gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Didam krijgt nieuwe opvang voor 250 asielzoekers

ad6713b5a6b5424154b658f8b246f228.jpg

De gemeente Montferland moet 250 asielzoekers opvangen. Nu is bekend geworden dat dit in of rond Didam gaat gebeuren. De geruchten over de mogelijke opvanglocatie deden al langer de ronde. De gemeente heeft geleerd van het verleden; nu zeggen ze de burger tijdig te willen betrekken bij het proces.

Bart Sollman |  | Aangepast op
"Er is nu veel onrust in Didam over de opvang van asielzoekers. Ook gaan er allerlei geruchten rond over mogelijke opvanglocaties. We willen graag dat inwoners, ondernemers en maatschappelijke organisaties in en rond Didam kunnen meedenken over waar en hoe we asielzoekers kunnen opvangen," valt er te lezen in een raadsvoorstel. Nu is er een participatie- en communicatieplan opgesteld om de inwoners goed te betrekken bij de ontwikkeling van een opvanglocatie. Zo kunnen inwoners een enquête op de deurmat verwachten, waarin gevraagd wordt naar een geschikte plek voor de opvang.

Dat de opvang in of rond Didam komt, is volgens de gemeente logisch: "Dit omdat Didam de grootste kern is. 250 opvangplaatsen drukken minder zwaar op een grote kern dan op de kleinere kernen. Bovendien heeft 's-Heerenberg al meerdere opvanglocaties (voor Oekraïners en asielzoekers)." In november krijgen de inwoners de enquête; vervolgens zijn er in januari inloopbijeenkomsten. Met de opvang van 250 asielzoekers voldoet de gemeente aan de taakstelling van het rijk.

Lees ook

8c0e1325-f78f-37b4-9b18-e54edc61b6cd.jpg

Verkeersregelaars schuttersgilde weren sluipverkeer uit Netterden door kermis

Schutterij St. Walburgis Gilde in Netterden zet zaterdagavond verkeersregelaars in om sluipverkeer door het dorp tegen te houden. Door de afsluiting van de A3 bij Emmerich en Elten is het veel drukker dan normaal in het grensdorp. Juist dit weekend begint ook de kermis in Netterden.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Masturberende automobilist uit Borculo (28) krijgt taakstraf

Een automobilist uit Borculo die minderjarige meisjes op de fiets de stuipen op het lijf joeg door ze masturberend in te halen krijgt een taakstraf van 160 uur, waarvan 40 uur voorwaardelijk. Dat heeft de rechtbank in Arnhem bepaald.

Stadstheater Bocholt.jpg

Theater Bocholt mist 650 stoelen, gemeente laat het er niet bij zitten

De Duitse grensgemeente Bocholt heeft een rechtszaak aangespannen naar aanleiding van de mogelijke verduistering van theaterstoelen. Er is bij het Openbaar Ministerie in Hildesheim een klacht ingediend tegen de eigenaar van een stoffeerdersbedrijf uit de regio Hannover. Die liet halverwege het uitvoeren van een opdracht opeens niets meer van zich horen.

Teun Gijselhart (2).jpg

Smaakmaker Gijselhart vertrekt naar Spaanse promovendus Deportivo La Coruña

Middenvelder Teun Gijselhart ruilt de Achterhoek in voor de Spaanse zon. De absolute smaakmaker van het afgelopen seizoen tekent bij promovendus Deportivo La Coruña uit en gaat spelen op het hoogste niveau van Spanje.

gwwp0.png

Weerboer Gerrit voorspelt een warm weekend met kans op onweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanaf De Pol in Aalten voorspelt de weerboer een onstuimige zaterdag en een bewolkte zondag.

Huntenkunst_37.JPG

Voor de 32e keer Huntenkunst: ‘het is logisch om je op Duitsland te richten’

“Het is hier geen kunstgalerie, maar een beursvloer vol kunstenaars.” De Duitse beeldend kunstenaar Wilma Ruth uit Düsseldorf had Huntenkunst nauwelijks beter kunnen typeren. In de SSP-hal van het DRU Industriepark in Ulft krijgt de kunstbeurs dit weekend opnieuw een nadrukkelijk Duits accent. Van de 250 deelnemers komen er ongeveer zestig uit Duitsland. Ook in de ballotagecommissie, die het niveau van de beurs bewaakt, zitten Duitse juryleden