Ulft, Netherlands

Doetinchemse moet stoppen met uitingen over satanisch-pedofiel netwerk

Foto: REGIO8
Een vrouw uit Doetinchem moet van de rechter stoppen met uitlatingen over een vermeend satanisch-pedofiel netwerk in de gemeente Bodegraven-Reeuwijk. Mocht de Doetinchemse toch doorgaan, wordt haar een dwangsom van vijfduizend euro per overtreding opgelegd.
Redactie REGIO8 | 26 augustus 2024 14:27 | Aangepast op 26 augustus 2024 14:27
De vrouw uit Doetinchem begon op 3 april 2023 met het delen van complottheorieën op social media over kindermoorden door een satanisch-pedofiel netwerk in de gemeente Bodegraven - Reeuwijk. De Zuid-Hollandse gemeente heeft de rechter gevraagd om alle uitlatingen te verbieden. "Niet alleen nieuwe, maar ook de berichten die ze eerder op onder meer social media, websites en online platforms publiceerde", aldus de rechtbank.

De Rechtbank in Zutphen is meegegaan in de eis en heeft de vrouw opgelegd om ook alles te verwijderen wat al online staat. "Als de vrouw zich niet aan deze verboden houdt, dan wordt haar een dwangsom opgelegd van 5 duizend euro per overtreding, oplopend tot in totaal 400 duizend euro", valt te lezen in de uitspraak.

'Zeer bedreigend en beschadigend'
In 2021 werd Bodegraven-Reeuwijk ook al geteisterd door personen die online complotverhalen verspreiden over het zogenaamde satanisch-pedofiel netwerk. Dit zorgde toen voor onrust op een begraafplaats in Bodegraven met onder andere grafschennis van kindergraven.

Dat de Doetinchemse vrouw deze verhalen nu weer de wereld in helpt is volgens de Rechtbank ernstig: "De inhoud van de uitlatingen van de vrouw hierover zijn zeer bedreigend en beschadigend voor inwoners en medewerkers van de gemeente en daarmee onrechtmatig."

Lees meer over:

Rechtbank|Doetinchem|complot|

Lees ook

Fatbiker gewond na aanrijding op Keppelseweg in Doetinchem

Bij een ongeval op de Keppelseweg in Doetinchem is een fatbiker aangereden door een automobilist. Mo...

Medewerker OM uit Doetinchem met tienduizenden kinderpornofoto's wordt vervolgd

Het Openbaar Ministerie vervolgt een 51-jarige man uit Doetinchem voor het bezit van kinderpornofoto...

Eeuwenoud vikingzwaard keert na maanden restauratie terug naar Doetinchem

Het vikingzwaard uit Doetinchem is terug. Na maanden van behandeling bij een restauratiebedrijf in h...

30-jarige Doetinchemmer veroordeeld tot celstraf voor witwassen

Een 30-jarige man uit Doetinchem is door de rechtbank veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf, ...

Gelderland zoekt locatie voor nieuw hoogspanningsstation in de Achterhoek

In navolging van landelijk netbeheerder TenneT, heeft Provincie Gelderland ook plannen gepresenteerd...

Tientallen kinderen sleeën van de ‘hoogste berg van Doetinchem’

Golfen in de sneeuw is nogal lastig. In Doetinchem hadden ze daarom iets bedacht hoe er toch volop g...