gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Didam in de bres voor slachtoffers brand: 'Die mensen zijn alles kwijt'

782189549c68f68153a419f3ceb62908

Vier Didamse gezinnen zijn in de nacht van maandag op dinsdag door een verwoestende brand hun hele hebben en houwen kwijtgeraakt. Burgemeester Harry de Vries bracht dinsdagochtend een bezoek aan de wijk om met buurtbewoners te spreken, en schooldirecteur Harry Gubbels startte een inzamelingsactie voor de slachtoffers.

Viggo Zweverink | Remco Geurts |  | Aangepast op
“Het eerste wat wij gaan doen is ervoor zorgen dat de getroffen personen de dingen krijgen die zij nodig hebben. Zoals een burgemeester betaamd, zelfs in mijn laatste week, ben ik 24/7 beschikbaar voor de inwoners van de gemeente Montferland”, laat De Vries weten. Door de brand zijn 24 mensen, waaronder jonge kinderen, getroffen. Een groot deel hiervan kon terecht bij kennissen of vrienden, de andere slachtoffers konden terecht bij een hotel in de buurt.

Burgemeester de Vries geeft aan dat Montferland de komende tijd blijft zorgen voor de slachtoffers. “Dat betekent dat wij voor de komende nachten ervoor zorgen dat mensen onderdak hebben. Wat voor ons als gemeente heel belangrijk is, is dat mensen weer identiteitsbewijzen krijgen. Op zo’n kort mogelijke termijn.”, aldus de burgervader. De Vries geeft aan dat de gemeente ook gaat helpen bij het krijgen van de eerste basisvoorzieningen: “Die mensen zijn alles kwijt. Verder moet ik vermelden dat er in Didam allerlei hartverwarmende inzamelingsacties worden opgezet.”

Inzamelingsactie
Eén van die inzamelingsacties is op touw gezet door Harry Gubbels, directeur van de Albert Schweitzerschool in Didam. Op de school kwam het nieuws van de brand hard binnen. “Wij zijn als team bij elkaar gaan zitten om te kijken hoe wij dit aan gaan pakken. Wij hebben afgesproken dat er in iedere groep over gesproken zal worden, op het niveau dat bij die kinderen hoort”, aldus Gubbels. “Wij vonden het een goed idee om iets op te starten om de gezinnen te helpen. Zo zijn wij op het idee gekomen om een inzamelingsactie op te zetten.”

Tot vreugde van de directeur stromen de donaties binnen. Hij vindt het mooi om te zien dat zijn school iets kan betekenen voor de getroffen families. “De spullen willen wij vandaag gaan bezorgen aan de getroffen gezinnen. Natuurlijk gaan wij ook nog kijken of er andere dingen nodig zijn, zoals een ledikantje of iets dergelijks”, aldus de schooldirecteur. Hij geeft aan dat de deur van zijn school open staat voor ouders die willen praten over de gebeurtenis, om het een plekje te geven. “Want het kan mensen diep raken.”

‘Nu zijn ze weer alles kwijt’
Drie kinderen van één van de getroffen gezinnen kregen les op de Albert Schweitzerschool. “De vader kwam hier vannochtend de kinderen afmelden. Dat gaat mij dan ook echt aan het hart, natuurlijk snappen wij dat zij er niet zijn”, zegt Gubbels. “Hij zei dat het naar omstandigheden goed ging. Maar ze zijn namelijk vluchtelingen en hebben al een groot verleden, nu zijn ze weer alles kwijtgeraakt.”

Inmiddels is bekend dat de locatie van de brand wordt beschreven als plaats delict. Dit is vanwege het lopende onderzoek. Over de oorzaak is verder nog niets bekend.

Lees ook

Bruga70

Duitsers gebruiken plastic en aarde en minder beton en staal voor viaducten over A3

Nog één keer krijgt het grensverkeer op de A12 richting Duitsland te maken met een volledige afsluiting van de A3 bij Emmerich. Na de zomervakantie worden daar de laatste twee van de vijf vernieuwde viaducten ingehesen op de staanders van kunststof en aarde. Volgens wegbeheerder Autobahn GmbH blijft de hinder opnieuw beperkt tot slechts één weekend, dankzij een nieuwe bouwtechniek die de vernieuwing van bruggen sneller maakt.

IMG_0213

‘Angst slechte raadgever, als gemeente niet laten chanteren’

95 sociale huurwoningen in Ruurlo, Borculo en Neede. Een prachtig bouwplan, daar is iedereen het over eens. De kneep zit ’m in de aankoop van vijftien modulaire woningen voor ontheemde Oekraïners in Ruurlo, waar een tiental buurtbewoners niet permanent op zit te wachten.

regen10

Code geel van kracht: stevige onweersbuien verwacht

Code geel is afgegeven in de Achterhoek. Veel wind en stevige onweersbuien worden verwacht deze woensdagmiddag- en avond. Net als dinsdag kunnen hagel en windstoten optreden, waarschuwt het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI).

Joost van Oostrum

CDA ziet als tik op de vingers bedoelde motie juist omarmd worden

De fractie van Samen voor Berkelland (SvB) heeft in schriftelijke vragen de termen ‘Inheemse Berkellanders’ en ‘uitheemse bevolking’ gebezigd. Dat leverde niet alleen een afkeurende reactie van burgemeester Joost van Oostrum op, maar ook een motie van het CDA. Maar die tik op de vingers werd juist omarmd; niet alleen SvB maar álle zes fracties dienden het CDA-voorstel mede in.

Motorvierdaagse10

Ruim zestig motorrijders van start tijdens Achterhoekse motorvierdaagse

Nu de avondvierdaagses in de regio erop zitten, is het de beurt aan de motorrijders. Dinsdagavond trapten vier motorverenigingen uit de regio in Vorden de motorvierdaagse af. Tijdens dit evenement rijden deelnemers dagelijks een tocht van honderd kilometer. De tocht begon bij het clubgebouw van de 'Graafschaprijders' in Vorden.

bal de graafschap

De Graafschap start competitie in Helmond: Jong AZ eerste tegenstander in Doetinchem

De Graafschap speelt op zondag 9 augustus in Helmond de eerste wedstrijd van het achtste seizoen op rij in de eerste divisie. De eerste thuiswedstrijd is op maandagavond 17 augustus tegen Jong AZ. De KNVB heeft woensdagochtend het concept competitieprogramma bekendgemaakt.