gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Drie raadsleden van GBB splitsen zich af en gaan als 'Groep Westerink' verder

b8c3d8a2239d15cdc62cd48aaa6b2abc

Drie raadsleden van Gemeente Belangen Bronckhorst hebben zich afgesplitst van de fractie. Een verschil van inzicht over de politieke en strategische koers van de fractie heeft geleid tot het ontstaan van een nieuwe fractie in de Bronckhorster politiek. Ze gaan als nieuwe fractie verder.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
‘Marcel, Karin en Mette hebben besloten om als zelfstandige fractie verder te gaan, onder de naam ‘Groep Westerink’. GBB blijft met vijf raadsleden en twee commissieleden in de raad. Beide fracties zullen zich blijven inzetten om de belangen van de inwoners te behartigen’, laat de nieuwe fractie in een persbericht weten. Marcel Westerink laat weten dat er al langer spanningen waren binnen de fractie, maar toen de GBB uit de coalitie stapte was het voor Westerink duidelijk. “Toen vielen wij echt uit elkaar wat betreft de meningen”, laat Westerink weten. “Het is niet zo dat ik daar altijd met tegenzin gezeten heb, maar het energievraagstuk hing wel als een molensteen om de nek van de fractie.”

Mette Westerink, de dochter van Marcel, en Karin Klein Lebbink gaan met de voormalig fractievoorzitter van de GBB mee naar ‘Groep Westerink’. “Dit is voor de gemeenteraad van Bronckhorst en voor mij helemaal nieuw. Dit is niet een keuze die je niet van de ene op de andere dag maakt. Ik ging nadenken over wat ik met deze partij wilde bereiken en of dat kan zoals het nu gaat”, aldus Westerink. “Je komt er op gegeven moment achter dat het gewoon niet meer samen gaat, dat is geen lichtvaardig besluit geweest.”

Robbert van Velsen laat weten de keuze van de drie raadsleden te betreuren. “De GBB gaat verder voor de inwoners”, zegt Van Velsen. Hij geeft aan dat in zijn optiek het verschil van inzicht is ontstaan in de overleggen, voordat GBB uit de coalitie stapte. “Ga je kiezen voor de zachte hand, of kies je ervoor om duidelijk te zijn naar inwoners. Daar zat het verschil van inzicht vooral in.”

Westerink laat weten bij de volgende verkiezingen als ‘Lokaal Bronckhorst’ de gemeenteraad in te willen gaan.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

WillemienUilen10

Uilen helpen Willemien Weerman door zware periode heen

Adamo zingt C’est ma vie en voor haar klinkt het Franse chanson uit de muziekbox misschien wel als C’est la vie. Ze is ongeneeslijk ziek en heeft dat mede door het tekenen en het schilderen van uilen een plek gegeven. Willemien Weerman exposeert vanaf zaterdag met haar ‘uilen’ in haar woonplaats Hengelo.

BoumansGrenscontrole

Boumans opnieuw kritisch op Duitse grenscontroles: ‘Doe het dan verder van de grens’

Burgemeester Mark Boumans van Doetinchem blijft zich verzetten tegen de manier waarop Duitsland de grenscontroles uitvoert. De controles zijn weer met een half jaar verlengd. Volgens de burgemeester zorgen de controles voor onnodige verkeershinder en ongelukken. Hij pleit voor controles die enkele kilometers van de grens plaatsvinden, ook al wees Duitsland dat voorstel eerder af.

droogte10

Regenachtige week lang niet genoeg tegen uitgedroogde Achterhoek

De Achterhoekse gazonnen worden door de regen deze week weer iets groener, toch is het slechts een druppel op een gloeiende plaat. Waterschap Rijn en IJssel zegt dat zelfs deze week vol buien de échte droogte niet aanpakt.

Wolf in zak

EuroScope Aflevering 5: Grenzen bepalen Europa, ook als het gaat om de wolf

EuroScope is een serie van vijf afleveringen waarin REGIO8 samen met vier partneromroepen laat zien hoe Europa en de besluitvorming in Brussel het dagelijks leven van mensen beïnvloeden. In de vijfde en laatste aflevering staat de invloed van landsgrenzen centraal. Dat wordt zichtbaar bij de instandhouding van de wolf, de leveringszekerheid van medicijnen en zelfs bij een ruiterpad.

Grenscontroles Duitsland

Duitsland verlengt omstreden grenscontroles opnieuw met half jaar

De Duitse grenscontroles worden met zes maanden verlengd, tot in ieder geval half maart 2027. Minister Dobrindt van Binnenlandse Zaken heeft dat meegedeeld aan de Europese Commissie, zegt hij tegen Bild.

25-DSC09594

De Graafschap doet zaken met Juventus: Italiaan Gabriele Finocchiaro gehuurd

De Graafschap neemt Gabriele Finocchiaro op huurbasis over van de Italiaanse grootmacht Juventus. De Doetinchemmers hebben een optie tot koop bedongen.