Ulft, Nederland
Terug

Duitsers tanken goedkoop in de Achterhoek

193efc97ec35ed172e9be9942d06fc58.jpg

Waar Nederlanders normaal gesproken naar de oosterburen rijden om goedkoper te tanken, sierden Duitse kentekens vrijdag de rijen bij tankstations in de Achterhoek. Door een accijnsverlaging in Nederland is de brandstofprijs per liter goedkoper dan in Duitsland.

Jasper Hazelaar |
“Daar waar het goedkoop is, daar moet je zijn”, zegt de Duitse klant Heinrich, die besloot over de grens te rijden om in ’s-Heerenberg te tanken. “Ik woon vlak in de buurt, daarom is dat geen probleem.” Met name vrijdagochtend zorgde de ingevoerde accijnsverlaging voor drukte bij de tankstations. “Het begon al met Nederlanders die hun tankgedrag hadden uitgesteld”, vertelt commercieel directeur Jan Pieter de Wilde van Kuster Energy. “Maar je ziet dat Duitsers ook massaal de grens overkomen. Ze pakken het voordeel mee, maar het zal wel van tijdelijke aard zijn.”

De accijnsverlaging is ingevoerd om de klap van de stijgende brandstofprijzen door de oorlog in Oekraïne te verzachten voor consumenten. Ook in Duitsland wordt momenteel een accijnsverlaging voorbereid, die forser is dan in Nederland. “Die gaan zelfs met dertig cent naar beneden”, vertelt De Wilde. “Dan zullen de Duitsers, maar ook de Nederlanders, weer massaal in Duitsland gaan tanken.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroepen Antenne Niederrhein en RN7.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Lees ook

BerkhyusenKruisberg.jpg

Kan Doetinchem Herdenkt gevangenen op De Kruisberg blijven herdenken? ‘Cruciaal jaar’

Het zijn onzekere tijden voor stichting Doetinchem Herdenkt, gevestigd op voormalig gevangenisterrein De Kruisberg. Maandag is het 81 jaar geleden dat 46 mannen gefusilleerd werden aan de Rademakersbroek bij Varsseveld. Zij zaten gevangen op De Kruisberg. Op welke manier hun verhalen daar verteld blijven worden is nog ongewis.

e13f704a-62b8-3ae4-8971-a5faf5ee98b1.jpg

Doetinchemse lelieteler stopt door onduidelijk beleid rond lelieteelt

Het beleid rond de lelieteelt in Nederland dreigt een lappendeken te worden nu meer dan tien gemeenten eigen regels opstellen. In onze provincie gaat het om Lochem. De onzekerheid heeft inmiddels één lelieteler doen besluiten te stoppen.

Tulpenwochende.jpeg

Grensoverstijgende tulpenliefde: druk Tulpenweekend in Elten ondanks afsluitingen

Aan de grens bij Beek en de A12 is het dit weekend zoeken naar een doorgang, maar een kilometer verderop lopen de paden juist vol tussen een zee aan tulpen. Bij Blumenhaus Hülkenberg in Elten trekt het jaarlijkse Tulpenweekend opnieuw veel bekijks. Tussen de kassen en op het erf plukken bezoekers hun eigen bos tulpen, terwijl de ondernemer merkt dat de gedeeltelijke afsluiting van de grens ook voelbaar is: vooral het publiek uit de Achterhoek blijft deels weg. Toch overheersen de drukte en de liefde voor de tulp.

VanKeukentafelNaarKieslijst3.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Onno en Thomas van de Groep in Oude IJsselstreek

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Onno en Thomas van de Groep, samen op de kieslijst van GroenLinks-PvdA in Oude IJsselstreek.

Jeroen Berends0.jpg

Doetinchemse CDA-lijsttrekker Berends naar Het Grote Gemeentedebat

Lijsttrekker van het CDA Doetinchem Jeroen Berends is uitgenodigd voor Het Grote Gemeentedebat. Tijdens het debat gaat hij met lijsttrekkers uit grote gemeenten, zoals Amsterdam, Den Haag en Utrecht, in gesprek over de toekomst van gemeenten en de rol van de lokale politiek. Het debat wordt georganiseerd door de commissie Democratie en Debat, samen met Binnenlands Bestuur in Nieuwspoort Den Haag.

WhatsApp Image 2026-02-28 at 07.53.37.jpeg

Dodelijk ongeval door botsing op A18 bij Doetinchem

Op de A18 bij Doetinchem is zaterdagochtend 28 februari een persoon om het leven gekomen bij een verkeersongeval. Dat gebeurde op de rijbaan vanuit Wehl richting Doetinchem, ter hoogte van een viaduct.