gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchemse horeca zorgt voor kerstdiners

28c1ad809d393f8a1e2befcb68440bf0.jpg

Horecazaken uit Doetinchem zorgen dat bijna achthonderd personen met een minimaal inkomen vrijdagavond alsnog kunnen genieten van een kerstdiner met drie gangen. Met het project 'Het Grootste Kerstdiner' hopen de initiatiefnemers en alle andere betrokkenen de donkere dagen voor minima én de horeca op te fleuren.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
“Drie weken terug zaten we samen aan de keukentafel en bedachten we dat we iets moesten doen”, aldus Maarten Op de Weegh, die samen met Stadscafé Simons-eigenaar Robby Welling het initiatief nam. “We moeten de horeca ondersteunen en we moeten ook iets doen voor de mensen die het nodig hebben, zo kwam dit idee samen.” Volgens Op de Weegh, ook bestuurslid bij de Voedselbank, betekent het veel voor de inwoners die een kerstdiner ontvangen: "Het geeft hoop, het geeft perspectief. We hebben mensen aan de lijn gehad die zeiden: 'Ik ga voor het eerst in jaren de kersttafel weer mooi dekken, ik ga een kaarsje aansteken en er gewoon een feest van maken.' Die hoop en dat perspectief, dat mensen huilend opbellen, daar doe je het voor. Een klein beetje warmte in donkere dagen."

De zaken die meedoen aan 'Het Grootste Kerstdiner' zorgen elk voor eigen gerechten. Naast Simons zijn het Hotel Villa Ruimzicht, Eetwinkel Van Mien, LEV Foodbar, Gringo’s, Macamba, Pinchos, Het Borghuis, Eetcafé 't Stads-Basteon en Bar & Bistro Jules. “Iedereen heeft de vrije hand gekregen om zijn eigen handtekening in de gerechten te krijgen en een mooi driegangenmenu te maken,” aldus Welling. De diners worden op kerstavond door veertig vrijwilligers bezorgd bij in totaal 320 huishoudens, volgens Welling een behoorlijke uitdaging: “Normaal gesproken zou het kerstdiner een soort kerstlunch worden en het zou in de zaak zijn. Dat doe je wel vaker, dus dat is eenvoudig. Nu moet je bezorgen en dat neemt al extra druk en vooral logistieke planning met zich mee.”

Tweede editie in 2022
'Het Grootste Kerstdiner' wordt bekostigd door donateurs, die voor 17,50 euro een maaltijd konden sponsoren. De ongeveer achthonderd inwoners die een diner ontvangen zijn onder meer cliënten van Stichting Mini Manna, De Stadskamer, De Voedselbank en Iriszorg. “Eigenlijk is dat nog maar een tipje van de ijsberg”, zegt Op de Weegh. “In totaal zou het gaan om zo’n zesduizend mensen in Doetinchem die hier gebruiken van zouden mogen maken. We gaan volgend jaar ook door dus op die zin hopen we volgend jaar op nog grotere getallen en evenveel bereidheid als dat we nu hebben gevonden.”

Foto: REGIO8

Lees meer over:

|

Lees ook

PXL_20260327_193142612.MP.jpg

Kruis van oorlogsschroot en processie verbindt de Duitsers met Netterden

Een kruis, gesmeed uit oorlogsschroot, gedragen over de grens als symbool voor vrede. Jaarlijks lopen mensen van het Duitse Spielberg naar Netterden om samen stil te staan bij vrede en de slachtoffers van oorlogen. Het doel is de verbondenheid bij elkaar op te zoeken.

WhatsApp Image 2026-03-30 at 16.35.16.jpeg

Shovel vliegt in brand bij boerderij in Doetinchem

Een shovel is maandagmiddag op de Kommendijk in Doetinchem in brand gevlogen tijdens werkzaamheden. Het is nog niet bekend hoe de brand exact heeft kunnen ontstaan.

KoeiendansZonderDans3 @Mijndronebeeld.jpg

Koeien dansen weer in Hummelose wei: ‘Zorgen voor heel veel biodiversiteit’

Het blijft elk jaar weer een bijzonder moment voor koeien, de boer én honderden bezoekers: de koeiendans. Nadat de dieren de hele winter in de stal hebben doorgebracht, mogen ze eindelijk weer de wei in. Ronald Pelgrom van de ijsboerderij in Hummelo ziet de spanning elk jaar weer toenemen in aanloop naar het spektakel.

Handballer0.jpg

Handbalkeeper Martin Reijntjes (63) stopt na 48 jaar: ‘Het is goed geweest’

Voor Martin Reijntjes uit Gendringen was het zaterdagavond een bijzondere avond: zijn laatste handbalwedstrijd. Na ongeveer 48 jaar in selectieteams stopt de doelman. “Ik vond het wel spannend. Ik was er de hele week al mee bezig”, zegt hij in aanloop naar zijn laatste duel voor het Ulftse UGHV.

Knakpaling.jpg

Zwaar verminkte palingen aangespoeld bij Rees en Emmerich: ‘Ongewoon veel’

Honderden dode en nog levende, zwaargewonde palingen zijn de afgelopen weken aangetroffen langs de Rijn bij Rees en Emmerich. Volgens deskundigen gaat het om ongewoon hoge aantallen. Dat is extra zorgwekkend, omdat de palingstand al jarenlang onder zware druk staat.

WhatsApp Image 2026-03-30 at 11.54.25.jpeg

Ernstig ongeval op N18 bij Groenlo, weg afgesloten

De N18 tussen Groenlo en Lichtenvoorde is afgesloten na een ernstig ongeval met een personenauto en een vrachtwagen. De aanhanger van de vrachtwagen is gekanteld, de personenauto ligt in de sloot. Er is tenminste één gewonde gevallen.