gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchem sleept Groen Award binnen

f6f3c501661d13cdad8e2475eeca0643

Doetinchem heeft een award in de wacht gesleept voor ‘meeste groen per inwoner’ tijdens de Groene Stad Challenge 2021. Gemeenten werden tijdens deze challenge uitgedaagd om meer te vergroenen en de gezondheid van inwoners te bevorderen.

Davie Klein Gunnewiek |  | Aangepast op
“Ik ben ontzettend blij met deze prijs”, laat wethouder Ingrid Lambregts weten. Ze nam de Groen Award maandag tijdens een liveshow in Amsterdam in ontvangst. “Doetinchem heeft niet alleen het meeste openbaar groen, we hebben ook het meeste groen als het gaat om privétuinen. Ik wil dus ook de inwoners van Doetinchem feliciteren met deze award”, zegt Lambregts. Doetinchem eindigde ook op een zevende plek in de top tien van meest groene steden, waar 103 gemeenten in Nederland aan deelnamen. Daarbij is gekeken naar plekken in de gemeente waar groen zich bevindt en waar het uit bestaat (gras, struiken of bomen). Ook is in elke gemeente onderzocht waar de meeste ‘zinloze’ verharding ligt en welke terreinen en gebieden de meeste potentie hebben om te vergroenen.

“Als gemeente stimuleren wij het vergroenen van particuliere tuinen, maar inwoners hebben zelf de handschoen opgepakt”, zegt Lambregts. Zo verstrekte de gemeente gratis bomen, werden tegels ingeruild voor planten en is er subsidie voor het afkoppelen van het regenwater. “Deze prijs vormt een mooi erkenning voor hun inspanningen”, aldus Lambregts. “Hopelijk motiveert het meer inwoners om hun tuinen te vergroenen.”

Foto: Groene Stad Challenge

Lees ook

Euroscope_040

Vierde aflevering 'EuroScope': Is het gras voor boeren in Duitsland groener?

EuroScope is een serie van vijf afleveringen waarin REGIO8 samen met vier partneromroepen laten zien hoe Europa en de besluitvorming in Brussel het dagelijks leven van mensen beïnvloeden. Aflevering 4 gaat over waartoe samenwerking in het grensgebied leidt.

Othniël Raterink (2)

Winterswijker Raterink op huurbasis naar ADO Den Haag

Winterswijker Othniël Raterink speelt dit seizoen op huurbasis voor eredivisionist ADO Den Haag. De voormalig Superboer komt over van Italiaanse Cagliari Calcio. De Hagenaren hebben ook een optie tot koop bedongen.

WhatsApp Image 2026-08-12 at 09.07.25

Geen gewonden bij botsing tussen auto's bij Harreveld

Bij een botsing op een kruising in het buitengebied van Harreveld zijn woensdagochtend twee auto’s beschadigd geraakt. Bij het incident zijn geen gewonden gevallen.

112Doetinchem

Brand in groenstrook Doetinchem: aangifte tegen daders gedaan

Een stuk bosschage langs de Oostelijke Randweg in Doetinchem is dinsdagmiddag afgebrand. Dit gebeurde nadat vier jongeren daar met vuur speelden. Eén van de vier jongeren bleef ter plaatse, terwijl de andere drie wegvluchtten.

04 Sluis de Pol0

Historische maatregel; sluizen Oude IJssel voor het eerst op slot

Sluis de Pol bij Gaanderen en sluis Doesburg gaan op slot. Waterschap Rijn en IJssel zet de enige twee sluizen van de Oude IJssel dicht om te voorkomen dat er te veel water uit de rivier loopt. Het is een historisch ingrijpen, nooit eerder gingen de sluizen volledig dicht voor de recreatievaart.

SterrenwachtZon

‘Bescherm je ogen’: Achterhoek maakt zich op voor zonsverduistering

Na 27 jaar kan de Achterhoek zich weer opmaken voor een bijzonder fenomeen. Woensdagavond is er namelijk een zonsverduistering van 90 procent te zien. Een kans als deze laat volgens sterrenwacht Lochem nog tientallen jaren op zich wachten.