Ulft, Nederland
Terug

Drie jaar cel voor ouders opgesloten kind

836fb01f36d3a08f7c736a9c8e7e0d5f.jpg
Redactie REGIO8 |
“De ouders mishandelden samen hun zoon op een camping in Winterswijk”, zo laat de Rechtbank Gelderland weten. “Zij bonden hem vast en snoerden zijn armen en benen vast met tiewraps. Ook schopten zij hem en gaven ze hem onvoldoende eten en drinken. Daarbij sloten zij hun zoon op in een kist.” Dit vond allemaal plaats in de periode van 1 juni 2017 tot 22 juli 2017. Hoewel de periode van mishandelen volgens de Rechtbank mogelijk langer is geweest, was het gebonden aan de tijdspanne zoals aangegeven door het Openbaar Ministerie.

De driejarige celstraf is lager dan de aanvankelijke eis van vijf jaar gevangenisstraf van de officier van justitie. “Daarvoor zocht hij aansluiting bij straffen in zaken over vrijheidsberovingen in het criminele circuit”, zo legt de Rechtbank uit. “Deze zaak gaat echter over kindermishandeling. Zeer ernstige kindermishandeling. Daarom keek de rechtbank bij het bepalen van de duur van de gevangenisstraf naar uitspraken van rechters die betrekking hebben op kindermishandeling door ouders.”

Eerdere veroordelingen
Bij het bepalen van de straf werd gekeken naar een rapportage van het Pieter Baan Centrum en het bestaande strafblad van de ouders. In 2012 werd het duo in Duitsland al veroordeeld tot een celstraf van 2,5 jaar voor het mishandelen van de oudste zoon van de vrouw, uit een eerdere relatie. De man heeft deze straf al wel uitgezeten, de vrouw niet.

Foto: Politie Winterswijk

Lees ook

Peperkamp_@jozzzeph (2).jpg

Met frisse blik aast Melissa Peperkamp nog steeds op succesvolle Winterspelen

Melissa Peperkamp uit Zelhem heeft nog één kans op een medaille deze Olympische Winterspelen in Italië. Op het onderdeel Big Air ging de snowboardster bij de landing onderuit, maar zondagmiddag waagt ze een nieuwe poging, op haar favoriet: Slopestyle.

WhatsApp Image 2026-02-13 at 10.21.18 PM.jpeg

Invallers El Kadiri en Kwint helpen De Graafschap aan zege

De Graafschap is het carnavalsweekend goed begonnen. In Eindhoven werd er met 1-2 gewonnen van Jong PSV en heroverden de Doetinchemmers de derde plek in de Eerste Divisie.

WhatsApp Image 2026-02-13 at 15.32.36.jpeg

Auto vliegt in brand op N18 bij Varsseveld, niemand gewond

Op de N18 bij Varsseveld is vrijdagmiddag een voertuig in brand gevlogen. Vermoedelijk is de brand ontstaan door kortsluiting. Er raakte niemand gewond.

01_voorgevel.jpg

Samenwerking op ‘Campus Achterhoek’ moet onderwijs in Doetinchem versterken

De nieuwe ‘Campus Achterhoek’ krijgt steeds meer vorm. Iselinge Hogeschool en het Graafschap College willen samen een kloppend hart creëren voor mbo-, associate degree- en hbo-onderwijs in de regio. De eerste stap in die ambitie is de verhuizing van Iselinge Hogeschool naar een nieuwe vleugel, die wordt aangebouwd aan het gebouw van het Graafschap College aan de Kennedylaan. Een belangrijke ontwikkeling voor het onderwijs in Doetinchem én voor de toekomst van de hogeschool.

PlatteDroomAfl210.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken hard aan eigen droomwoning

Jonge Achterhoekers Liz Hagen, Calvin te Vaarwerk en Matthijs Hilge hebben allemaal de ambitie om in de Achterhoek hun droomhuis te realiseren. In de tweede aflevering van de driedelige serie ‘De Platte Droom’ is te volgen hoe de jongeren dit aan willen pakken.

d8e6138b-8b84-4b66-b085-b2657e7d17ae.jpg

Explosie in Eibergen: politie zoekt getuigen

Bij een gebouw aan de Hemstea in Eibergen is in de nacht van donderdag op vrijdag een explosie geweest. De politie gaat ervan uit dat de ontploffing door menselijk handelen is veroorzaakt.