Ulft, Nederland
Terug

De Jonge wil Achterhoek meer ruimte geven bij woningbouw

2bd94143821c57e2355b5e3a8f9fed9a.jpg

Minister Hugo de Jonge heeft toegezegd om te onderzoeken of Achterhoekse gemeenten meer ruimte kunnen krijgen bij woningbouwplannen. Recent werd er een woondeal gesloten tussen de overheden, maar de ambitie in de regio is om meer nieuwe huizen te realiseren dan is afgesproken.

Jasper Hazelaar |
In de woondeal met De Jonge is in maart afgesproken dat er tot 2030 ruimte is voor 8.400 nieuwe woningen in de hele Achterhoek. De meeste daarvan komen in Doetinchem, met een kleine 2.500. Daarna volgen Oude IJsselstreek (1.500), Bronckhorst (1.000), Winterswijk (900), Oost Gelre (895), Berkelland (875) en Aalten (750). De gemeenten willen echter meer bouwen. Zo gaf wethouder Emmeke Gosselink eerder aan in Bronckhorst 1.700 woningen toe te willen voegen. De totale ambitie in de hele regio ligt boven de tienduizend nieuwe huizen.

De Jonge toonde begrip voor de vraag en was lovend over de stappen die worden gezet in de Achterhoek: “Door de rentestijging en het feit dat nieuwbouwprijzen van woningen nog niet dalen is het in Nederland lastig om de aantallen te halen. Maar gemeenten en corporaties in de Achterhoek zeggen het wel te kunnen, als daar in middelen en maatregelen rekening wordt gehouden met de schaalgrootte. Wij gaan zorgen dat we die Woningbouwimpuls passend gaan maken voor de Achterhoek. Daar werken we aan.”

Lentefestival
Hij deed de toezegging woensdagavond tijdens het Achterhoeks Lentefestival, waarbij de regio zich presenteerde in Den Haag. Naast Minister de Jonge, de hoofdgast, waren onder meer zeventien Tweede Kamerleden en vertegenwoordigers uit het bedrijfsleven aanwezig in de Koninklijke Schouwburg. Het evenement is de opvolger van het Lentediner, dat eerder werd gehouden in de Nieuwspoort.

Foto: REGIO8

Lees ook

IMG_0210.jpeg

Doetinchemse burgemeester Boumans beste lokale bestuurder van 2025

Mark Boumans is woensdagavond benoemd tot Nederlands beste lokale bestuurder van 2025. De burgemeester van Doetinchem en vicevoorzitter van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten ontving de prijs in Amsterdam bij de uitreiking van nieuwsplatform Binnenlands Bestuur.

WhatsApp Image 2026-02-04 at 16.30.09.jpeg

Motorstandbeeld teruggeplaatst in Hengelo: ‘Hij gaat niet meer van zijn plek’

Het iconische motorstandbeeld is weer terug bij de Remigiuskerk in Hengelo. Het beeld werd vlak voor kerst gestolen als een oudejaarsstunt van een groep Friese jongeren. Woensdag is het beeld weer geplaatst op zijn vertrouwde plek in het centrum van het dorp, en is er voor gezorgd dat hij niet zo snel meer van zijn plek komt.

WhatsApp Image 2026-02-04 at 15.26.54.jpeg

Carnavalsgroep uit Kilder blij met onderdak bij boer in Hummelo: 'Zuinig op zijn'

Nadat een verwoestende brand in 2018 de bouwlocatie van Carnavalsvereniging de Deurdraaiers uit Kilder in de as legde hebben zij voor nu een vaste plek om te bouwen. De groep klopte uit nood aan bij agrariër Ben Minkhorst uit Hummelo, die ruimte in zijn loods beschikbaar heeft gesteld.

Bord Varsseveld.jpg

Gemeente wil Varsseveld klaarstomen voor 2050: autoluw centrum en mobiliteitshub

Varsseveld groeit de komende decennia flink. Dat is nodig om winkels, sportclubs en scholen overeind te houden. In het meest ambitieuze scenario, ‘Groeidorp’, komen er extra woningen, bedrijventerreinen, een autoluw centrum én een grote mobiliteitshub bij het station.

112hoogkeppel.jpg

Ongeval op Rijksweg bij Hoog-Keppel: twee auto’s zwaar beschadigd, geen gewonden

Bij een ongeval tussen twee personenauto’s op de Rijksweg bij Hoog-Keppel zijn geen gewonden gevallen. Beide auto’s zijn wel zwaar beschadigd geraakt.

sHeerenbergExplosiegevaar0.png

Onderzoek in woning Krokusstraat nu afgerond, bewoner zit nog vast

Het onderzoek in een woning in de Krokusstraat in ’s-Heerenberg is afgerond. De politie heeft laten weten dat er wapens en andere materialen in beslag zijn genomen, en dat deze verder worden onderzocht. De verdachte, de 49-jarige bewoner, zit nog vast.