gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Deel werkzaamheden Emmerikseweg toch van start

9ce028cbf872fe5adc86b906ece5fc51

De werkzaamheden aan de Emmerikseweg in 's-Heerenberg beginnen dinsdag alsnog ondanks eerder uitstel op aandringen van enkele raadsleden. Daarbij wordt wel de volgorde aangepast, het plaatsen van het kruispuntplateau bij de Parklaan wordt naar voren gehaald en het verwijderen van de historische klinkers wordt uitgesteld tot na de feestdagen.

Tim Rondeel |
In eerste instantie zou er 28 november gestart worden met de werkzaamheden aan de Emmerikseweg, maar dit werd door vragen aan wethouder Jeanette Derksen uitgesteld. Raadsleden John Teunissen (CDA) en Joost Gerritsen (Lijst Groot Montferland) maakten zich zorgen over de bereikbaarheid van het centrum tijdens de drukste maand van het jaar en stelde er vragen over. "De timing is uitermate slecht", liet Gerritsen eerder weten. "Er is ook niet overlegd met aan- en omwonenden. Dit is de drukste en belangrijkste maand van het jaar voor lokale ondernemers en dan wordt een belangrijke weg voor vier weken opgebroken."

De werkzaamheden gaan nu een week later alsnog van start. "De wethouder heeft de vragen beantwoord en we gaan op dinsdag 6 december 2022 gewoon van start met het werk aan de Emmerikseweg", zo liet de gemeente Montferland donderdag weten. De planning is wel op de schop gegooid waardoor het verwijderen van de historische klinkers verschoven is naar het nieuwe jaar. Dinsdag wordt begonnen met het verhogen van de kruising van de Emmerikseweg met de Parklaan om zo de snelheid te laten afnemen. Daarna volgt het verwijderen van de historische klinkers.

'Stelletje lastpakken'
"Er zijn vragen gesteld door leden van de gemeenteraad over de Emmerikseweg. Door deze vragen kon Gebra Infra op maandag 28 november 2022 niet starten", schreef de gemeente. Die woorden zorgde voor teleurstelling bij Gerritsen, die met een bericht op Facebook aandacht vroeg voor de problemen rondom de werkzaamheden. "Als je aan de bel trekt lijkt het alsof je in eerste instantie niet serieus wordt genomen", aldus het raadslid. "Nu worden we, Teunissen en ik, afgeschilderd als een stelletje lastpakken, maar een compliment was wel op zijn plaatst geweest, anders was het één grote chaos geworden in 's-Heerenberg." Ook Teunissen was het niet eens met de manier waarop Montferland het nieuws heeft gecommuniceerd: "Ik vind het moeilijk te accepteren dat het op deze manier naar buiten is gebracht. Vooral omdat de afspraken omtrent de werkzaamheden in goed overleg gemaakt zijn met de raad."

Niet eens over de historische klinkers
Over de beslissing dat de historische klinkers alsnog verwijderd gaan worden en worden vervangen door grijze betonklinkers zijn beide raadsleden het niet eens met de gemeente. Wel zijn ze opgelucht dat de grote werkzaamheden nu geen roet in het eten van de ondernemers in 's-Heerenberg gooien tijdens de drukke decembermaand.

Foto: Joost Gerritsen

Lees ook

Teun Gijselhart (2)

Oud-Superboer Gijsselhart na ruim twee maanden verhuurd door Deportivo

Teun Gijsselhart vervolgt zijn seizoen in de Verenigde Arabische Emiraten. De oud-Superboer wordt door het Spaanse Deportivo La Coruña al na 2,5 maand verhuurd aan Al Ain, waar de middenvelder hoopt op meer speelminuten.

BennieJolink30

Bennie Jolink krijgt oeuvreprijs ‘Hollandse Meester’ van Buma NL

Normaal frontman Bennie Jolink krijgt tijdens de Buma NL Awards de oeuvreprijs Hollandse Meesters. De prijs is een erkenning voor artiesten die een belangrijke bijdrage hebben geleverd aan de Nederlandstalige muziekcultuur. Onder andere André van Duin, Guus Meeuwis en Jan Smit ging Jolink voor.

BoerenprotestArnhem0

Honderden boeren bij provinciehuis Arnhem: ‘We hopen statenleden te beïnvloeden’

Nadat verschillende Achterhoekse gemeenten een bezoekje van de boeren konden verwachten, trokken honderden boeren met tientallen trekkers en één koe woensdag naar het provinciehuis in Arnhem. Dit keer ging het niet per se over de brief van Van Essen, maar vooral over provinciale plannen die de boer raken.

Esmée Veldhuis

Een monotone maar duidelijke vingerwijzing aan het adres van Samen voor Berkelland

ANALYSE / Hoho! Het zijn niet zijn woorden. Zo verdedigt André Stoltenberg zich, met beide handen in de lucht, op de kritiek aan zijn adres. “Maar ik vertrouw Esmée volledig.” Die reactie legt de spagaat van het raadslid van Samen voor Berkelland (SvB) pijnlijk bloot.

HilltopHowlers0

Hendrik Jan Lovink stopt opnieuw met band: Na 12 jaar einde Hilltop Howlers

Na twaalf jaar komt er een einde aan de Achterhoekse band Hilltop Howlers. Nadat eerder Jovink & de Voederbietels, de band waarin Hendrik Jan Lovink jarenlang actief was, er mee stopte, valt nu ook het doek voor de band die Lovink later oprichtte.

IllegaalVuurwerk0

Zwaar illegaal vuurwerk onderschept bij Ulft, meerdere verdachten aangehouden

De politie heeft onder meer in Ulft een transport met zwaar illegaal vuurwerk onderschept. Het maakte deel uit van een groot onderzoek naar de invoer en handel in illegaal vuurwerk. Tijdens meerdere acties werd in totaal 3800 kilo vuurwerk in beslag genomen.