gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

DRU Industriepark stelt interim bestuurder aan, zoektocht naar vaste bestuurder volgt

fa76f70db18c7638289ed22c41dff6d1

Het DRU Industriepark heeft per direct een interim bestuurder aangesteld. Cleo Sissingh gaat de functie voor maximaal zes maanden bekleden. Ze staat voor een grote opgave, de stichting moet voor 15 januari volgend jaar een ondernemingsplan aanleveren bij de gemeente Oude IJsselstreek. Daarna wordt de zoektocht naar een nieuwe bestuurder in gang gezet.

Bart Sollman |  | Aangepast op
Sissingh volgt hiermee Gerk van der Wal op als bestuurder van de stichting. In November werd bekend dat Van der Wal wegens ziekte langdurig afwezig is. Het is zeer de vraag of hij nog terugkeert. De stichting schrijft namelijk: ‘De Raad van Toezicht zal, in overleg met de interim bestuurder en de gemeente Oude IJsselstreek, op termijn het traject voor de werving van een nieuwe vaste bestuurder in gang zetten, zodra duidelijk is dat een gezonde exploitatie structureel tot de mogelijkheden behoort.’

De interim bestuurder heeft dan ook een duidelijke taak, zorgen dat er een gezonde exploitatie komt. ‘De opdracht omvat onder andere het verkrijgen van inzicht in de financiële positie en het analyseren van de mogelijkheden voor een toekomstbestendige en rendabele exploitatie’, schrijft de stichting. Sissingh heeft ruime ervaring als interim bestuurder bij cultuur en publieke organisaties en maatschappelijk vastgoed.

Sissingh is al direct begonnen met haar werkzaamheden. De ondernemingsraad moet nog wel een positief advies geven over haar benoeming. ‘In haar introductie aan medewerkers en vrijwilligers heeft Cleo Sissingh benadrukt dat zij veel waarde hecht aan openheid, transparantie en persoonlijke kennismaking’, schrijft de stichting.

Daarnaast moet ze proberen om het vertrouwen van de gemeente te herstellen. Wethouder Janine Kock heeft namelijk meermaals aangegeven dat het onderlinge vertrouwen, door het handelen van de DRU-stichting, flinke deuken heeft opgelopen. ‘De interim bestuurder zal er zorg voor dragen dat afspraken met de gemeente zorgvuldig worden nagekomen en dat er wordt gewerkt aan herstel en versterking van de onderlinge samenwerking’, aldus de stichting.

Lees ook

John Haverdil en Marco Bouman

DRU-voorzitter De Vroome loopt met ‘te veel molenstenen’ op eieren

Hans de Vroome leek woensdagavond lange tijd op eieren te lopen, maar stuitte in zijn ogen op zóveel onbegrip bij enkele raadsleden van Oude IJsselstreek dat hij tóch verbaal van zich afbeet: “Nu val ik uit mijn rol, maar u krijgt met dit complex vréselijk veel, dat is met geen pen te beschrijven. Dat zie je nergens in Nederland.”

6cd450c5-78c1-49fd-ad8c-6e01785b81f8

Grote brand in bedrijfspand op industrieterrein in Doetinchem

Bij een bedrijfspand aan de Gildenstraat in Doetinchem is woensdagmiddag een grote brand uitgebroken. Meerdere brandweereenheden zijn ter plaatse om het vuur te bestrijden.

Flitser Gaanderen (1)

Flexflitser weer terug op oude plek in Gaanderen

De flexflitser is weer terug op zijn oude plek aan de Rijksweg in Gaanderen. Nadat de mobiele flitspaal de afgelopen maanden op twee andere locaties in de gemeente Doetinchem heeft gestaan, is hij weer terug op de plek waar eerder duizenden snelheidsovertredingen werden geregistreerd.

Crossborderorkest Kleve

Nederlandse en Duitse grensinwoners vinden de juiste noot in crossborderorkest

Met 24 Nederlandse en Duitse muzikanten viert de Euregio Rijn-Waal dit jaar haar 55-jarig bestaan. In november op de kerstmarkt in Kleve laat het crossborderorkest horen wat samenwerken kan opleveren. Het Europese volkslied klinkt alvast als een klok tijdens de eerste repetities.

ESVIK_010

Bekende Achterhoekers zingen kerstlied tijdens benefietavond in Amphion

Voor twaalf bekende Achterhoekers staat 12 december rood omcirkeld in de agenda. Tijdens de benefietavond van 'Een Stem voor een Kind' zingen zij namelijk in het Amphion een kerstlied voor een vol theater. Van oud-generaal Mart de Kruif tot afzwaaiend burgemeester Mark Boumans en van kunstenaar Rosalie de Graaf tot oud-journalist en schrijver Ad van Liempt: voor één avond verruilen zij hun vertrouwde rol voor die van zanger. En dat is best spannend.

Snelweg A18

Nacht- en weekendafsluitingen A18 tussen Varsseveld en Wehl door werkzaamheden

Achterhoekers die deze week op pad gaan moeten rekening houden met afsluitingen van de A18 tussen Varsseveld en Wehl. Er vinden een aantal nachtelijke afsluitingen plaats en een weekendafsluiting.