gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Duitsers bereiden opvang Oekraïners voor

0b36087603eca223ba04e9b409d168c5

De districten Kleef en Borken, vlak over de grens met de Achterhoek, bereiden zich voor op de mogelijke komst van vluchtelingen uit Oekraïne. Er wordt onder meer gekeken waar er eventuele opvanglocaties kunnen komen.

Jasper Hazelaar |
“Voor ons in het district Kleef spreekt het voor zich dat we de oorlogsvluchtelingen uit de Oekraïne moeten helpen”, laat landrat Silke Gorißen, de hoogste bestuurder in het district, weten. Een werkgroep is gestart om onder meer huisvestingsmogelijkheden te onderzoeken. Onderliggende stadsbesturen wordt gevraagd opvanglocaties in kaart te brengen. Inwoners van de stad Kleef, waar afgelopen weekend nog een vredesdemonstratie plaatsvond, wordt bijvoorbeeld gevraagd kenbaar te maken als ze woonruimte beschikbaar willen stellen.

In Borken is een speciaal coördinatiebureau opgericht waar inwoners terecht kunnen met vragen. Landrat Kai Zwicker van Borken had maandagochtend een overleg met zijn Poolse ambtgenoot Roman Potocki uit Wroclaw/Breslau. In eerste instantie verwacht het district dat vooral individuen of kleine groepen vanwege persoonlijke connecties richting Borken komen. Ook hier wordt inwoners gevraagd om mogelijke opvanglocaties aan te melden.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroepen Antenne Niederrhein en RN7.

Foto: REGIO8

Lees ook

gemeentehuis_doetinchem

Doetinchem wil rioolheffing vanaf 2028 koppelen aan waterverbruik

Gemeente Doetinchem wil vanaf 2028 de rioolheffing op de schop gooien. Vanaf dat jaar willen ze die anders gaan berekenen. Momenteel betaalt ieder perceel hetzelfde vaste bedrag, maar als het aan het college ligt wordt er straks ook nadrukkelijk gekeken naar het drinkwaterverbruik.

Zijspancross00

WK zijspancross na dertien jaar terug op Vennebulten: ‘Begint alweer te kriebelen’

Crossbaan De Vennebulten bij Varsseveld was afgelopen weekend voor het eerst in dertien jaar weer het decor voor het WK zijspancross. Het wereldkampioenschap kwam er dankzij drie particuliere initiatiefnemers, die na het wegvallen van een wedstrijd elders besloten zelf de organisatie op zich te nemen.

Busongeval Zwitserland credits Kantonspolizei Graubünden

Strafrechtelijk onderzoek naar chauffeur dodelijk Zwitsers busongeval

Naar de chauffeur van de bus die donderdag betrokken raakte bij het dodelijke ongeval in Zwitserland is een strafrechtelijk onderzoek gestart. De chauffeur wordt verdacht van meerdere gevallen van dood door schuld en lichamelijk letsel door schuld. Dat meldt de Zwitserse krant Blick maandag op basis van de Zwitserse justitie.

270600_Politie_zwaailicht_2

Touringcarbedrijf komt met statement na ernstig ongeval Zwitserland: ‘Diep geraakt’

Touringcarbedrijf Hartemink uit Eibergen heeft een statement naar buiten gebracht nadat één van hun bussen donderdag betrokken raakte bij een ernstig ongeval in Zwitserland. Bij het ongeval, waar een bus van de weg kantelde, kwamen vijf mensen om het leven, veertig passagiers raakten gewond.

WhatsApp Image 2026-09-13 at 14.09.50

Automobilist botst tegen boom in Breedenbroek

Een auto is zondagmiddag bij een eenzijdig ongeval tegen een boom gebotst in Breedenbroek. De bestuurder is ter plekke gecontroleerd door het ambulancepersoneel.

809616073_1924049878980239_8749060348880390535_n

De Graafschap Vrouwen nipt onderuit tegen ADO Den Haag

De Graafschap Vrouwen heeft zondagmiddag in eigen huis nipt verloren van ADO Den Haag met 2-3. In een gelijkopgaande wedstrijd kwamen de Superboeren tot twee keer toe terug in de wedstrijd. Uiteindelijk trok de ploeg uit Den Haag aan het langste eind.