Ulft, Netherlands

Duitsland gaat nog zeker een half jaar door met grenscontroles

Foto: REGIO8 (archief)
Duitsland blijft ook het aankomende half jaar grenscontroles uitvoeren om illegale migratie tegen te gaan. Bundeskanzler Olaf Scholz maakte dit woensdagmiddag bekend.
Tim Rondeel | 12 februari 2025 13:59 | Aangepast op 12 februari 2025 13:59
‘Met de grenscontroles dringen we de illegale migratie effectief terug, zo laten de cijfers zien’, aldus Scholz via X. Volgens de Bundeskanzler zijn 47.000 mensen tegengehouden aan de grens en zijn er 1900 personen opgepakt wegens mensensmokkel. Duitsland voert sinds september controles uit. Aanleiding voor het invoeren van de controles waren onder andere terreuraanvallen in Solingen (Noordrijn-Westfalen) en Mannheim (Baden-Württemberg).

In Duitsland vinden zondag 23 februari verkiezingen plaats. Eén van de grote thema’s is het invoeren van permanente grenscontroles. De christendemocratische partij CDU staat in de peiling aan kop om de grootste te worden, gevolgd door het radicaal-rechtse Alternative für Deutschland (AfD). Beide partijen willen permanente controles.

Achterhoek
Ook bij grensovergangen in de Achterhoek zijn de afgelopen maanden Duitse controles geweest. Dit was echter sporadisch. Naast Duitsland voert ook Nederland tijdelijk grenscontroles uit aan de grenzen.

Lees ook

VNG Jaarcongres in 2026 naar de Achterhoek: Oost Gelre en Winterswijk gastgemeenten

In 2026 strijkt het jaarlijkse congres van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) neer in de ...

Gemeente Montferland sluit grens Beek voorlopig niet meer af: ‘We gaan eerst evalueren’

Nu de grenswegen tussen Beek en Elten weer open zijn kan de gemeente Montferland terugkijken. Om na ...

Kan stukje Duitse rondweg op Winterswijks grondgebied, Nederland van het stikstofslot halen?

Een klein stukje rondweg bij de Duitse grensplaats Oeding werpt een verrassend licht op een veel gro...

Sluipverkeer veroorzaakt verkeerschaos in Beek: ‘Bestuurders rijden zelfs door tuinen’

Sinds de invoering van verscherpte grenscontroles door de Duitse regering-Merz is het Gelderse dorp ...

Klap voor BZ-minister Dobrindt: Duitse rechter kraakt grensbeleid asielzoekers

Het nieuwe strenge grensbeleid van de Duitse minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt (CSU...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...