gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Drugsafval gedumpt in natuurgebied Zwarte Veen bij Varsseveld

fc5ede33ac615ceafe91383779c53424

In natuurgebied het Zwarte Veen nabij Varsseveld is door onbekenden drugsafval gedumpt. De grond is in opdracht van de gemeente Oude IJsselstreek afgegraven in verband met bodemverontreiniging, ook het grondwater is vervuild geraakt.

Redactie REGIO8 |
Dat er een dumping had plaatsgevonden bleek toen een sterke geur werd waargenomen. Volgens de gemeente was er op de locatie verder niks te zien. Na het afnemen van bodemmonsters werd bevestigd dat het om drugsafval ging dat is achtergelaten. Vervolgens is de bodem afgegraven om de vervuilde grond te verwijderen. Ook is al het oppervlaktewater op de plek verwijderd. Het gat dat is achtergelaten is inmiddels omheind. Later wordt het opgevuld met schone grond. Woensdagochtend is er nog een flinke hoeveelheid grond afgegraven. In totaal is er zo´n dertig kuub grond weggehaald. De bodemmonsters worden nu geanalyseerd. De gemeente verwacht begin volgende week de resultaten te hebben.

Oude IJsselstreek doet aangifte vanwege een milieudelict. “Ik begrijp niet wat mensen bezielt om waardevolle natuur als deze te vervuilen door drugsafval hier weg te laten vloeien”, aldus burgemeester Otwin van Dijk in reactie op de dumping. “Excessen als deze dumping hebben we in onze gemeente gelukkig nog niet gehad. Om het in de toekomst zoveel mogelijk te voorkomen, moeten we met z’n allen alert blijven.”

Foto: 112achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

BoerinnenkalenderBRONBoerenDingen.nl

Achterhoekse boerinnen stralen op Boerinnenkalender: ‘Ik voelde me een prinsesje’

De 21-jarige Evanne Wolsink uit Halle en de 23-jarige Majorie Roeterdink uit Gorssel schitteren in de vijftiende editie van de Boerinnenkalender. Beide Achterhoekse boerendochters hadden in eerste instantie niet verwacht uitgekozen te worden, maar zijn nu toch in lingerie te zien op de kalender.

ongelukaaltenlichtenvoorde

Motorrijder zwaargewond na mislukte inhaalactie tussen Aalten en Lichtenvoorde

Een motorrijder is woensdagmiddag zwaargewond geraakt bij een aanrijding na een inhaalmanoeuvre op de N313 tussen Aalten en Lichtenvoorde. De weg is tijdelijk afgesloten en de Verkeersongevallenanalyse (VOA) komt ter plaatse.

HaenRots

Achterhoekers Haen en Rots genieten van ‘thuiswedstrijd’ met Jong Oranje

Het was dinsdagavond een spannende voetbalavond op De Vijverberg. Niet voor de Superboeren, maar voor Jong Oranje, dat na bijna zeven jaar terugkeerde in Doetinchem. Met een 4-0 overwinning op Jong Bosnië en Herzegovina stelde Oranje een plek in de play-offs voor het EK veilig. Voor Achterhoekers Mats Rots en Devin Haen was de avond extra bijzonder.

CalleJansen0

Sabattical Calle Janssen, stopt als fractievoorzitter LochemGroen!

Calle Janssen stopt als fractievoorzitter van LochemGroen! én met een actieve rol binnen de lokale politiek in Lochem. Hij maakt een pas op de plaats voor een sabbatical en vertrekt met zijn gezin voor een half jaar naar Spanje en Portugal.

_IMG0981_isselburg_feuerwehr_umzug_blaulichtfahrt

Korpsen uit grensstreek rukken uit voor verhuizing brandweer Isselburg

Brandende fakkels, veel blauwe zwaailichten, vier brandweerwagens en veel Isselburgers op de been. De Isselburgse brandweer verhuisde vrijdag in een optocht naar hun gloednieuwe herbouwde brandweerkazerne. De uitvalsbasis is van betekenis voor de grensstreek. De ruimte kent tevens een opleidcentrum waarmee hulp en bestrijding van incidenten van deze lokale brandweerpost verder reikt dan alleen het blussen van lokale branden.

RichardRoelofs0

Roelofsen na 22 jaar weg bij De Graafschap: ‘Mijn blauwwitte hart blijft voor altijd’

De wegen van Richard Roelofsen en De Graafschap scheiden dit seizoen na 22 jaar. Het contract van de voormalig assistent-trainer en interim hoofdtrainer wordt door de Doetinchemmers niet verlengd vanwege een verschil van inzicht over zijn rol.