gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Deel werkzaamheden Emmerikseweg toch van start

9ce028cbf872fe5adc86b906ece5fc51

De werkzaamheden aan de Emmerikseweg in 's-Heerenberg beginnen dinsdag alsnog ondanks eerder uitstel op aandringen van enkele raadsleden. Daarbij wordt wel de volgorde aangepast, het plaatsen van het kruispuntplateau bij de Parklaan wordt naar voren gehaald en het verwijderen van de historische klinkers wordt uitgesteld tot na de feestdagen.

Tim Rondeel |
In eerste instantie zou er 28 november gestart worden met de werkzaamheden aan de Emmerikseweg, maar dit werd door vragen aan wethouder Jeanette Derksen uitgesteld. Raadsleden John Teunissen (CDA) en Joost Gerritsen (Lijst Groot Montferland) maakten zich zorgen over de bereikbaarheid van het centrum tijdens de drukste maand van het jaar en stelde er vragen over. "De timing is uitermate slecht", liet Gerritsen eerder weten. "Er is ook niet overlegd met aan- en omwonenden. Dit is de drukste en belangrijkste maand van het jaar voor lokale ondernemers en dan wordt een belangrijke weg voor vier weken opgebroken."

De werkzaamheden gaan nu een week later alsnog van start. "De wethouder heeft de vragen beantwoord en we gaan op dinsdag 6 december 2022 gewoon van start met het werk aan de Emmerikseweg", zo liet de gemeente Montferland donderdag weten. De planning is wel op de schop gegooid waardoor het verwijderen van de historische klinkers verschoven is naar het nieuwe jaar. Dinsdag wordt begonnen met het verhogen van de kruising van de Emmerikseweg met de Parklaan om zo de snelheid te laten afnemen. Daarna volgt het verwijderen van de historische klinkers.

'Stelletje lastpakken'
"Er zijn vragen gesteld door leden van de gemeenteraad over de Emmerikseweg. Door deze vragen kon Gebra Infra op maandag 28 november 2022 niet starten", schreef de gemeente. Die woorden zorgde voor teleurstelling bij Gerritsen, die met een bericht op Facebook aandacht vroeg voor de problemen rondom de werkzaamheden. "Als je aan de bel trekt lijkt het alsof je in eerste instantie niet serieus wordt genomen", aldus het raadslid. "Nu worden we, Teunissen en ik, afgeschilderd als een stelletje lastpakken, maar een compliment was wel op zijn plaatst geweest, anders was het één grote chaos geworden in 's-Heerenberg." Ook Teunissen was het niet eens met de manier waarop Montferland het nieuws heeft gecommuniceerd: "Ik vind het moeilijk te accepteren dat het op deze manier naar buiten is gebracht. Vooral omdat de afspraken omtrent de werkzaamheden in goed overleg gemaakt zijn met de raad."

Niet eens over de historische klinkers
Over de beslissing dat de historische klinkers alsnog verwijderd gaan worden en worden vervangen door grijze betonklinkers zijn beide raadsleden het niet eens met de gemeente. Wel zijn ze opgelucht dat de grote werkzaamheden nu geen roet in het eten van de ondernemers in 's-Heerenberg gooien tijdens de drukke decembermaand.

Foto: Joost Gerritsen

Lees ook

Vuurwerk1-scaled

Geen vuurwerkontheffingen in de Achterhoek tijdens jaarwisseling

Acht Achterhoekse gemeenten verlenen tijdens de komende jaarwisseling geen vuurwerkontheffingen, dat hebben ze woensdagochtend bekend gemaakt. Ook verenigingen en stichtingen mogen geen vuurwerk afsteken.

OngevalZelhemBlur

Geen gewonden bij botsing op kruising bij Zelhem

Bij een ongeval in het buitengebied van Zelhem zijn dinsdagavond twee auto’s zwaar beschadigd. Niemand raakte gewond bij de botsing.

Erwin Versteeg

Erwin Versteeg na nipte benoeming wethouder in Berkelland

Erwin Versteeg is dinsdagavond tijdens de raadsvergadering in Borculo benoemd tot wethouder in Berkelland namens Samen voor Berkelland. Het werd een nipte benoeming, met dertien tegenstemmen en veertien voor.

Gasseling20

Na 44 jaar sluiten de deuren van Resto Gasseling: ‘Merken nu pas hoeveel het betekent’

Na 44 jaar komt er een einde aan een begrip in de Doetinchemse horeca. Toon en Irma Gasseling sluiten deze week voor het laatst de deuren van Resto Gasseling aan de Keppelseweg. Dat het restaurant door de jaren heen geliefd is geraakt, merken de eigenaren juist nu maar al te goed.

Bord Doetinchem

Dwangsom dreigt voor zorgaanbieder CuraCo in Doetinchem en Aalten

De zorgaanbieder CuraCo met locaties in Doetinchem en Aalten moet een dwangsom betalen als zij voor eind oktober niet al hun cliënten hebben overgedragen. Dit laat de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) weten. De zorgaanbieder kwam in juli ook al in het nieuws nadat de inspectie hen had opgedragen hun cliënten over te dragen naar andere zorgverleners, dit is volgens de inspectie niet gelukt.

Sten Kremers (2)

Voormalig Superboer Sten Kremers tekent bij Heerenveen

Doelman Sten Kremers uit Lichtenvoorde heeft een contract voor een jaar getekend bij eredivisionist sc Heerenveen. De 22-jarige Achterhoeker kwam afgelopen seizoen nog uit voor De Graafschap, maar zijn contract in Doetinchem liep af en werd niet verlengd.