gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Duitsland ziet Nederland als risicogebied

7e93d016c0fa37c3112dee0248c9464e

Duitsland merkt Nederland vanaf aanstaande zondag weer aan als risicogebied. De Duitse overheid ontraadt daarom alle niet noodzakelijke reizen naar ons land.

Redactie REGIO8 |
"Met ingang van 18 juli 2021 worden onnodige toeristische reizen naar het Koninkrijk der Nederlanden afgeraden, met uitzondering van de overzeese delen van het Koninkrijk der Nederlanden Bonaire, Sint Eustatius, Saba, Aruba en Curaçao", aldus het Duitse Ministerie van Buitenlandse zaken. Het betekent ook dat Nederlanders die de grens naar Duitsland oversteken weer een negatieve coronatest moeten kunnen tonen: "Reizigers uit risicogebieden van 13 jaar en ouder moeten bij binnenkomst een negatieve PCR-test tonen, ongeacht het vervoermiddel, die niet ouder mag zijn dan 72 uur", aldus het Duitse ministerie. Voor een bezoek korter dan 24 uur geldt geen meldplicht, testplicht of quarantaineplicht. Bij een bezoek langer dan 24 uur wel, tenzij de bezoeker volledig gevaccineerd of recentelijk genezen is.

Duitsland besluit tot die maatregelen omdat het aantal besmettingen in Nederland de afgelopen week weer flink oplopen. "Het aantal nieuwe besmettingen in het Koninkrijk der Nederlanden en in het overzeese deel van het Koninkrijk der Nederlanden Sint Maarten bedraagt ​​meer dan 50 gevallen per 100.000 inwoners gedurende zeven dagen", verklaart het ministerie.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroepen Antenne Niederrhein en RN7.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-25 at 15.35.00

Brandweer blust brand in weiland met koeien in Varsseveld

Op een weiland in Varsseveld waar onder andere koeien in stonden, is dinsdagmiddag brand uitgebroken. Voorbijgangers probeerden de brand nog te blussen, maar schakelde toch de brandweer in.

Rechtbank Arnhem  goede

Slachtoffer wist van niets terwijl collega’s live meekeken met seks

Een van hen had seks in de machinekamer, de ander startte een livestream en keek met collega's vanuit een technische ruimte mee. Twee matrozen uit de Achterhoek zouden aan boord van een marineschip in Den Helder seksueel beeldmateriaal hebben gemaakt en verspreid. Het slachtoffer kampt met paniekaanvallen.

BrandweerReanimatie

Brandweer Lochem doet mee met reanimatiepilot: 'Wij kunnen snel hulp bieden'

Brandweer Lochem wordt sinds begin deze maand ook gealarmeerd voor reanimaties in het eigen verzorgingsgebied. De brandweerpost doet mee aan een vrijwillige pilot binnen de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Postcommandant Eddy Hiddink is blij dat zijn korps op deze manier extra hulp kan verlenen.

giertank

Giertank gevuld met mest gekanteld in Zeddam

Een giertank die achter een trekker gekoppeld zat, is dinsdagochtend op de Terborgseweg in Zeddam op zijn zijkant terechtgekomen. De giertank was gevuld met mest, die na het ongeval licht uit de tank lekte.

Politie handboeien 4

Agenten vragen tweetal om ID, dan gaat het verschrikkelijk mis

Omstanders en een stroomstootwapen moesten er aan te pas komen om agenten te ontzetten: het liep in april vorig jaar in Lochem helemaal uit de hand toen om een identiteitsbewijs werd gevraagd. De rechtbank boog zich vrijdag over de zaak tegen twee mannen, die geprobeerd zouden hebben twee politiemensen te wurgen.

Coffeeshop0

Coffeeshop Magic verhoogt beloning gouden tip explosies naar 25.000 euro

Coffeeshop Magic in Doetinchem heeft de beloning voor de tip die leidt tot de aanhouding van de verdachte achter de explosies bij het pand verhoogd naar 25.000 euro. De cannabiszaak hoopt daarmee nieuwe informatie los te krijgen over de dader of daders van de aanslagen, die eind vorig jaar grote schade veroorzaakten aan de coffeeshop aan de Veemarkt.