gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Duitsers tanken goedkoop in de Achterhoek

193efc97ec35ed172e9be9942d06fc58

Waar Nederlanders normaal gesproken naar de oosterburen rijden om goedkoper te tanken, sierden Duitse kentekens vrijdag de rijen bij tankstations in de Achterhoek. Door een accijnsverlaging in Nederland is de brandstofprijs per liter goedkoper dan in Duitsland.

Jasper Hazelaar |
“Daar waar het goedkoop is, daar moet je zijn”, zegt de Duitse klant Heinrich, die besloot over de grens te rijden om in ’s-Heerenberg te tanken. “Ik woon vlak in de buurt, daarom is dat geen probleem.” Met name vrijdagochtend zorgde de ingevoerde accijnsverlaging voor drukte bij de tankstations. “Het begon al met Nederlanders die hun tankgedrag hadden uitgesteld”, vertelt commercieel directeur Jan Pieter de Wilde van Kuster Energy. “Maar je ziet dat Duitsers ook massaal de grens overkomen. Ze pakken het voordeel mee, maar het zal wel van tijdelijke aard zijn.”

De accijnsverlaging is ingevoerd om de klap van de stijgende brandstofprijzen door de oorlog in Oekraïne te verzachten voor consumenten. Ook in Duitsland wordt momenteel een accijnsverlaging voorbereid, die forser is dan in Nederland. “Die gaan zelfs met dertig cent naar beneden”, vertelt De Wilde. “Dan zullen de Duitsers, maar ook de Nederlanders, weer massaal in Duitsland gaan tanken.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroepen Antenne Niederrhein en RN7.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Lees ook

Euroscope_040

Vierde aflevering 'EuroScope': Is het gras voor boeren in Duitsland groener?

EuroScope is een serie van vijf afleveringen waarin REGIO8 samen met vier partneromroepen laten zien hoe Europa en de besluitvorming in Brussel het dagelijks leven van mensen beïnvloeden. Aflevering 4 gaat over waartoe samenwerking in het grensgebied leidt.

Othniël Raterink (2)

Winterswijker Raterink op huurbasis naar ADO Den Haag

Winterswijker Othniël Raterink speelt dit seizoen op huurbasis voor eredivisionist ADO Den Haag. De voormalig Superboer komt over van Italiaanse Cagliari Calcio. De Hagenaren hebben ook een optie tot koop bedongen.

WhatsApp Image 2026-08-12 at 09.07.25

Geen gewonden bij botsing tussen auto's bij Harreveld

Bij een botsing op een kruising in het buitengebied van Harreveld zijn woensdagochtend twee auto’s beschadigd geraakt. Bij het incident zijn geen gewonden gevallen.

112Doetinchem

Brand in groenstrook Doetinchem: aangifte tegen daders gedaan

Een stuk bosschage langs de Oostelijke Randweg in Doetinchem is dinsdagmiddag afgebrand. Dit gebeurde nadat vier jongeren daar met vuur speelden. Eén van de vier jongeren bleef ter plaatse, terwijl de andere drie wegvluchtten.

04 Sluis de Pol0

Historische maatregel; sluizen Oude IJssel voor het eerst op slot

Sluis de Pol bij Gaanderen en sluis Doesburg gaan op slot. Waterschap Rijn en IJssel zet de enige twee sluizen van de Oude IJssel dicht om te voorkomen dat er te veel water uit de rivier loopt. Het is een historisch ingrijpen, nooit eerder gingen de sluizen volledig dicht voor de recreatievaart.

SterrenwachtZon

‘Bescherm je ogen’: Achterhoek maakt zich op voor zonsverduistering

Na 27 jaar kan de Achterhoek zich weer opmaken voor een bijzonder fenomeen. Woensdagavond is er namelijk een zonsverduistering van 90 procent te zien. Een kans als deze laat volgens sterrenwacht Lochem nog tientallen jaren op zich wachten.