een interpellatiedebat op maandagavond kwam de spanning tot een hoogtepunt. Aanleiding was het besluit van het college van burgemeester en wethouders om omwonenden een subsidie van maximaal 1000 euro te bieden voor zogenoemde 'preventieve beveiligingsmaatregelen' op eigen terrein. Het voorstel leidde tot landelijke media-aandacht en felle kritiek vanuit de oppositie.

Gemeentehuis OIJ20.jpg

LIVE | Verkiezingsdebat REGIO8 Oude IJsselstreek

Oude IJsselstreek in debat bij REGIO8, andere gemeenten volgen

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Oude IJsselstreek bijt dinsdag het spits af bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen op het tv-kanaal van REGIO8.

WhatsApp Image 2026-03-02 at 20.01.05 (1).jpeg

Gemeente houdt sportschool op bedrijventerrein Ulft tegen: ‘Plek nodig voor industrie’

De gemeente Oude IJsselstreek wil niet dat er een sportschool komt in een bedrijfspand aan de Anton Tijdinklaan 3 in Ulft. Een ondernemer had plannen om een deel van het pand om te bouwen tot een vestiging van Anytime Fitness, maar het college werkt daar niet aan mee.

Jan Baggen winnaar beste boek Erfgoedcentrum.jpg

De Berkel van Baggen Beste Boek Achterhoek en Liemers: ‘Misschien volgt de Oude IJssel’

Jan Baggen is de winnaar van de prijs Beste Boek Achterhoek en Liemers van 2025. De Zutphense kunstschilder won zondagmiddag de wedstrijd van het Erfgoedcentrum Achterhoek en Liemers met zijn boek ‘De Berkel, in de baan van de zon’.

WhatsApp Image 2026-03-03 at 08.32.04.jpeg

Automobilist ziet fietser over het hoofd in Gendringen

Een fietser is dinsdagochtend op de rotonde van de Staringstraat in Gendringen in botsing gekomen met een automobilist. De bestuurder van de auto zag de fietser bij het afslaan over het hoofd.