Ulft, Netherlands

Duizenden mensen bezoeken groeiend sinterklaaswalhalla in Borculo

Foto: REGIO8
Zodra Sinterklaas in het land is, verandert de stemming in Borculo direct. De Berkellandse stad wordt dan voor even Sint Nicolaasstad. Ruim 6000 mensen kwamen speciaal voor de Goedheiligman en zijn pieten naar Borculo en genoten van allerlei activiteiten in het centrum.
Viggo Zweverink | 25 november 2024 14:16 | Aangepast op 25 november 2024 14:16
“We hebben een straattheater van tachtig personen, de werkkamer van Sinterklaas, de pietenschool en pietengym. Er is heel veel te beleven”, aldus André van Woudenberg namens de organisatie. Ruim veertig vrijwilligers bouwen de stad elk jaar om tot een heus Sinterklaaswalhalla. “Het is veel werk, maar heel erg leuk”, geeft Van Woudenberg aan. “De mensen beginnen al te genieten op het moment dat we de schildjes aan de lantaarnpalen maken.”

Sint en zijn pieten zijn zelf ook blij dat ze weer in de Achterhoek zijn. “Als wij in Borculo aankomen, voelt dat altijd een beetje als thuiskomen”, geeft de Goedheiligman aan. “Het ziet er prachtig uit met de werkkamer en de bakkerij. Kinderen kunnen hier hun pietendiploma halen.”

Groei
De organisatie van de Sint Nicolaasstad hoopt in de toekomst nog groter te worden en meer bezoekers naar Borculo te trekken. “Ik zie wel dat we uit kunnen breiden”, laat Van Woudenberg weten. “We moeten wel rustig uitbreiden en niet te veel tegelijk. We moeten het leuk en gezellig houden.”

Lees meer over:

Borculo|Sinterklaas|Berkelland|

Lees ook

Komst van kleinschalig azc in Eibergen een stap dichterbij

Gemeente Berkelland en Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) hebben een overeenkomst getekend vo...

Vier nepagenten aangehouden in Borculo dankzij oplettende melder

De politie heeft dinsdagavond vier mannen in Borculo aangehouden. De vier personen uit Utrecht, dede...

Zoektocht naar vermiste tamandua nog altijd in volle gang in Eibergen

Met man en macht en met behulp van zoekhonden, warmtecamera's en drones wordt nog altijd naar de ont...

Inwoners praten mee over herindeling straten in Neede: 'Hier hoor je welke problemen spelen'

Een flinke opknapbeurt: dat staat de wijk Neede Noord Oost de komende tien jaar te wachten. Om de ru...

‘Geen rad voor de ogen draaien’, voorstellen woningbouw Berkelland ‘niet uitvoerbaar’

Een deel van de gemeenteraad in Berkelland is nu reeds in de ban van de gemeenteraadsverkiezingen va...

Burgemeesters willen rond landsgrens met de generatie zonder oorlog gemeenschappelijke nieuwe geschiedenis schrijven

Maandag vierde Nederland massaal Bevrijdingsdag. Vandaag, 8 mei, zijn er aan Duitse zijde in de gren...