Ulft, Netherlands

Drieheuvelenweg ’s-Heerenberg wéér op de schop

Twee jaar na de afwaardering en het smaller maken, wordt de Drieheuvelenweg bij 's-Heerenberg weer verbreed. In opdracht van Montferland komt er nu een extra strook asfalt van ruim een meter zodat automobilisten niet meer wegzakken in de zachte bermen. Maandag begonnen de werkzaamheden.
Bart Sollman | 20 november 2023 16:28 | Aangepast op 20 november 2023 16:28
“We hebben mede door de klachten van de inwoners de inrichting van de weg heroverwogen. We zijn vervolgens tot de conclusie gekomen dat we de weg aan moesten passen”, zegt wethouder Jeanette Derksen. Bij de afwaardering van de weg in 2021 blijkt dat de gemeente een verkeerde inschatting heeft gemaakt. Met het oog op de projecten als het IKC en 's-Heerenberg oost besloten ze de weg nu al aan te pakken.

De nieuwe aanpassing is ook een wens van de Montferlandse gemeenteraad. Raadslid Joost Gerritsen heeft zich hier hard voor gemaakt. “Ik ben blij dat het college mijn advies heeft overgenomen. Ik vind het ook heel goed dat ze de weg ook al zo snel aanpakken, voor de winter al”, zegt Gerritsen. “Ik ben blij dat de gemeente daadkracht toont door hun eigen fouten te herstellen.”

Kronkellijnen blijven
De weg wordt alleen bij 's-Heerenberg aangepakt. De opvallende belijning richting Zeddam wordt niet vervangen. Vanaf het eerste moment dat de belijning er is, levert dat al veel kritiek op sociale media op. De lijnen kronkelen over de weg en zijn verre van recht. Derksen: “Maar dat is bewust gedaan. We hebben het nogmaals gecheckt bij onze verkeerskundige en zijn advies bleef staan. Het moet ervoor zorgen dat de mensen minder hard rijden.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Auto vat vlam tegenover gemeentehuis Montferland

Een auto is donderdagmiddag in brand gevlogen op de parkeerplaats tegenover het gemeentehuis van de ...

Stoelendans in Montferland: wie zit waar na vier jaar schuiven?

In de Montferlandse gemeenteraad is het de afgelopen vier jaar geen moment saai geweest. Al moest je...

Met Fellinger als ‘burgemeesterbakker’ komen Dames van Bergh in actie

Geen vuurwerk, wél koekjes. In het centrum van ’s-Heerenberg bakken de Dames van Bergh op dinsdag 30...

Helder en Daadkracht samen de Montferlandse gemeenteraadsverkiezingen in

De fractie Daadkracht van Joost Gerritsen sluit zich bij de komende gemeenteraadsverkiezingen aan bi...

Externe controle bij IKC ’s-Heerenberg zorgt mogelijk voor nieuwe vertraging

De ingreep van de gemeenteraad om het vastgelopen IKC-project weer op gang te brengen, zorgt voorlop...

Second opinion bevestigt: Zuider Markweg in Beek dagelijks veel te druk

Nieuwe verkeerstellingen in Beek maken duidelijk dat er structureel te veel verkeer is op de Zuider ...