Ulft, Nederland
Terug

Doetinchem reikt opnieuw kinderlintjes uit

100bdf870ae977e3f190d29753e5ee12.jpg

Doetinchem gaat voor het tweede jaar op rij kinderlintjes uitreiken. De lintjes worden uitgereikt aan kinderen tot en met 17 jaar die zich belangeloos inzetten voor de maatschappij of een ander.

Redactie REGIO8 |
“We hadden vorig jaar drie lintjes”, vertelt burgemeester Mark Boumans. “Dat waren hele verschillende dingen. Het kan bijvoorbeeld zijn omdat je levensreddend hebt gehandeld, omdat je de politie waarschuwt bij een gevaarlijke situatie of zelf handelt, omdat je opkomt voor een bepaald belang en daarbij mensen motiveert of omdat je al heel lang je oude buurvrouw helpt. Dat je bijvoorbeeld in deze coronatijd de boodschappen doet en naar de apotheek gaat”, schetst de burgemeester een paar voorbeelden die in aanmerking kunnen komen voor een kinderlintje. “Eigenlijk krijgen we ook allerlei aanmeldingen van deze aard.”

Via de site kun je een kind dat in aanmerking komt doorgeven. “Het is heel eenvoudig. Er is geen ingewikkelde procedure, je hoeft niet hele stapels formulieren in te vullen. Een korte omschrijving met een steunbetuiging, dan redden wij ons al een heel eind.” Dat is een stuk simpeler dan bij een koninklijk lintje. “Nee dat is hier gelukkig veel eenvoudiger. Bij een koninklijke onderscheiding wordt altijd je doopceel gelicht en gekeken of je geen strafbare dingen gedaan hebt. Dat is hier natuurlijk niet zo, we zijn blij dat we allerlei jonge gasten in onze gemeente hebben die bijzondere dingen doen. Niet voor zichzelf zozeer, maar juist voor de ander. Dus die screening is heel licht.”

Uitreiking
Opgeven kan tot het einde van de maand. De uitreiking van de lintjes is in november, maar naar een goede manier wordt nog gezocht. “Vorig jaar hebben we dat in de raadzaal van het stadhuis gedaan. Dat was een hele leuke bijeenkomst waar alle drie de kinderen die een lintje kregen ook hun familie hadden uitgenodigd of de mensen waar het om ging. Dat wordt dit jaar wat lastiger.” Eigenlijk wil de gemeente de uitreiking doen op 20 november, de internationale dag van het kind. “Of dat helemaal lukt weet ik niet”, is de burgmeester eerlijk. “We moeten een beetje nadenken over een andere manier van uitreiken. Maar goed, zoals alles bij corona geldt dat we ook hier onze creativiteit moeten aanspreken om te zorgen dat het toch een leuke bijeenkomst of een leuk moment gaat worden.”

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-13 at 10.21.18 PM.jpeg

Invallers El Kadiri en Kwint helpen De Graafschap aan zege

De Graafschap is het carnavalsweekend goed begonnen. In Eindhoven werd er met 1-2 gewonnen van Jong PSV en heroverden de Doetinchemmers de derde plek in de Eerste Divisie.

WhatsApp Image 2026-02-13 at 15.32.36.jpeg

Auto vliegt in brand op N18 bij Varsseveld, niemand gewond

Op de N18 bij Varsseveld is vrijdagmiddag een voertuig in brand gevlogen. Vermoedelijk is de brand ontstaan door kortsluiting. Er raakte niemand gewond.

01_voorgevel.jpg

Samenwerking op ‘Campus Achterhoek’ moet onderwijs in Doetinchem versterken

De nieuwe ‘Campus Achterhoek’ krijgt steeds meer vorm. Iselinge Hogeschool en het Graafschap College willen samen een kloppend hart creëren voor mbo-, associate degree- en hbo-onderwijs in de regio. De eerste stap in die ambitie is de verhuizing van Iselinge Hogeschool naar een nieuwe vleugel, die wordt aangebouwd aan het gebouw van het Graafschap College aan de Kennedylaan. Een belangrijke ontwikkeling voor het onderwijs in Doetinchem én voor de toekomst van de hogeschool.

PlatteDroomAfl210.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken hard aan eigen droomwoning

Jonge Achterhoekers Liz Hagen, Calvin te Vaarwerk en Matthijs Hilge hebben allemaal de ambitie om in de Achterhoek hun droomhuis te realiseren. In de tweede aflevering van de driedelige serie ‘De Platte Droom’ is te volgen hoe de jongeren dit aan willen pakken.

d8e6138b-8b84-4b66-b085-b2657e7d17ae.jpg

Explosie in Eibergen: politie zoekt getuigen

Bij een gebouw aan de Hemstea in Eibergen is in de nacht van donderdag op vrijdag een explosie geweest. De politie gaat ervan uit dat de ontploffing door menselijk handelen is veroorzaakt.

Gerrit6710.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een wisselvallig carnavalsweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij IKC De Wijssel in Gendringen tijdens de carnavalsviering voorspelt de weerboer een carnavalsweekend met veel gezichten.