gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Dierencentrum Achterhoek niet extra druk

eb095fe9643c43fd934eb75db0b58e4b

Het Dierencentrum Achterhoek (DCA) sloot onlangs een overeenkomst met zeven Achterhoekse gemeente voor het opvangen van zwerfdieren, waardoor de hulpverlening voor onder meer honden en katten de aankomende tien jaar verzekerd is in de regio. Het asiel was bang voor een toename van het aantal dieren door de coronacrisis, maar ziet dat dit vooralsnog meevalt.

Redactie REGIO8 |

"Aan het begin van de coronacrisis waren we huiverig dat we dieren zouden krijgen van mensen die ziek werden", aldus Ina Sämming, directeur van het DCA. "Maar dat werd gelukkig goed opgevangen door buren en vrienden." Wel is volgens Sämmings gebleken dat meer mensen, nu ze thuiswerken en meer tijd hebben, een huisdier aanschaffen. Ze merkt dat veel mensen moeite hebben met bijvoorbeeld de opvoeding van honden, omdat de puppycursus niet door kon gaan. De directeur is bang dat het aantal op te vangen dieren de komende periode daardoor toeneemt: "Wij worden steeds vaker benaderd door mensen die in de problemen komen, vaak kunnen we door middel van telefonisch advies voorkomen dat zo'n diertje hier moet komen."

Jaarlijks vangt het DCA tussen de zeshonderd en duizend dieren op. Dankzij de samenwerking met de gemeenten Aalten, Bronckhorst, Doetinchem, Montferland, Oost Gelre, Oude IJsselstreek en Winterswijk kan het centrum gaan denken over de toekomst. "Het is voor ons zekerheid, we weten waar we aan toe zijn de komende jaren", legt Sämming uit. "We hebben ook al heel lang nieuwbouw nodig."

Foto: REGIO8

Lees ook

Schermafbeelding 2026-06-25 143543

Nieuw spoor in grensgebied: onderzoek naar verdwijning Borculoër Wico van Leeuwen

De politie heeft mogelijk een nieuw aanknopingspunt gevonden in het onderzoek naar de verdwijning en vermoedelijke dood van de 48-jarige Wico van Leeuwen uit Borculo. Duitse en Nederlandse politieagenten hebben maandag onderzoek gedaan in een natuurgebied bij het Duitse Vreden.

DierenWarmte0

Extreme hitte vraagt om extra maatregelen voor dieren in de Achterhoek

De afgelopen dagen steeg het kwik in de Achterhoek naar tropische temperaturen. Niet alleen Achterhoekers hebben moeite met de hitte, ook dieren hebben het erg warm. Bij het dierencentrum Achterhoek in Doetinchem stijgt de temperatuur in het gebouw al snel, waardoor medewerkers voorzorgsmaatregelen moeten nemen om de dieren het zo aangenaam mogelijk te maken.

Slagersmes

Man aangehouden voor zware mishandeling na steekincident met slagersmes in Ulft

Een persoon is donderdagochtend aangehouden voor zware mishandeling in Ulft. De verdachte viel een vrachtwagenchauffeur met een slagersmes aan.

Ondertekening Ned:D politiediensten

Samenwerking Nederlandse en Duitse politie krijgt stevigere basis

Nederlandse en Duitse agenten werken in de grensstreek al langer samen, zoals gezamenlijke patrouilles op de Bocholtse kermis of de politiegrenspost in Dinxperlo. Maar de overeenkomst die woensdag in Zevenaar is ondertekend, gaat over een breder mandaat, waar de Duitse Bondspolitie, NRW en de Koninklijke Marechaussee en het politiedistrict Oost-Nederland werkbaar kunnen samenwerken in een groter grensgebied dat grenst aan Noordrijn-Westfalen.

SportGorsselGLD

Gorssel zoekt nieuwe manieren om zorg bereikbaar te houden

De landelijke recordpoging buiten bewegen ging niet door vanwege de hitte, maar op het plein voor Den Oldenhof in Gorssel werd wel gewoon gesport. Voor Zorgzaam Gorssel was de ochtend vooral een manier om inwoners met elkaar in contact te brengen. Dat is volgens de initiatiefnemers hard nodig in een dorp waar de gemiddelde leeftijd inmiddels 63 jaar is.

Schermafbeelding 2026-06-24 165910

Auto meters meegesleept na botsing met vrachtwagen in Steenderen

Bij een ongeval op de L. Dolfinsweg in Steenderen zijn een auto en een vrachtwagen met elkaar in botsing gekomen. Het voertuig zou meters zijn meegesleept na de aanrijding.