gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Duitsers veroordeeld voor vals geld en wiet

9111cf55f3d1ad042ad46fd4527abe08

Twee Duitsers uit Castrop-Rauxel zijn door de rechter veroordeeld na de vondst van onder meer vals geld en wiet in hun auto. Het duo liep tegen de lamp bij een controle nabij de grens op de snelweg A12.

Redactie REGIO8 |

“De Marechaussee probeerde de mannen staande te houden, maar ze sloegen vervolgens met hoge snelheid op de vlucht”, laat de Rechtbank Gelderland weten. Het incident vond op 20 april plaats, na een achtervolging werd de auto alsnog tot stilstand gedwongen. Daarbij bleek de 22-jarige bijrijder 150 valse bankbiljetten bij zich te dragen. Bovendien lag onder zijn stoel een vuurwapen. Ook werd tweehonderd gram henneptoppen gevonden in het voertuig.

De twee waren volgens de rechtbank onderweg naar Amsterdam om daar de wiet af te leveren. De 22-jarige bijrijder is veroordeeld tot een celstraf van vijf maanden. Hij zit momenteel vast in Nederland en keert na zijn vrijlating terug naar Duitsland. De twintigjarige bestuurder kreeg een geldboete van duizend euro opgelegd.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroepen Antenne Niederrhein en RN7.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-23 at 10.45.13

Brand in dak van aanbouw woning in Silvolde snel geblust

In het dak van een aanbouw van een woning aan de Ulftseweg in Silvolde is vrijdagochtend brand uitgebroken. De brandweer rukte met meerdere eenheden uit om het vuur te bestrijden.

Spaarpaal10

Laren spaart met positieve flitser voor verkeersplein bij drie scholen

Geen boetes, maar geld voor een verkeersplein waar kinderen kunnen spelen en verkeersregels leren. Automobilisten die zich de komende zeven weken aan de snelheid houden op de Deventerweg in Laren, sparen met een zogenoemde spaarpaal geld bij elkaar voor de drie Larense scholen. De gemeente Lochem betaalt het bedrag dat met de spaarpaal wordt opgehaald.

PAASVUUR

Pasen valt acht dagen eerder, deadline voor Achterhoekse paasvuren twee maanden

Hoewel Pasen maar acht dagen eerder valt dan vorig jaar, moeten organisatoren hun paasvuren al twee maanden eerder dan vorig jaar aanvragen. ODA (Omgevingdienst Achterhoek) vraagt om uiterlijk 1 december een vergunning aan te vragen. ODA is verantwoordelijk voor de milieuvergunningen in de Achterhoekse gemeenten.

WhatsApp Image 2026-10-23 at 09.45.48

Automobiliste verliest controle over voertuig en botst tegen boom in Braamt

Een automobiliste is vrijdagochtend met haar auto tegen een boom gebotst. De bestuurder is met verwondingen naar het ziekenhuis gebracht.

Rechtbank

'Kussen, betasten en omhelzen', rijinstructeur hoort weer werkstraf eisen

Hij zou hen tijdens hun rijlessen hebben gezoend, gestreeld en hun billen hebben betast. Een 63-jarige man uit Didam wordt ervan verdacht als rijinstructeur twee vrouwen in 2020 en 2021 te hebben aangerand. Het gerechtshof in Arnhem boog zich donderdag over het hoger beroep.

GorsselNetherlandse02BDP_GorrselMFAGorsselVoorplein-1330x831

MFA Gorssel kost 8,5 miljoen euro meer dan begroot: ‘Het moet anders’

De multifunctionele accommodatie (MFA) in Gorssel blijkt 8,5 miljoen euro meer te kosten dan de 17,9 miljoen euro die ervoor was begroot. Daarmee vindt het college dat de gemeenteraad zich weer moet buigen over de kwestie.