gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Den Haag maakt Achterhoek dialooggebied voor 'Elke Regio Telt'

f58b0eca74b2392800ef33bf6b772efe

De Achterhoek wordt voor het ministerie van Binnenlandse Zaken een sparringpartner om het gat tussen 'de regio' en Den Haag te verkleinen. Als een van de tien gebieden is de Achterhoek aangewezen voor een 'regiodialoog'. Doel daarvan is uiteindelijk zorgen voor meer leefbaarheid en een eerlijkere verdeling, met het rapport 'Elke Regio Telt' in de hand.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
Dit rapport verscheen vorig jaar maart en schetste een duidelijk beeld van de ongelijkheid die in Nederland bestaat. De Achterhoek is een van de gebieden die stelselmatig werd achtergehouden door de landelijke overheid omdat het Rijksgeld vooral naar de Randstad en Eindhoven ging. Voor de Doetinchemse burgemeester Mark Boumans, ook voorzitter van het samenwerkingsverband 8RHK Ambassadeurs, was het destijds de bevestiging van een gevoel dat al langer bestond. Ook minister-president Mark Rutte erkende het rapport en bevestigde dat er door modellen jarenlang te weinig geld naar de regio is gegaan.

Er ligt inmiddels een lijst met zaken die beter kunnen, waaronder de 'investeringslogica' van het Rijk en het versterken van onderlinge relaties. Ook wordt aanbevolen om langjarige structurele investeringen aan te gaan. “Wij kunnen ons goed vinden in de aanbevelingen uit het rapport", aldus Boumans. "In de Achterhoek bijvoorbeeld is de innovatiekracht groot, de governance structuur is een voorbeeld voor Nederland en de regio barst van ambitie. Daarom kunnen regio’s het Rijk ook helpen, het gaat wat mij betreft echt om samenwerking."

'Regiodialogen'
De Rijksoverheid ziet het aanwijzen van de tien regio's als een volgende stap. De gebieden worden gebruikt om 'regiodialogen' op te zetten. 'Door het gesprek op te zoeken in verschillende regio’s is niet alleen aandacht voor de regionale opgaves en hoe deze duurzaam op te lossen, maar wordt ook duidelijk waar de samenwerking tussen het rijk en de regio versterking nodig heeft', zo schrijft het ministerie van Binnenlandse Zaken over de ambitie met de aanwijzing.

Van Limburg tot Friesland
Naast de Achterhoek zijn er nog negen regio's die op een zelfde manier worden betrokken. het gaat om Noord- en Oost-Groningen, Zuid- en Oost-Drenthe, Zuid-, Midden- en Noord-Limburg, Zeeuws-Vlaanderen, de Kop van Noord-Holland, Zuidoost- en Noord-Fryslân en Twente.

Lees ook

GRARKCFOTO

De Graafschap geeft voorsprong uit handen en deelt de punten met RKC

De Graafschap heeft vrijdag, tijdens een stormachtige avond, in eigen huis met 1-1 gelijkgespeeld tegen RKC Waalwijk. In de slotfase gaven de Doetinchemmers de voorsprong uit handen en werd de vierde overwinning van het seizoen misgelopen.

GerritVossers6710

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een onstuimig herfstweekend

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. Dit weekend staat er een onstuimig herfstweekend voor de deur.

Boerinnen_9824

'Landbouwdiplomatie' richt zich op boerinnen in de grensstreek

Een eigen koers voor het boerenbedrijf vraagt om kennis, contacten en geld. Toch voelen boerinnen zich als ondernemer nog geregeld achtergesteld of buitengesloten. De Nederlandse ambassade in Berlijn bracht samen met Duitse regionale boerenorganisaties boerinnen uit de Achterhoek en het Kleverland bijeen. Wat kunnen zij over de grens voor elkaar betekenen?

regen10

Code geel in de Achterhoek vanwege storm Austen

Vanwege storm Austen geldt vrijdagavond in de Achterhoek en andere delen van Nederland code geel. Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten. De regio lijkt de rest van het weekend gespaard te worden.

WhatsApp Image 2026-10-23 at 10.45.13

Brand in dak van aanbouw woning in Silvolde snel geblust

In het dak van een aanbouw van een woning aan de Ulftseweg in Silvolde is vrijdagochtend brand uitgebroken. De brandweer rukte met meerdere eenheden uit om het vuur te bestrijden.

Spaarpaal10

Laren spaart met positieve flitser voor verkeersplein bij drie scholen

Geen boetes, maar geld voor een verkeersplein waar kinderen kunnen spelen en verkeersregels leren. Automobilisten die zich de komende zeven weken aan de snelheid houden op de Deventerweg in Laren, sparen met een zogenoemde spaarpaal geld bij elkaar voor de drie Larense scholen. De gemeente Lochem betaalt het bedrag dat met de spaarpaal wordt opgehaald.