gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Drie jonge zwaantjes in Ulft gered na vastzitten in achtergelaten visdraad

d9f7d044247ef058d8f8ac805127ce12

Dierenambulance Achterhoek en Brandweer Gendringen hebben zondagmiddag drie jonge zwanen gered. De dieren zaten vast op een eilandje in de Oude IJssel in Ulft, met hun pootjes aan elkaar verstrengeld door achtergelaten visdraad. De brandweer waarschuwt voor het gevaar van het achteloos achterlaten van dit soort afval in de natuur.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
De melding betrof aanvankelijk drie ganzen in nood op het water. De Dierenambulance kwam ter plaatse, maar schakelde de hulp van Brandweer Gendringen in om de dieren te kunnen bereiken. Het water was te ondiep om er met een bootje naartoe te varen, waardoor de brandweer zogenoemde oppervlakteredders inzette. Dit zijn brandweerlieden die speciaal zijn opgeleid om mensen en dieren uit het water te redden.

‘Eenmaal bij de zwanen aangekomen bleken deze drie aan elkaar vast te zitten met een kluwen visdraad’, meldt Dierenambulance Achterhoek op hun social media. ‘Met een kniptang zijn de jonge zwanen van het visdraad ontdaan, onder toeziend oog van pappa- en mammazwaan. De jonge zwanen waren gelukkig niet gewond en hoefden dus niet mee met de dierenambulance.‘

Dierenambulance Achterhoek waarschuwt voor het achterlaten van visdraad: ‘Helaas komt het regelmatig voor dat wij of de brandweer dieren moeten bevrijden uit visdraad. Gelukkig liep het dit keer goed af en is de jonge zwanen een nare dood bespaard gebleven. Dit dierenleed is zo onnodig én heel makkelijk te voorkomen door je visdraad gewoon op te ruimen.’

Lees meer over:

Lees ook

Boumans

Mark Boumans stopt als burgemeester van Doetinchem

Mark Boumans stopt per 1 december als burgemeester van Doetinchem. Dat maakte hij donderdagavond bekend tijdens de raadsvergadering. Hij gaat aan de slag als voorzitter van de Vereniging Hogescholen in Den Haag.

MarkDiemers0

Mark Diemers keert terug bij De Graafschap: 'Samen één zijn met de supporters'

Mark Diemers keert terug bij De Graafschap. De Doetinchemmers hebben de 32-jarige middenvelder per direct toegevoegd aan de selectie. De transfervrije Fries tekent een contract tot medio 2028 in Doetinchem.

Scheepvaart0

IJssel in de Achterhoek deels eenrichtingsverkeer door extreem laag water

Schepen kunnen vanaf vrijdag op de IJssel tussen Zutphen en Westervoort nog maar één kant op varen. Door het lage water is de vaargeul op sommige plekken te smal en te ondiep voor tweerichtingsverkeer, meldt Rijkswaterstaat. Schepen mogen alleen nog richting Arnhem varen.

Slaapkamerbrand Orion Lichtenvoorde

Slaapkamerbrand Lichtenvoorde snel onder controle

Aan de Orion in Lichtenvoorde heeft donderdagochtend een brand gewoed in een slaapkamer. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen. Over de oorzaak van de brand is niets bekend.

b9128a33fe59b72bfdf49dfdf109d385

Beruchte flexflitser deelt 649 boetes uit aan Gaanderenseweg in Doetinchem

De flexflitser aan de Gaanderenseweg in Doetinchem heeft in acht weken tijd 649 snelheidsovertredingen geregistreerd. Dat zijn er beduidend minder dan op de eerdere locatie aan de Rijksweg in Gaanderen, waar ruim 14.000 boetes werden uitgedeeld.

bebording afzetting  Eltenseweg

Grensfuik op A12 verdwijnt vrijdag, Eltenseweg 30 september weer open in twee richtingen

De gemeente Montferland brengt de Eltenseweg tussen Beek en Elten op woensdag 30 september terug naar de situatie van vóór de grenscontroles op de A12. Vanaf die dag kan het verkeer er weer in beide richtingen de grens over. De borden die nu eenrichtingsverkeer aangeven of het verkeer omleiden, worden weggehaald. De reden is dat de Duitse autoriteiten de grenscontroles anders gaan uitvoeren. De huidige vaste controleplek op de A12 vervalt daarmee.