gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Duitse deelstaat waarschuwt vakantiegangers

8068dd5580e0bac3fcc1a77e054078d8.jpg

In de Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen wordt deze zomer extra ingezet op het controleren en waarschuwen van vakantiegangers. De politie heeft de opdracht meegekregen om het aantal ongevallen in de Duitse deelstaat terug te dringen.

Jasper Hazelaar |
“Wees attent, houd je aan de regels en concentreer je tijdens het rijden op het verkeer en niet op je telefoon”, is de boodschap van Herbert Reul, minister van Binnelandse Zaken van Noordrijn-Westfalen. “Denk vooral aan je familie, die in de auto zitten en voor wie je verantwoordelijk bent.” Om de extra controles aan te kondigen werd recent een persmoment georganiseerd bij een controlepost op het politiebureau in Düsseldorf, langs de snelweg A3. Reizigers konden daar onder meer informatie krijgen over mogelijke gevaren op de weg.

Binnen Noordrijn-Westfalen zijn zorgen over het aantal ongevallen dat in en buiten de vakantietijd plaatsvindt. In 2021 waren er ruim 1.200 ongevallen op snelwegen in de deelstaat vanwege het niet houden van voldoende afstand. In iets minder dan tweeduizend gevallen was een te hoge snelheid de oorzaak.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroepen Antenne Niederrhein en RN7.


Foto: REGIO8 (archief)

Lees meer over:

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-11 at 16.43.04.jpeg

Botsing tussen lesauto en schakelbrommer in Doetinchem

Bij een verkeersongeval op de kruising van de Melkweg met de C. Missetstraat in Doetinchem is maandagmiddag een lesauto in botsing gekomen met een schakelbrommer.

Lambregts20.jpg

Lambregts stopt na twaalf jaar als wethouder van Doetinchem: ‘Ik ga nu wat vaker thuis zijn'

Ingrid Lambregts stopt na twaalf jaar als wethouder van de gemeente Doetinchem. De 63-jarige CDA-bestuurder was sinds 2014 verantwoordelijk voor onder meer woningbouw, ruimtelijke ontwikkeling en later ook asielbeleid. In die periode veranderde Doetinchem van een gemeente die rekening hield met krimp naar een stad die inzet op groei en woningbouw.

WhatsApp Image 2026-05-11 at 15.22.25.jpeg

VV Vorden neemt vernieuwde sportaccommodatie in gebruik, maar kijkt alweer vooruit

De vernieuwde sportaccommodatie van VV Vorden is afgelopen zaterdag feestelijk in gebruik genomen. Met een feestelijk openingsmoment werd het zogenaamde ‘Masterplan B’ afgerond, tot vreugde van voorzitter Jarno Messing. Volgens hem zit er echter nog wel meer in het vat.

KalfjeSinderen.jpg

Vermist kalfje weer veilig in Sinderense stal: ‘We gaan hem zwerver noemen’

Het waren hectische momenten voor de familie Barink uit Sinderen vorige week. Een zes dagen oud kalfje nam donderdagavond de benen. Inmiddels staat het kalfje weer veilig en gezond in de stal. Hobbyboer Dick Barink doet zijn verhaal: “Het was echt wel even hectisch.”

Gijssel0.png

Wethouder Van Gijssel legt functie in Berkelland neer

Arjen van Gijssel (CDA) is niet langer wethouder in de gemeente Berkelland. Afgelopen zondag heeft hij zijn ontslag aangeboden. Dat is kort voor de finish. Op dinsdag zou het advies voor een nieuwe coalitie gepresenteerd worden, maar er is meer tijd nodig.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Na Hengelo roert ook Vorden zich: 'Geen jonge asielzoekers hier'

Elf omwonenden van een geplande opvang van minderjarige asielzoekers in Vorden en de gemeente Bronckhorst stonden vrijdag in Arnhem tegenover elkaar bij de voorzieningenrechter. Inzet: "Op ons industrieterrein geen opvanglocatie."