Ulft, Nederland
Terug

Doetinchemmers zijn veel online te vinden

c704e274de59a02521753bcae01f37ec.jpg

Inwoners van Doetinchem zijn anderhalf uur langer online te vinden dan de gemiddelde Nederlander. Uit onderzoek van KPN blijkt dat Doetinchemmers gemiddeld zes uur per dag besteden aan internet, Social media en het bekijken van video's.

Redactie REGIO8 |
Het onderzoek werd in februari via Facebook afgenomen onder inwoners in Doetinchem. Uit de resultaten blijkt dat Doetinchemmers de meeste tijd besteden aan het surfen op internet (39%) en het streamen van video’s (37%). Voor het kijken van films en series gebruikt 57 procent een streamingsdienst als Netflix, Videoland of Disney Plus. Ondanks dat Doetinchemmers langer online zijn kijken ze minder naar de streamingsdienst dan de gemiddelde Nederlander. Landelijk wordt er gemiddeld twee uur per dag content op het platform gekeken. Inwoners uit Doetinchem doen dit gemiddeld maar één uur per dag.

Een groot deel van de Doetinchemmers koopt ook zijn eerste levensbehoeften online. Ongeveer 67 procent doet namelijk zijn boodschappen via het web of koopt hier zijn kleding. Toch kunnen inwoners makkelijk een dag overleven zonder internet. Zes op de tien inwoners geven aan gemakkelijk een dag zonder te kunnen.

Foto: REGIO8

Lees ook

CarnavalKilder50.jpg

Leutekum barst los: REGIO8 zendt grote carnavalsoptocht live uit

REGIO8 zendt in samenwerking met CV De Umdraeyers zaterdag live de carnavalsoptocht van Doetinchem, oftewel Leutekum uit. Vanaf het Simonsplein doet de omroep rechtstreeks verslag van de feestelijke stoet die dwars door het centrum trekt, zodat je niets hoeft te missen van het grootste carnavalsfeest van de Achterhoek.

15d4d017c302a0b87295d01fc6656b64.jpg

Nog veel zorgen over veiligheid rond nieuwe opvanglocatie dak- en thuislozen Doetinchem

Een buurtbewoner van de beoogde opvanglocatie voor dak- en thuisloze mensen aan de Amphionstraat in Doetinchem heeft donderdagavond tijdens de beeldvormende raad zijn zorgen geuit over de plannen. Hij benadrukt geen tegenstander van opvang te zijn, maar maakt zich vooral zorgen over de veiligheid in en rondom de locatie. Dit is een zorg die de raad deels ook deelt. De inspreker deed de raad en wethouder een concreet voorstel.

sneeuw ruimen particulier.jpg

Gladheid op komst: in Duitsland boetekans voor gebruik strooizout

Particulieren in Duitsland riskeren een boete als zij hun stoep met strooizout bestrooien. In veel steden is het gebruik ervan verboden vanwege milieuschade, en overtreding kan honderden tot zelfs duizenden euro’s kosten.

Douwe0.png

Ernst & Bobbie, Bankzitters en Douwe Bob toegevoegd aan line-up Zwarte Cross

De line-up van de Zwarte Cross is uitgebreid met 41 nieuwe namen. Opvallende toevoegingen zijn onder meer UB40 ft. Ali Campbell, Douwe Bob en Bankzitters. Terwijl Ernst, Bobbie & de Rest de blikvanger is tussen de acts op de theaterweide.

MarinusFluitje0.jpg

De Graafschap trapt carnaval af in Lampegat tegen nummer drie Jong PSV

De Graafschap reist morgen met de herstelde sterkhouders Ibrahim El Kadiri en Rowan Besselink in de selectie af naar Eindhoven voor het treffen met de verrassing van het seizoen, Jong PSV. Hoewel de eerste overwinning van 2026 tegen Jong Ajax overtuigend werd behaald, tempert trainer Marinus Dijkhuizen het positivisme enigszins in aanloop naar het duel met de huidige nummer drie: “Het is niet gelijk dat het op de rit staat”

7a7ab817279f47359203d19f8277a0f84189f5f3.png

Varsseveldseweg maandenlang op de schop: nieuw asfalt voor rijbaan en fietspad

De Varsseveldseweg tussen Westendorp en Doetinchem gaat de komende maanden flink op de schop. Van 2 maart tot en met 12 juni wordt de weg in opdracht van Buha in meerdere fases aangepakt. Zowel de hoofdrijbaan als het fietspad krijgen een opknapbeurt.