Ulft, Nederland
Terug

De Jonge wil Achterhoek meer ruimte geven bij woningbouw

2bd94143821c57e2355b5e3a8f9fed9a.jpg

Minister Hugo de Jonge heeft toegezegd om te onderzoeken of Achterhoekse gemeenten meer ruimte kunnen krijgen bij woningbouwplannen. Recent werd er een woondeal gesloten tussen de overheden, maar de ambitie in de regio is om meer nieuwe huizen te realiseren dan is afgesproken.

Jasper Hazelaar |
In de woondeal met De Jonge is in maart afgesproken dat er tot 2030 ruimte is voor 8.400 nieuwe woningen in de hele Achterhoek. De meeste daarvan komen in Doetinchem, met een kleine 2.500. Daarna volgen Oude IJsselstreek (1.500), Bronckhorst (1.000), Winterswijk (900), Oost Gelre (895), Berkelland (875) en Aalten (750). De gemeenten willen echter meer bouwen. Zo gaf wethouder Emmeke Gosselink eerder aan in Bronckhorst 1.700 woningen toe te willen voegen. De totale ambitie in de hele regio ligt boven de tienduizend nieuwe huizen.

De Jonge toonde begrip voor de vraag en was lovend over de stappen die worden gezet in de Achterhoek: “Door de rentestijging en het feit dat nieuwbouwprijzen van woningen nog niet dalen is het in Nederland lastig om de aantallen te halen. Maar gemeenten en corporaties in de Achterhoek zeggen het wel te kunnen, als daar in middelen en maatregelen rekening wordt gehouden met de schaalgrootte. Wij gaan zorgen dat we die Woningbouwimpuls passend gaan maken voor de Achterhoek. Daar werken we aan.”

Lentefestival
Hij deed de toezegging woensdagavond tijdens het Achterhoeks Lentefestival, waarbij de regio zich presenteerde in Den Haag. Naast Minister de Jonge, de hoofdgast, waren onder meer zeventien Tweede Kamerleden en vertegenwoordigers uit het bedrijfsleven aanwezig in de Koninklijke Schouwburg. Het evenement is de opvolger van het Lentediner, dat eerder werd gehouden in de Nieuwspoort.

Foto: REGIO8

Lees ook

Elten0.png

Ondernemers in Elten voelen gevolgen van grensmaatregelen, politiek kijkt naar Berlijn

Ondernemers in Elten merken dat hun omzet terugloopt door de verkeersmaatregelen bij de grens met Nederland waar eenrichtingsverkeer is ingesteld richting de grens.Tegelijkertijd richt de Duitse lokale politiek zich vooral op Berlijn, waardoor er weinig druk op de gemeente Montferland wordt uitgeoefend.

MarinusFluitje0.jpg

De Graafschap op bezoek in Maastricht: kleine kans op periodewinst

De Graafschap reist vrijdag af naar het diepe zuiden. In Maastricht wacht een ontmoeting met MVV Maastricht. Bij winst op de huidige nummer zeventien van de Eerste Divisie maken de Doetinchemmers zelfs nog kans op de derdeperiodetitel, al lijkt de focus daar niet op te liggen.

brugLochem4.jpg

Dodelijk brugongeval Lochem: partijen brachten risico’s niet goed in kaart

De partijen die betrokken waren bij de bouw van de Nettelhorsterbrug over het Twentekanaal in Lochem hebben de risico’s vooraf onvoldoende in kaart gebracht. Dat concludeert de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) na het dodelijke ongeval in februari 2024.

semvijverberg0.jpg

Advocaten moeder baby Sem willen nieuw onderzoek in hoger beroep

De advocaten van de moeder van baby Sem Vijverberg willen in hoger beroep nieuw forensisch en medisch onderzoek laten doen naar de dood van het pasgeboren jongetje, schrijft Omroep Gelderland. Dat bleek woensdag tijdens de eerste zitting bij het gerechtshof in Arnhem.

VanKeukentafelNaarKieslijst1.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Sjaak sr., Geerdy en Sjaak jr. Böhmer in Montferland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft het succes, daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze serie trappen we af met een bijzondere samenstelling: vader Sjaak sr. én moeder Geerdy staan samen met zoon Sjaak Böhmer jr. op de kieslijst voor Lokaal Belang Montferland.

Schermafbeelding 2026-02-26 100344.png

Motorrijdster komt ten val bij aanrijding in Zelhem

Een motorrijdster is op de kruising van de Stikkenweg met de Doetinchemseweg in Zelhem woensdagavond ten val gekomen na een aanrijding met een personenauto. De bestuurder van de auto zag bij het afslaan de motorrijdster over het hoofd.