Ulft, Nederland
Terug

Doetinchemse olifantjes gaan in de verkoop

d8ea019f3f5d7867d8af7c5dd6ec4284.jpg

Drie olifanten die onderdeel uitmaakten van de tentoonstelling Elephant Parade in het centrum van Doetinchem worden verkocht. De opbrengst wordt door het Binnenstadbedrijf gebruikt om nieuwe activiteiten te organiseren.

Redactie REGIO8 |
"Met name voor Achterhoekse bedrijven of Doetinchemse ondernemers is zo’n toonaangevend olifantenbeeld een uniek kunstwerk en past het karakter van deze speciale olifanten bij de Achterhoekse identiteit", vindt activiteitenmanager Jos Tiemessen van het Binnenstadbedrijf. Tijdens de Elephant Parade stonden er in de maand juli in totaal 28 olifanten in de binnenstad. De kunstparade werd georganiseerd om aandacht te vragen voor de bescherming van de olifant.

De Elephant Parade trekt van stad naar stad, waar er op elke locatie nieuwe kunstwerken worden toegevoegd. De drie Doetinchemse olifanten, genaamd 'Deerntje Truus', 'Guus' en 'Fragile', zijn anderhalve meter bij anderhalve meter groot. De laatste, 'Fragile' werd tijdens het openingsweekend live beschilderd door kunstenares Rosalie de Graaf.

Foto: REGIO8

Lees ook

CampagneBronckhorst0.png

Lijsttrekkers Bronckhorster politiek trappen verkiezingscampagne af

De lijsttrekkers van de Bronckhorster politieke partijen trapten donderdag bij het gemeentehuis in Hengelo de campagne af. Op het verkiezingsdoek staan vertrouwde gezichten én nieuwe partijen. Een bekende naam is Marcel Westerink: eerder lijsttrekker van GBB, nu namens Lokaal Bronckhorst.

GerritVossers670.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een warm weekend met stijgende temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij de stuw in Ulft voorspelt de weerboer een warm weekend, met steeds stijgende temperaturen.

nepagenten20.jpg

Nepagenten maken buit in Varsseveld, gemeente en politie waarschuwen

Nepagenten hebben twee keer toegeslagen in Varsseveld afgelopen week. Wat er precies buit is gemaakt, is niet bekend. De gemeente Oude IJsselstreek en de politie waarschuwen nu wederom voor de aanwezigheid van nepagenten.

OrionStarsFener0.jpg

Einde Europese campagne Orion na nederlaag in Istanboel

Het Europees avontuur van het Doetinchemse Orion Stars zit erop na de nederlaag tegen Fenerbahçe Spor Kulübü. In de kwartfinale van de CEV Volleyball Cup werd het donderdagavond in Istanboel 3-0.

Dijkhuizen20.jpg

Superboeren gaan voor drie uit drie tegen Jong-ploegen: El Kadiri terug in de basis

De Graafschap gaat vrijdag op jacht naar de derde overwinning op rij. Op de eigen Vijverberg treffen de Doetinchemmers met Jong FC Utrecht voor de derde week op rij een ‘Jong-ploeg’. De Domstedelingen bezetten de twaalfde plaats en maken volgens Marinus Dijkhuizen een goed seizoen door.

RamadanMoskee20.jpg

Ramadan van start bij Doetinchemse moskee: 'Het is een maand van reflecteren'

Voor moslims over de hele wereld is de ramadan is begonnen. Zo ook voor de bezoekers van de Merkez Moskee in Doetinchem, waar de heilige maand werd afgetrapt met een gebed. In deze maand is eten, drinken, roken, seks en zondig gedrag niet toegestaan tussen zonsopkomst en zonsondergang.